Adršpašské skaly, Krkonoše

10.11.2023 - 12.11.2023 / 3 dni
Najvyšší vrch Česka, turistika v Krkonošiach a známe skalné mesto.
Chcem sa prihlásiť na zájazd
CENA
269,00 €
doprava mikrobusom
ubytovanie pod strechou
P2
Pešia turistika
Poznávanie


Charakteristika

Aký by to bol záver sezóny u nás v Rokošporte, keby sme nešli do Krkonôš? Iste je tu krásne aj v lete či v zime, no v tomto období tu vládne zvláštna atmosféra, ktorá až magicky priťahuje a zve nás na stretnutie každý rok. Charakter terénu a kvalita turistických trás umožňujú bez problémov absolvovať turistický program i v prípade malého množstva snehovej pokrývky. Navyše sa v tomto období z chodníkov vytratili davy turistov typické pre hlavnú sezónu, a tak budeme môcť naplno zažiť svoje osobné stretnutie s prírodou. Najskôr si prezrieme Adršpašské skaly, unikátne skalné mesto, ktoré poznáme aj zo známych českých rozprávok. Na pekne vybudovanej náučnej trase je pomenovaných 91 skalných útvarov (Milenci, Starostova žena, Cukrová homoľa,...). Po prehliadke tohto skalného labyrintu sa presunieme do Krkonôš a na 2 noci sa ubytujeme v penzióne vysoko v horách. Naším hlavným cieľom tu bude výstup na Sněžku 1602 m - najvyššiu horu Českej republiky a tiež turistický prechod medzi dvoma známymi krkonošskými strediskami. Určite nám dobre padne aj posedenie v reštaurácii nášho penziónu, Rokošport disco či občerstvenia na horských boudach. Veríme, že okrem nových turistov prídu opäť aj tí z Vás, ktorým tento zájazd „učaroval“.

Cena zahŕňa

doprava komfortnými mikrobusmi, vstupné do Adršpašsko-Teplických skál, parkovné poplatky, mýto do KRNAP, 2 x ubytovanie v horskom penzióne v Krkonošiach, Rokošport sprievodca, farebné mapy oblastí, originálna pamätná magnetka, poistenie proti úpadku CK, ...

Cena nezahŕňa

cestovné poistenie (info v CK), strava, ...

Stručný program

1. deň
– skoro ráno odchod zo Slovenska a presun k Adršpašským skalám, dopoludnia prehliadka „skalného mesta“ po náučnej trase, občerstvenie v miestnej reštaurácii, popoludní presun do Krkonôš, večer ubytovanie, spoločenský program a nocľah v penzióne.
2. deň
– celodenný okružný výstup na Sněžku 1602 m so zastávkami na horských boudach, večerný program, nocľah v penzióne.
3. deň
presun do Špindlerovho mlýnu a poldenná túra v oblasti (prameň Labe, Labská bouda, Mumlavský vodopád, Harachov), popoludní presun domov, návrat v nočných hodinách.

Odchod

v piatok o 01.30 h z Bratislavy, 02.00 h zo Žiliny a 03.00 z Trenčína /zastávky na nastupovanie po dohode aj kdekoľvek na trase cesty/

Návrat

v nedeľu v neskorých nočných hodinách (z pondelka na utorok)

Nocľah

2 x v horskom penzióne v Krkonošiach (možnosť objednania si polpenzie, reštaurácia)

Minimálny počet účastníkov

7

ĎALŠIE INFO

Info k poisteniu: Pri vypĺňaní prihlášky si môžete prostredníctvom našej CK zvoliť možnosť poistenia, ktoré máme dojednané u poisťovne Allianz. V ponuke sú 2 druhy poistenia:
1. iba poistenie stornovania zájazdu,
2. komplexné poistenie (komplexné poistenie vrátane poistenia stornovania zájazdu).
Upozorňujeme, že na základe podmienok poisťovne Allianz je poistenie dojednané prostredníctvom CK v prípade zrušenia zájazdu zo strany cestujúceho alebo cestovnej kancelárie nevratné!

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 1

Pozrite si aj video: http://www.youtube.com/watch?v=UZ4IC3i4U0g

Mapa

Shocart, č.25, Broumovsko, Adršpach, M 1 : 50 000,
Shocart, č. 24, Krkonoše, M 1 : 50 000.