RILA SUPER SKI/ALP

9 dní
Zájazd do strediska Borovets a SKIALPINIZMUS (lyžovanie, snežnicová turistika) pod najvyššou horou Balkánu.
 
doprava mikrobusom
ubytovanie pod strechou
P2
SKI 3
Lyžovanie
Skialpinizmus
Snežnicová turistika

Charakteristika

Len ten, kto raz vyskúšal kvalitu snehu v Bulharských horách, naplno pochopí, aká neopísateľná slasť čaká na každého milovníka skialpinizmu či lyžovania pri jazde z výšin skalnatých štítov do ticha zalesnených dolín na pozadí panorámy, ktorá priam nabáda zastaviť zbesilú jazdu a vychutnať si čaro balkánskej zimy.
Málokto by čakal, že v Bulharsku, známom skôr pre jeho morské zákutia, nájde tak nádherné hory či lyžiarske strediská na vysokej svetovej úrovni. My navštívime známe lyžiarske stredisko v mohutnom pohoria Rila (NP), ktorým je Borovets (1350 m) s celkovou dĺžkou zjazdoviek všetkých obtiažností 58 km, pričom vlekmi sa dá vyviezť až do výšky 2550 m. A odtiaľ je to už len na dohľad najvyššej hory celého Balkánu (Musala 2925 m), z ktorej sa strmhlav rútia žľaby priam vyzývajúce ku kresbe rovnomerných oblúčikov v neporušenom snehu. Takých štítov je tu však veľmi veľa, stačí si len vybrať a uspokojiť tým skialpinistickú alebo lyžiarsku vášeň.
A po skvelej lyžovačke či snežnicových a skialpových túrach nás čaká bohatý večerný a nočný život v „bulharskom štýle“ – vynikajúce jedlo, nápoje, temperamentná hudba, pohostinný úsmev. Navštívte aj Vy s nami zimný raj na Balkáne!

Stručný program

1. deň
– večer odchod zo Slovenska.
2. deň
– v noci presun mikrobusmi cez Maďarsko a Srbsko, ráno príchod do Bulharska a transfer cez Sofiu do horského strediska Borovets 1350 m na severných svahoch pohoria Rila (NP), popoludní ubytovanie v hoteli na 7 nocí.
3. - 8. deň
– skialpinizmus, lyžovačka alebo snežnicová turistika na severných svahoch pohoria Rila (NP) v 3 oblastiach (Borovets, Maljovica, 7 Rilských jazier) a výstup na najvyššiu horu Bulharska a celého Balkánu – Musalu 2925 m, relax v hotelovom welness centre (bazén, sauny) a nočný život v balkánskom štýle.
9. deň
– ráno odchod z Borovtsa a presun cez Srbsko a Maďarsko. Príchod na Slovensko v neskorých večerných až nočných hodinách.

Nocľah

7 x v 4* hoteli v horskom stredisku Borovec (2 posteľové izby, TV, WC, sprcha v izbe, wifi, 25 m plavecký bazén, welness centrum (fínska, parná sauna, hammam, knajpov kúpeľ, fitnes centrum, ...) s polpenziou