4-tisícovky Vysokého Atlasu a Marrakeš

8.10.2024 - 15.10.2024 / 8 dní
Rozprávkovo krásny zájazd pre veľké deti.
Novinka - plus 1 deň v Marrakeši.
Iba 6 dní dovolenky! II. termín.
Chcem sa prihlásiť na zájazd
CENA
969,00 € / + letenka od 490 Eur
letecká doprava
doprava mikrobusom
ubytovanie pod strechou
P3
VHT1
Pešia turistika
Vysokohorská turistika
Poznávanie


Charakteristika

Maroko je perlou Afriky, v ktorej ligote sa odzrkadľuje arabská, africká i európska kultúra. Je to podmanivý svet vôní, tisícich farieb, k tancu vyzývajúcej hudby, stáročného dedičstva predkov a najmä miliónov osudov, ktorých formovala púšť i vysoké hory, voda v oceánoch i vyprahnutá pôda. Len málokde nájdete takú symbiózu minulosti a prítomnosti, len málokde sa budete chcieť neustále zastavovať a naplno vnímať kulisu každodenného divadla, odohrávajúceho sa pred Vami. Maroko Vás bude fascinovať na každom kroku. My sme pre Vás pripravili projekt v horách Vysokého Atlasu, počas ktorého vystúpime na najvyššie hory severnej Afriky, spoznáme rozprávkovomagický svet berberských dedín a ľudí s ich tradičným spôsobom života v duchu islámskej viery a na záver sa vnoríme do uličiek červeného mesta Marrakeš - perly orientu a vychutnáme si jeho neopakovateľnú atmosféru vo dne i v noci. Jeho námestie Jemaa El Fna s predavačmi všemožného, rozprávačmi rozprávok, krotiteľmi hadov, výrobcami čerstvých pomarančových štiav, gurmánskych špecialít ale aj remeselníkov nás tak opantá, že si budeme myslieť, že sme hlavní hrdinovia rozprávok z Tisíc a jednej noci. Ochutnáme tiež tradičné jedlá - marocký tajine, kuskus a marocké whiskey, ako tu volajú špeciálne pripravovaný silný mätový čaj. A po celý čas nás budú sprevádzať usmievavé tváre ľudí, zvyknutých na bičovanie vetrom i slnkom. Na toto dobrodružstvo nikdy nezabudnete!

Cena zahŕňa

vybavenie leteniek, doprava Rokošport mikrobusmi zo ZA na letisko do Viedne a späť, doprava z letiska v Marrakéši do dediny IMLIL (Aremd) a späť, 2 x nocľah v dedine Aremd s polpenziou, 2 x nocľah na horskej chate s plnou penziou, 3 x nocľah v hoteli v historickej medine v Marrakéši s raňajkami, jednodňový výlet do doliny Ourika (doprava, návšteva Berberského obydlia, tradičná farmaceutická výroba, vodopády), transfer z hotela na letisko v Marrakéši, Rokošport sprievodca, organizačné náklady, poistenie proti úpadku CK, ...

Cena nezahŕňa

letenka, cestovné poistenie (info v CK), sprepitné pre obslužný personál v pohorí Atlas cca 20-30 Eur, prípadné vstupné do múzeí a historických pamiatok v Marrakéši 1 - 7 Euro za osobu, jazda na ťave (cca 15 Eur), ...

Stručný program

1. deň
– transfer Rokošport mikrobusmi zo ZA a BA na letisko do Viedne, večer prílet do Marrakešu a transfer do dediny Imlil (Aremd 1950 m) v pohorí Atlas. Nocľah na súkromí.
2. deň
– turistický výstup k Refuge du Toubkal 3207 m, ubytovanie v chate.
3. deň
– turistický výstup na Jebel Toubkal 4167 m - najvyšší vrch Maroka a Západný Toubkal 4030 m. Nocľah v chate.
4. deň
– turistický výstup na vrcholy Ras 4083 m, Timezguida 4089 m, prípadne Bou Ouzzal 3860 m. Poobede zostup do Imlilu a nocľah na súkromí.
5. deň
– ráno transfer do Marrakešu. Popoludní ubytovanie v hoteli v Marrakéši a návšteva mesta (mešita Koutoubia, námestie Jemaa El Fna s najväčším trhom v Afrike, historické uličky starobylej mediny, ... ). Nocľah v hoteli.
6. deň
– výlet do romantickej doliny Ourika (návšteva Berberského obydlia, tradičná farmaceutická výroba, vodopády, jazda na ťavách). Nocľah v rovnakom hoteli.
7. deň
– voľný deň v Marrakeši (trh, relax, návšteva zaujímavostí, nákupy suvenírov, relax v hotelovom bazéne, ...). Nocľah v rovnakom hoteli.
8. deň
– transfer na letisko a odlet do Európy. Večer transfer Rokošport mikrobusmi z letiska vo Viedni cez BA do ZA.

Nocľah

2 x nocľah v dedine Aremd s polpenziou (klasický berberský dom s ubytovaním na lôžkach s dekami, sedacie WC, sprchy, domáca tradičná kuchyňa), 2 x nocľah v horskej chate s plnou penziou (spoločná nocľaháreň, madrace s vankúšmi, sedacie WC, sprcha, jedáleň, spoločenská miestnosť, Wifi), 3 x nocľah v štýlovom hoteli typu RIAD v historickej medine v Marrakeši s raňajkami (2-4 posteľové izby so sprchou a WC, bazén, Wifi)

Minimálny počet účastníkov

12

ĎALŠIE INFO

Info k poisteniu: Pri vypĺňaní prihlášky si môžete prostredníctvom našej CK zvoliť možnosť poistenia, ktoré máme dojednané u poisťovne Allianz. V ponuke sú 3 druhy poistenia:
1. iba poistenie stornovania zájazdu,
2. komplexné poistenie, riziko - VHT (komplexné poistenie vrátane poistenia stornovania zájazdu),
3. komplexné poistenie + (komplexné poistenie, riziko - VHT + navyše krytie záchrannej činnosti, ktorá nie je vykonaná v súvislosti s úrazom alebo náhlou zmenou zdravotného stavu).
Upozorňujeme, že na základe podmienok poisťovne Allianz je poistenie dojednané prostredníctvom CK v prípade zrušenia zájazdu zo strany cestujúceho alebo cestovnej kancelárie nevratné!

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 6

Pozn.: Termín sa môže posunúť +/- 1 - 3 dni! O tejto prípadnej zmene Vás budeme včas informovať.

Video z roku 2022:
https://youtu.be/36VENeIBLoo

Mapa

Institut Geographique National (IGN): Maroc, M 1 : 800 000,
Cordee: Toubkal, M 1 : 50 000,
Editorial PIOLET: Toubkal, Alto Atlas, Marruecos, M 1: 40 000.