Klettersteigy Soľnej komory

21.5.2022 - 22.5.2022 / 2 dni
2 dni – 4 klettersteigy.
Chcem sa prihlásiť na zájazd
CENA
249,00 €
doprava mikrobusom
ubytovanie pod strechou
VHT2
VHT3
Zabezpečené cesty (ferraty)
Poznávanie


Charakteristika

Záujem o lezenie po zabezpečených cestách neustále rastie a tento trend si všímame aj v našej CK. V horských oblastiach Álp rok čo rok pribúdajú nové a nové klettersteigy najrôznejších obtiažností. Časy, kedy sme tieto železné cesty poznali len z najvyšších vrcholov hôr, sú už dávno preč. Dnes si môžeme na mnohých miestach vychutnať lezenie bez dlhých nástupov. Program tohto zájazdu nás zavedie do rakúskej Soľnej komory. Táto oblasť získala svoje meno už v dávnych dobách, kedy sa tu začala ťažiť soľ. Vápencové štíty a planiny sa dvíhajú do výšav ponad prekrásne jazerá ľadovcového pôvodu. V tomto prírodnom raji sme pre Vás pripravili lezecký supervíkend. Začneme v sobotu dvoma cestami neďaleko obce Gosau. Najskôr to bude Schmiedsteig Klettersteig (C s variantou D/E) nad jazerom Stausee a popoludní nová nádherná cesta Laserer alpin Klettersteig (C), ktorá traverzuje skalu priamo nad hladinou Gosauského jazera. V nedeľu sa presunieme do Hallstatu, kde prelezieme cestu Echerwand Klettersteig (D). V skalných útrobách sa tu nachádza známa soľná baňa s turistickými atrakciami. Popoludní, po krátkej prehliadke mesta, sa serpentínami alpskej cesty dostaneme až do Salzkammergut berge a prejdeme veľmi zaujímavo riešenú cestu Postalmklamm Klettersteig (D) s novým variantom (F), ktorá prechádza oboma stranami divokej rokliny. Všetky zabezpečené cesty sú pomerne exponované a vzdušné, ale perfektne vybudované a pri ich stavbe boli použité všetky moderné typy zaistenia. Tento program Vás nesmie nechať ľahostajnými!

Cena zahŕňa

doprava komfortným mikrobusom, 1 x nocľah v štýlovom hoteli (gasthof) s raňajkami, parkovné, mýto na horskú cestu Postalmstrasse, Rokošport sprievodca, farebná mapa oblasti a ciest, originálna pamätná magnetka, poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa

cestovné poistenie (info v CK), strava, výstroj a výzbroj na zabezpečené cesty, ...

Stručný program

1. deň
– v noci odchod zo Slovenska a ráno príchod do Rakúskej soľnej komory. Prejazd cestou Postalmstrasse na horské parkovisko a prelezenie zabezpečenej cesty Postalmklamm Klettersteig (cca 4. hod.). Popoludní presun do dediny Gosau, ubytovanie v štýlovom hostinci a prelezenie cesty Laserer alpin Klettersteig (cca 1 a pol h). Večer program v hoteli, nocľah.
2. deň
– po raňajkách krátky presun a prelezenie cesty Schmiedsteig (cca 3 hod.). Na poludnie krátka prestávka a potom presun do Hallstattu. Prelezenie Echerwand Klettersteig (cca 3 hod.) a na záver krátka prehliadka mesta. Večer odchod z oblasti. Návrat na Slovensko v neskorých večerných až nočných hodinách.

Odchod

v sobotu o 01.00 h zo Žiliny, 02.00 h z Trenčína a 04.00 h z Bratislavy /zastávky na nastupovanie po dohode aj kdekoľvek na trase cesty/

Návrat

v nedeľu v neskorých večerných až nočných hodinách

Nocľah

1 x hotel (Gasthof) (izby s TV, WC, sprcha) s raňajkami

Minimálny počet účastníkov

7

ĎALŠIE INFO

Výzbroj na zabezpečené cesty (úväz, fixačný systém, prilba) si môžete požičať v našej CK! (Stačí vopred nahlásiť a výzbroj Vám prinesieme priamo na zájazd.)

Info k poisteniu: Pri vypĺňaní prihlášky si môžete prostredníctvom našej CK zvoliť možnosť poistenia, ktoré máme dojednané u poisťovne Allianz. V ponuke sú 3 druhy poistenia:
1. iba poistenie stornovania zájazdu,
2. komplexné poistenie, riziko - Horolezectvo (komplexné poistenie vrátane poistenia stornovania zájazdu),
3. komplexné poistenie + (komplexné poistenie, riziko - Horolezectvo + navyše krytie záchrannej činnosti, ktorá nie je vykonaná v súvislosti s úrazom alebo náhlou zmenou zdravotného stavu).
Upozorňujeme, že na základe podmienok poisťovne Allianz je poistenie dojednané prostredníctvom CK v prípade zrušenia zájazdu zo strany cestujúceho alebo cestovnej kancelárie nevratné!

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 0

Video z roku 2014:
https://www.youtube.com/watch?v=vOUvmfwzwEA&index=5&list=UUyqTP6wTH1HWw9aoswtf0bw

Mapa

f & b, č. 281, Dachstein, Ausser land, Filzmoos Ramsau, M 1 : 50 000,
Alpenvereinskarte, č. 14, Dachsteingebirge, M 1 : 25 000.