Klettersteigy Raxalpe

6.5.2022 - 8.5.2022 / 3 dni
Kurz lezenia po zabezpečených cestách pre začiatočníkov i pokročilých a krátky kurz lezenia.
Chcem sa prihlásiť na zájazd
CENA
219,00 €
doprava mikrobusom
ubytovanie pod strechou
P2
VHT2
Vysokohorská turistika
Pešia turistika
Zabezpečené cesty (ferraty)


Charakteristika

Raxalpe – táto neveľká vápencová planina nám počas mnohých rokov objavovania Álp asi najviac prirástla k srdcu. Rozlohou patrí medzi najmenšie horské skupiny v Rakúsku, ale rozmanitosťou prírodných krás a početnosťou turistických možností medzi najatraktívnejšie. Je to raj pre turistov i skalolezcov. Klasický ráz vápencovej náhornej planiny so strmými skalnými svahmi dookola bol predpokladom vybudovania zabezpečených ciest už v dávnejšej minulosti. Najkrajšie z nich sú v údolí Grosser Hollental a v stene Preiner wand. Počas 3-dňového pobytu prelezieme minimálne 6 z nich (vždy jednu pri výstupe a druhú pri zostupe), pričom budeme ich náročnosť stupňovať a tú najťažšiu – Heid steig v 450 m vysokej kolmici steny Preiner wand si necháme na záver. Termín tohto podujatia sme, samozrejme, zladili i s výskytom najkrajších vápencových kvetov, ktoré sú predzvesťou prichádzajúceho leta, i keď hore na planine sa bude belieť ešte množstvo firnovísk, pozostatkov zimy. K tomu, aby sme náročný program zvládli, iste prispeje aj príjemná atmosféra na horskej chate Ottohaus na kraji náhornej planiny s nádherným výhľadom. Tento tradičný kurz je tou najsprávnejšou voľbou pre tých, ktorí chcú začať s lezením po zabezpečených cestách, pretože sa začína ľahšími a končí ťažšími cestami. Klettersteigy (ferraty) si ihneď zamilujete! Ak však na takýchto cestách nie ste začiatočníkmi, prihláste sa tiež a zamilujete si horskú skupinu Rax, spoznáte nové krásy prírody a získate nových priateľov.

Cena zahŕňa

doprava komfortným mikrobusom, 2x nocľah v horskej chate Ottohaus 1644 m, Rokošport sprievodca, dlhé laná na zlanovanie a lezenie, farebná mapa oblasti, originálna pamätná magnetka, poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa

cestovné poistenie (info v CK), strava, výstroj a výzbroj na zabezpečené cesty a lezenie, ...

Stručný program

1. deň
– skoro ráno presun mikrobusmi do údolia Hollental medzi horskými skupinami Raxalpe a Schneeberg, výstup údolím Grosser Hollental a zabezpečenou cestou Teufelbadstubensteig (B) na chatu Ottohaus, ubytovanie, popoludní prelezenie cesty Kronich Eisenweg (C) neďaleko chaty a nácvik lezenia a zlanovania, nocľah v chate.
2. deň
– okružná túra cestou Gaislochsteig (B) a Alpenvereinsteig (B), nocľah v chate.
3. deň
– zostup na parkovisko a presun minibusmi pod stenu Preiner wand, prelezenie Hans von Heid steigu (D) a zostup cestou Preinerwand steig (A/B), zdatnejší môžu skúsiť aj najťažšiu cestu Raxalpe – Konigschusswandsteig (E), popoludní presun domov.

Odchod

v piatok o 02.00 h zo Žiliny, 03.00 h z Trenčína a 05.00 h z Bratislavy /zastávky na nastupovanie po dohode aj kdekoľvek na trase cesty/

Návrat

v nedeľu do polnoci

Nocľah

2 x horská chata Ottohaus 1644 m

Minimálny počet účastníkov

7

ĎALŠIE INFO

Výzbroj na zabezpečené cesty a lezenie (úväz, fixačný systém, karabína, osma a prilba) si môžete požičať v našej CK! (Stačí vopred nahlásiť a výzbroj Vám prinesieme priamo na zájazd.)

Info k poisteniu: Pri vypĺňaní prihlášky si môžete prostredníctvom našej CK zvoliť možnosť poistenia, ktoré máme dojednané u poisťovne Allianz. V ponuke sú 3 druhy poistenia:
1. iba poistenie stornovania zájazdu,
2. komplexné poistenie, riziko - horolezectvo (komplexné poistenie vrátane poistenia stornovania zájazdu),
3. komplexné poistenie + (komplexné poistenie, riziko - horolezectvo + navyše krytie záchrannej činnosti, ktorá nie je vykonaná v súvislosti s úrazom alebo náhlou zmenou zdravotného stavu).
Upozorňujeme, že na základe podmienok poisťovne Allianz je poistenie dojednané prostredníctvom CK v prípade zrušenia zájazdu zo strany cestujúceho alebo cestovnej kancelárie nevratné!

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 1

Mapa

f & b, č. 022, Semmering – Rax, Schneeberg, M 1 : 50 000