Großglockner 3798 m

3.7.2024 - 7.7.2024 / 5 dní
Najvyšší vrch Rakúska s aklimatizačkou na ďalšej trojtisícovke, jazero, vodopády a prechod tiesňavy.
Osvedčený akčný program pre zdatných!!!
Len 2 dni dovolenky!
Posledné 1 voľné miesto!!!
Chcem sa prihlásiť na zájazd
CENA
519,00 €
499,00 € / Alpenverein
doprava mikrobusom
ubytovanie v stane
ubytovanie pod strechou
P3
VHT4
Vysokohorská turistika
Pešia turistika
Pohyb po ľadovci
Voda a kúpanie


Charakteristika

Výstup na kužeľový „Veľký zvon“ je neodolateľnou výzvou pre všetkých alpinistov, pretože patrí medzi najťažšie klasické projekty v Alpách. V našom programe sme ho právom zaradili medzi tzv. „povinné zostavy“, ktoré sa každoročne opakujú. Najväčšie davy horolezcov sem smerujú z Kalsu v Osttirol, no nám viac vyhovuje malebná dedina Heiligenblut v spolkovej krajine Kärnten, pretože i napriek skutočne premyslenej infraštruktúre /lanovky, Großglockner Hochalpenstrasse, .../ je tu väčší kľud, menej ľudí na chodníkoch a svište všade, kam sa pozriete. K celkovej pohode iste prispieva i rodinná atmosféra v našom obľúbenom kempe, ktorý bude východiskom nielen na Großglockner. Okrem turistického programu a dosiahnutia hlavného cieľa spolu vystúpime aj na ďalšiu výhľadovú trojtisícovku (aklimatizácia), zájdeme k niekoľkým vodopádom a cestu do oblasti a nazad ozvláštnime zastávkami pri jazere Worther See a v tiesňave Raggaschlucht. Tiež Vás odvezieme aj po najznámejšej horskej ceste Rakúska - Großglockner Hochalpenstrasse a na jej najvýznamnejších exkurzných bodoch sa i zastavíme. Toto nie je len výstup na najvyšší vrch Rakúska, je to plnohodnotný zájazd a krásna zážitková dovolenka od začiatku do konca s dosť veľkou dávkou adrenalínu!

Cena zahŕňa

doprava komfortnými mikrobusmi, 3 x nocľah v kempe v Heiligenblute, 1 x nocľah na Erzh. Johann Huette 3454 m, mýtne pre mikrobus na Großglockner Hochalpenstrasse, požičanie stanov a kempového vybavenia (kempingové stoličky a stoly, varič), vstupné do tiesňavy Raggaschlucht, zapožičanie časti lezeckej výzbroje (dlhé laná, zaisťovacia technika, ... ), Rokošport sprievodca, poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa

cestovné poistenie (info v CK), strava, výstroj a výzbroj na ľadovcovú túru, raňajky na chate cca 9-10 Euro, ...

Stručný program

1. deň
– ráno odchod zo Žiliny a Bratislavy, presun mikrobusmi do Heiligenblutu (zastávka na relax a prípadné kúpanie sa v známom jazere Worther See a krátka túra k vodopádom Jungfernsprung wasserfall), večer postavenie stanov, nocľah v kempe.
2. deň
– výstup na niektorý z výhľadových vrcholov na Großglockner (Shareck 2604 m, Spielmann 3027 m, Brennkogel 3018 m, Noe Spitze 3010 m,) a exkurzia mikrobusmi po Großglockner Hochalpenstrasse /Hochtor 2505 m, Franz Josefs Hohe, .../, návšteva vodopádu Goßnitzfall alebo rezervný deň pre prípadné zmeny programu vzhľadom na počasie, nocľah v kempe.
3. deň
– ráno presun mikrobusmi ku Glockner Haus 2131 m a túra cestou Wiener Hohenweg ku chate Erzh. Johann Huette 3454 m, nocľah na chate.
4. deň
– po svitaní výstup cez Kleinglockner 3770 m na Großglockner 3798 m a návrat na chatu, popoludní zostup ku Glockner Haus a presun do kempu.
5. deň
– ráno balenie, návšteva Heiligenblutu a presun k zaujímavej tiesňave Raggaschlucht (krátka túra – cca 1 hod.), návrat domov vo večerných hodinách.

Odchod

v stredu o 05.00 h zo Žiliny, 06.00 h z Trenčína a 08.00 h z Bratislavy /zastávky na nastupovanie po dohode aj kdekoľvek na trase cesty/

Návrat

v nedeľu vo večerných hodinách

Nocľah

3 x v prekrásnom kempe v Heiligenblut-e (komplet vybavenie, reštaurácia), 1 x na vysokohorskej chate

Minimálny počet účastníkov

7

ĎALŠIE INFO

Zájazd je určený pre zdatných vysokohorských turistov (viac info v CK)!

Výzbroj na ľadovcovú vysokohorskú turistiku (mačky, čakan, úväz s karabínou, prilba) si môžete požičať v našej CK! (Stačí vopred nahlásiť a výzbroj Vám prinesieme priamo na zájazd.)

Info k poisteniu: Pri vypĺňaní prihlášky si môžete prostredníctvom našej CK zvoliť možnosť poistenia, ktoré máme dojednané u poisťovne Allianz. V ponuke sú 3 druhy poistenia:
1. iba poistenie stornovania zájazdu,
2. komplexné poistenie, riziko - VHT (komplexné poistenie vrátane poistenia stornovania zájazdu),
3. komplexné poistenie + (komplexné poistenie, riziko - VHT + navyše krytie záchrannej činnosti, ktorá nie je vykonaná v súvislosti s úrazom alebo náhlou zmenou zdravotného stavu).
Upozorňujeme, že na základe podmienok poisťovne Allianz je poistenie dojednané prostredníctvom CK v prípade zrušenia zájazdu zo strany cestujúceho alebo cestovnej kancelárie nevratné!

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 2

Video z roku 2022
https://youtu.be/oHH_niTaIc0

Video z roku 2013:
http://www.youtube.com/watch?v=o6CpvLJCQXc&feature=c4-overview&list=UUyqTP6wTH1HWw9aoswtf0bw

Mapa

Alpenvereinskarte, č. 40, Glocknergruppe, M 1 : 25 000,
f & b, č. 122, Grossglockner – Kaprun – Zell am See, M 1 : 50 000,
Kompas, č.39, Skupina Glockneru, Zell am See, M 1 : 50 000.