Großvenediger 3667 m - eXtreme

15.10.2021 - 17.10.2021 / 3 dni
Tradičný záver alpskej sezóny na ľadovcoch Venedigergruppe.
Chcem sa prihlásiť na zájazd
CENA
229,00 €
doprava mikrobusom
ubytovanie pod strechou
ubytovanie v stane
VHT3
Vysokohorská turistika
Pohyb po ľadovci
Kurz, školenie

Charakteristika

V čase, keď alpské svahy sa už začínajú strácať v chladnom závoji snehovej periny, my stúpame dolinou a vychutnávame si ticho pomaly zaspávajúcej prírody, ticho, ktoré je tu vzhľadom na obľúbenosť v letnom období priam veľkým luxusom. Túra na prelome ročných období, keď sa niečo končí a niečo začína, má zvláštnu atmosféru. Nuž preto už tradične volíme rozlúčku s alpskou turistickou sezónou práve tu, v najodľahlejšom kúte Vysokých Taurov. Výstup mohutným ľadovcom nie je zvlášť technicky náročný, preto ho zvládne každý. Zato výhľad z vrcholu v jesennom čistom vzduchu nemá konkurenciu v celých Východných Alpách. Vychutnajte si ho spolu s nami a prežite dve noci vysoko nad horizontom všetkých starostí, vysoko nad horizontom diaľav. I výhľad z chaty, vsadenej do hĺbky hôr a do takmer trojtisícovej výšky, je jednoducho čarovný. Strávime tu 2 noci či už v zimnej izbe (winterraum) alebo (ak bude plná) v stanoch vedľa nej. Rozlúčte sa so sezónou v krásnom veľhorskom prostredí.

Cena zahŕňa

doprava komfortnými mikrobusmi, Rokošport sprievodca, zapožičanie časti lezeckej výzbroje (dlhé laná pre lanové družstvá, ...), prípadné požičanie expedičných stanov, farebná mapa oblasti, originálna pamätná magnetka, poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa

cestovné poistenie (info v CK), strava, výstroj a výzbroj na ľadovcovú túru, dobrovoľný poplatok za nocľah vo winterraume /cca 6 €/osoba/noc/ ...

Stručný program

1. deň
– v noci presun mikrobusmi do Hinterbichlu v údolí Virgental, výstup na miesto nocľahu (5 – 6 hod.), ubytovanie.
2. deň
– výstup na Großvenediger 3667 m (ľadovec, pohyb v lanových družstvách), bonus – krátky ľadovcový kurz alebo výstup na Rainerhorn a ďalšie trojtisícovky v okolí.
3. deň
– zostup do doliny, popoludní odchod z parkoviska a presun domov.

Odchod

vo štvrtok (14. 10. 2021) o 20.00 h zo Žiliny, 21.00 h z Trenčína a 23.00 h z Bratislavy /zastávky na nastupovanie po dohode aj kdekoľvek na trase cesty/

Návrat

v nedeľu do polnoci

Nocľah

2 x v zimnej izbe horskej chaty (alebo v expedičných stanoch vedľa chaty)

Minimálny počet účastníkov

7

ĎALŠIE INFO

Výzbroj na ľadovcovú vysokohorskú turistiku (mačky, čakan, úväz s karabínou, prilba) si môžete požičať v našej CK! (Stačí vopred nahlásiť a výzbroj Vám prinesieme priamo na zájazd.)

Info k poisteniu: Pri vypĺňaní prihlášky si môžete prostredníctvom našej CK zvoliť možnosť poistenia, ktoré máme dojednané u poisťovne Allianz. V ponuke sú 3 druhy poistenia:
1. iba poistenie stornovania zájazdu,
2. komplexné poistenie, riziko - VHT (komplexné poistenie vrátane poistenia stornovania zájazdu),
3. komplexné poistenie + (komplexné poistenie, riziko - VHT + navyše krytie záchrannej činnosti, ktorá nie je vykonaná v súvislosti s úrazom alebo náhlou zmenou zdravotného stavu).
Upozorňujeme, že na základe podmienok poisťovne Allianz je poistenie dojednané prostredníctvom CK v prípade zrušenia zájazdu zo strany cestujúceho alebo cestovnej kancelárie nevratné!

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 1

Mapa

Alpenvereinskarte, č.36, Venedigergruppe, M 1 : 25 000,
NP Hohe Tauern Wanderkarte, Reiserferner, Lasorling, Venediger, Granatspitz, Glockner und Schobergruppe, M 1 : 50 000.