Čierna hora od hora až dole

17.9.2020 - 27.9.2020 / 11 dní
Zájazd do malej krajiny s veľkými krásami.
Len 6 dní dovolenky!
Chcem sa prihlásiť na zájazd
CENA
649,00 €
619,00 € / ROKOŠPORT family
doprava minibusom
P0
P3
Pešia turistika
Poznávanie
Voda a kúpanie


Charakteristika

V poslednom čase je veľmi vyhľadávanou lokalitou na Balkáne Republika Čierna Hora (Republika Crna Gora), ktorá je od 3. júna 2006 nezávislý a samostatný štát. Názov „Čierna Hora“ vznikol pravdepodobne podľa toho, že krajina obývaná v stredoveku čiernohorcami bola pokrytá hustými „čiernymi“ lesmi. Čierna Hora nám umožní aspoň na chvíľku opustiť hektické tempo stredoeurópskej civilizácie a ocitnúť sa v autentickej prírode divokých hôr, hlbokých roklín a teplého mora. Mnohé z prírodných a aj kultúrnych pamiatok boli zaradené do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Počas nášho programu, ktorý sme veľmi vhodne nazvali - od hora až dole, spoznáme najzaujímavejšie miesta od najvyššieho bodu Durmitoru 2523 m až po Jadranské more 0 m. Vystúpime na najvyššie vrcholy pohorí Durmitor a Komovi, navštívime 4 národné parky, dobijeme sa energiou v biogradskom pralese, prejdeme 2 kaňonmi, vykúpeme sa v priezračných riekach a jazerách, pozastavíme čas pri mnohých salašoch a opustených dedinách, prenesieme sa do dávnej minulosti v mnohých historických pamiatkach a kláštoroch a na záver si oddýchneme na najkrajších plážach Jadranu. Ochutnáme aj mieste špeciality (kačamak, cicvara, njegušský pršut) a čiernohorské víno Vranac, a inšpirujeme sa južanským zápalom pre život v rytme balkánskych melódií. Pridajte sa k nám a spoznajte aj vy veľké krásy tejto malej krajiny!

Cena zahŕňa

doprava komfortným minibusom, 8 x nocľah v slušne vybavených apartmánoch a bungalovoch, 5 x vstupné do národných parkov, vstupné do mauzólea Petra Njegoša, parkovné a mýtne poplatky, Rokošport sprievodca, farebné mapy oblastí, originálna pamätná magnetka, poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa

cestovné poistenie (info v CK), strava, prípadný rafting na Tare a ZIPLINE cez kaňon, ...

Stručný program

1. deň
– večer odchod zo Slovenska.
2. deň
– v noci presun minibusmi cez Maďarsko a Srbsko, dopoludnia príchod do Čiernej Hory. Zastávka v meste Plevlja (mešita s najvyšším minaretom v Čiernej Hore a Srbsku), popoludní príchod do kaňona rieky Tara (najhlbší kaňon Európy (1300 m) a druhý najhlbší na svete), prechod cez impozantný most na druhú stranu (najdlhší zipline na svete) a transfer do osady Nadgora. Odtiaľ krátky výstup na vrchol Čurovac - najkrajšiu vyhliadku do kaňona Tary. Večer príchod do horského strediska Žabljak 1465 m v NP Durmitor a ubytovanie.
3. deň
– turistický výstup na najvyšší vrch Durmitoru a celého vnútrozemia Čiernej hory - Bobotov Kuk 2523 m. Pri zostupe možná návšteva ľadovej jaskyne - Ledena pečina a kúpanie v perle Durmitoru - Čiernom jazere. Večerný program v Rokošport štýle (disco, gitara, harmonika, posedenie pri vatre, ...).
4. deň
– presun minibusmi po horskej ceste zv. Durmitorský prsteň a krátka túra na reliéfne jeden z najzaujímavejších vrcholov pohoria - Prutaš 2393 m. (Pre záujemcov možno dojednať rafting na rieke Tara alebo cyklotúru okolo pohoria).
5. deň
– ráno odchod zo Žabljaku a presun kaňonom Tary (zastávka na kúpanie v kryštáľovo čistej rieke) do NP Biogradská gora v pohorí Bjelasica. Okružná túra okolo najkrajšieho jazera Čiernej Hory (Biogradske jezero) cez nádherný bukový prales a popoludní presun úzkymi serpentínami do ekorezortu Štavna 1706 m v pohorí Komovi.
6. deň
– turistický výstup na nádherné skalné pyramídy Kučki Kom 2487 m alebo na Vasojevičky Kom 2461 m. Večerný program v Rokošport štýle.
7. deň
– presun minibusmi k Jadranskému moru so zastávkami v kaňone Morača, v kláštore Morača (najkrajší monastyr v krajine), pri rieke Cijevna (kúpanie) a pri Skadarskom jazere (najväčšie na Balkáne). Večer príchod na Budviansku riviéru a ubytovanie.
8. deň
– exkurzia minibusmi do starobylého mesta Cetinje (niekdajšie hlavné mesto, zaujímavá poloha vo veľkej krasovej jame (závrte), múzeá, kláštor, ...) a výjazd serpentínami do NP Lovcen a návšteva mauzólea Petra Njegoša (najvýznamnejšia postava čiernohorských dejín) na Jezerskom vrchu 1657 m, návšteva dediny Njeguši s ochutnávkou miestnych špecialít (pršut a syr) a zjazd dych vyrážajúcou cestou do Kotorského zálivu (najjužnejší európsky fjord a najvýznamnejší záliv Jadranu) + návšteva mesta Kotor.
9. deň
– voľný program, kúpanie sa na Bečickej pláži (jedna z najkrajších na Jadrane, ocenená ako najkrajšia pláž Európy), návšteva Budvy, ostrovného mestečka Sv. Stefan, večerný a nočný život v balkánskom štýle, ...
10. deň
– ráno balenie a návrat domov.
11. deň
– v noci resp. ráno príchod na Slovensko

Odchod

vo štvrtok o 19.00 h zo Žiliny, 20.00 h z Trenčína a 22.00 h z Bratislavy /zastávky na nastupovanie po dohode aj kdekoľvek na trase cesty minibusu, po dohode možnosť odchodu aj z Martina, Zvolena, BB a Lučenca (podľa záujmu)/

Návrat

v nedeľu v skorých ranných hodinách

Nocľah

8 x v slušne vybavených apartmánoch a bungalovoch

Minimálny počet účastníkov

7

Poznámka

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 5

Mapa

Mapa Crne Gore DOO, Durmitor, Kanjon Tare, M 1 : 21 000,
Planinska karta, Durmitor, Kanjon Tare, M 1 : 25 000,
Nacionalni park Biogradska Gora, M 1 : 30 000.