Adršpašské skaly, Krkonoše

3 dni
Najvyšší vrch Česka, turistika v Krkonošiach a známe skalné mesto.
 
doprava mikrobusom
ubytovanie pod strechou
P2
Pešia turistika
Poznávanie


Charakteristika

Aký by to bol záver sezóny u nás v Rokošporte, keby sme nešli do Krkonôš? Iste je tu krásne aj v lete či v zime, no v tomto období tu vládne zvláštna atmosféra, ktorá až magicky priťahuje a zve nás na stretnutie každý rok. Charakter terénu a kvalita turistických trás umožňujú bez problémov absolvovať turistický program i v prípade malého množstva snehovej pokrývky. Navyše sa v tomto období z chodníkov vytratili davy turistov typické pre hlavnú sezónu, a tak budeme môcť naplno zažiť svoje osobné stretnutie s prírodou. Najskôr si prezrieme Adršpašské skaly, unikátne skalné mesto, ktoré poznáme aj zo známych českých rozprávok. Na pekne vybudovanej náučnej trase je pomenovaných 91 skalných útvarov (Milenci, Starostova žena, Cukrová homoľa,...). Po prehliadke tohto skalného labyrintu sa presunieme do Krkonôš a na 2 noci sa ubytujeme v penzióne vysoko v horách. Naším hlavným cieľom tu bude výstup na Sněžku 1602 m - najvyššiu horu Českej republiky a tiež turistický prechod medzi dvoma známymi krkonošskými strediskami. Určite nám dobre padne aj posedenie v reštaurácii nášho penziónu, Rokošport disco či občerstvenia na horských boudach. Veríme, že okrem nových turistov prídu opäť aj tí z Vás, ktorým tento zájazd „učaroval“.

Stručný program

1. deň
– skoro ráno odchod zo Slovenska a presun k Adršpašským skalám, dopoludnia prehliadka „skalného mesta“ po náučnej trase, občerstvenie v miestnej reštaurácii, popoludní presun do Krkonôš, večer ubytovanie, spoločenský program a nocľah v penzióne.
2. deň
– celodenný okružný výstup na Sněžku 1602 m so zastávkami na horských boudach, večerný program, nocľah v penzióne.
3. deň
presun do Špindlerovho mlýnu a poldenná túra v oblasti (prameň Labe, Labská bouda, Mumlavský vodopád, Harachov), popoludní presun domov, návrat v nočných hodinách.

Nocľah

2 x v horskom penzióne v Krkonošiach (možnosť objednania si polpenzie, reštaurácia)