Ferraty Lago di Garda - Comfort

24.5.2022 - 29.5.2022 / 6 dní
Via ferraty a turistika v okolí svetoznámeho jazera.
Nocľah v hoteli.
Chcem sa prihlásiť na zájazd
CENA
629,00 €
doprava mikrobusom
P2
VHT3
Zabezpečené cesty (ferraty)
Vysokohorská turistika
Pešia turistika
Voda a kúpanie

Charakteristika

Pokiaľ chcete zažiť pravé ferratové „šialenstvo“, nadýchať sa vzdušnej beztiaže vápencových masívov a prekonať cesty, ktoré Vám svojou dynamikou nenechajú vydýchnuť, Gardské hory sú pre Vás tou výzvou, ktorej nemožno odolať. Lago di Garda, najväčšie talianske jazero, svojou polohou, zvláštnou príjemnou klímou počas celého roka i teplou vodou ohrievanou termálnymi prameňmi či nádhernými palmovými plážami je orámované vencom na slnku žiariacich vrcholov a hrebeňov, ťahajúcich sa do dvojtisícových výšok. Človek „nášho druhu“ si tu pripadá ako v raji. Na jar sú vápencové skaly priam zaplavené kvitnúcimi kvetmi a teplota vzduchu tu už v tomto období často prekračuje tropické hodnoty. V strmých stenách však ešte nie je taká „tlačenica“ ako v lete, a tak si budeme môcť nerušene vychutnávať lezenie na najkrajších ferratách Európy. Vo verzii Comfort ponúkame tento zájazd s ubytovaním v 3* hoteli!

Cena zahŕňa

doprava komfortným mikrobusom, 5 x nocľah v 3* hoteli s raňajkami v okolí Lago di Garda, Rokošport sprievodca, farebné mapy oblastí, originálna pamätná magnetka, poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa

cestovné poistenie (info v CK), strava okrem raňajok, výstroj a výzbroj na zabezpečené cesty, ...

Stručný program

1. deň
– skoro ráno presun mikrobusmi do Talianska, večer ubytovanie v okolí Lago di Garda v hoteli.
2. - 5. deň
– lezenie po zabezpečených cestách ľahších (Sentierro attrezato dei Colodri, Sentierro attrezato Fausto Susatti, Rio Sallagoni, ...) i ťažších (Via ferrata Rino Pisetta, Via ferrata Monte Albano, Via ferrata Che Guevara, ferrata delle Taccole, ...) obtiažností, návšteva mestečka Arco s príjemnou atmosférou, návšteva Riva del Garda – centra severnej časti Lago di Garda, tiesňava Cascata del Varone, horská cesta Monte Baldo, možnosť kúpania sa v jazere.
6. deň
– ráno balenie a presun mikrobusmi domov, návrat vo večerných hodinách.

Odchod

v utorok o 04.00 h zo Žiliny, 05.00 h z Trenčína a 07.00 h z Bratislavy /zastávky na nastupovanie po dohode aj kdekoľvek na trase cesty/

Návrat

v nedeľu do polnoci

Nocľah

5 x 3* hotel v okolí Lago di Garda (2-3 lôžkové izby s TV, WC, sprcha, Wifi) s raňajkami

Minimálny počet účastníkov

7

ĎALŠIE INFO

Výzbroj na zabezpečené cesty (úväz, fixačný systém, prilba, karabína, osma) si môžete požičať v našej CK! (Stačí vopred nahlásiť a výzbroj Vám prinesieme priamo na zájazd.)

Info k poisteniu: Pri vypĺňaní prihlášky si môžete prostredníctvom našej CK zvoliť možnosť poistenia, ktoré máme dojednané u poisťovne Allianz. V ponuke sú 3 druhy poistenia:
1. iba poistenie stornovania zájazdu,
2. komplexné poistenie, riziko - horolezectvo (komplexné poistenie vrátane poistenia stornovania zájazdu),
3. komplexné poistenie + (komplexné poistenie, riziko - horolezectvo + navyše krytie záchrannej činnosti, ktorá nie je vykonaná v súvislosti s úrazom alebo náhlou zmenou zdravotného stavu).
Upozorňujeme, že na základe podmienok poisťovne Allianz je poistenie dojednané prostredníctvom CK v prípade zrušenia zájazdu zo strany cestujúceho alebo cestovnej kancelárie nevratné!

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 4

Video z roku 2015: https://www.youtube.com/watch?v=O0sunXgfTk0

Mapa

Kompas, č. 096, Alto Garda, M 1 : 35 000,
Kompas, č. 102, Lago di Garda, Monte Baldo, M 1 : 50 000,
Kompas, č. 73, Dolomiti Brenta, M 1: 50 000.