Gruzínsko SUPER SKI/ALP

9 dní
Lyžovačka alebo skialpinizmus v kaukazskom zimnom raji.
 
Novinka!
letecká doprava
doprava minibusom
ubytovanie pod strechou
SKI 1
SKI 3
Lyžovanie
Skialpinizmus


Charakteristika

Gudauri - najväčšie a najrýchlejšie sa rozvíjajúce stredisko v Gruzínsku, neďaleko známej 5-tisícovej hory Kazbeg poskytuje lyžiarom, free-riderom a skialpinistom z celého sveta neuveriteľné možnosti v ohromných, dych vyrážajúcich kaukazských horách. 50 km upravovaných zjazdoviek, najmodernejšie lanovky, obrovská rozloha neupravovaných svahov a nad tým všetkým v tichu do neba týčiace sa trojtisícové vrcholy s unikátnymi výhľadmi na more hrebeňov a dolín. Toto musíte zažiť! Ak ste už s nami boli v ruskej časti Kaukazu (Elbrus), určite si zamilujete aj túto stranu. A ak ste ešte na Kaukaze nikdy neboli, je najvyšší čas. Kaukaz sú malé Himaláje. Gruzínsko a Gudauri Vás príjemne prekvapí. Po dobrej lyžovačke či skialpovom výstupe nás čaká gurmánsky zážitok so špecialitami ako chačapuri alebo khinkali, no a samozrejme vynikajúce gruzínske víno, či koňak. Zázemím pre tento dokonalý zážitok, plný krásy, vôní a zážitkov nám bude príjemný hotel priamo v horskom stredisku. Tak poďte si aj vy napísať svoj podpis do kaukazského snehu!

Stručný program

1. deň
večer transfer Rokošport minibusom zo Žiliny a Bratislavy na letisko do Budapešti, v noci odlet do Gruzínska.
2. deň
ráno prílet do Kutaisi. Potom transfer do Gudauri (ca 6 hod.) a ubytovanie. Popoludní lyžovačka alebo skialpinizmus v stredisku.
3. - 7. deň
– lyžovačka alebo skialpinizmus v horskom stredisku Gudauri (2000 - 3307 m) a v okolí.
8. deň
– dopoludnia posledná lyžovačka, popoludní transfer do bývalého hlavného mesta krajiny - Mskheta (krátka prehliadka) a do hlavného mesta Tbilisi (prehliadka centrálnej časti, lanovka na vyhliadku, ...). Večer transfer na letisko do Kutaisi.
9. deň
skoro ráno odlet z Gruzínska a prílet do Budapešti, potom transfer Rokošport minibusmi na Slovensko (príchod okolo poludnia).

Nocľah

6 x v 3* horskom hoteli (2 – 4 posteľové izby, TV, WC, sprcha v izbe, wifi) s polpenziou v horskom stredisku Gudauri