Pik Juchina 5130 m

17.7.2024 - 27.7.2024 / 11 dní
5-tisícovka pod strechou sveta.
Komfortný trekingový výstup pre všetkých.
II. termín.
Chcem sa prihlásiť na zájazd
CENA
1 350,00 € / + letenka od 650 Eur
Novinka!
letecká doprava
doprava mikrobusom
ubytovanie pod strechou
ubytovanie pod strechou
P2
VHT1
Pešia turistika
Vysokohorská turistika


Charakteristika

Ak chcete zažiť čaro skutočných expedícií, ale netrúfate si liezť na najvyššie ľadovcové štíty, výstup na päťtisícovku Pik Juchina v pohorí Pamír je určený presne pre Vás. Poďte s nami tam, kde to naozaj milujeme, do hôr nedotknutých západnou civilizáciou, medzi dobrosrdečných jednoduchých ľudí. Nádherná príroda, jurty a život okolo nich, kone, svište a jaky a na pozadí týchto krásnych obrazov sa dvíha ohromná kulisa ľadovcových velikánov. S pokorou sa k nim priblížime a poľahky vystúpime na trekingový vrchol s dych vyrážajúcim výhľadom. Nocovať budeme v dokonale vybudovaných táboroch s kompletným vybavením a stravou a tak si budeme môcť nerušene vychutnávať atmosféru veľhôr.
Pohorie Pamír sa vďaka svojej priemernej nadmorskej výške označuje aj ako „strecha sveta“. Rozprestiera sa na území viacerých štátov. Náš projekt nás zavedie do Kirgizska a pre výstup k nášmu cieľu využijeme tábory (základný BC a predsunutý C1) expedícií na sedemtisícovku Pik Lenina. V júli a auguste (keď nie je sezóna v Himalájach) aj tu stretneme usmievavých šerpov, ale tiež známe tváre svetového horolezectva. Nuž, netreba váhať. Túto paťtisícovku zvládne každý z Vás.

Cena zahŕňa

vybavenie leteniek, transfer Rokošport mikrobusom zo ZA cez BA na letisko do Viedne (Budapešti) a späť, povolenie do prihraničnej zóny, registrácia na polícii, všetky transfery uvedené v programe, 3 – 4 x ubytovanie v hoteli alebo na priváte v Oši s raňajkami, obed alebo obedový balíček na trase do BC a späť, registrácia na horskej službe, ekologický poplatok, ubytovanie v BC (veľké fixné dvojmiestne stany s predsieňou (drevený rošt, matrace, odpadkový kôš, elektrická zásuvka s lampou), jedálenský stan s TV, barom a predajňou suvenírov, Wifi (platené), signál mobilných operátorov, suché WC, umývarka, sprcha s teplou vodou 24/7, sauna, práčka, lekár), ubytovanie v C1 (stany ako v BC, elektrika len v centrálnom stane večer, jedálenský stan s Wifi (platené), suché WC, lekár), plná penzia (raňajky, obed, večera) v BC a v C1 v podobe bufetových stolov, depozit batožiny v BC a C1, organizačné a bezpečnostné zabezpečenie (vlastný satelitný telefón, ...), Rokošport sprievodca, poistenie proti úpadku CK, ... .

Cena nezahŕňa

letenka, cestovné poistenie (info v CK), kone na batožinu z BC do C1 a späť (3 Euro alebo USD/kg v jednom smere), internet v BC (3 Euro alebo USD/hodina), internet v C1 (5 Euro alebo USD/ hodina), kôň cez rieku do C1 (cca 5 Euro alebo USD/osoba jednosmerne), strava a ubytovanie nad rámec uvedeného, náhradný program počas prípadných voľných dní /po dohode možné návšteva kúpalísk v Oši, Sulejmanove skaly a pod./, vreckové, výstroj a výzbroj, prípadná nadváha batožiny do lietadla , ...

Stručný program

1. deň
– ráno presun Rokošport mikrobusmi zo ZA a BA na letisko do Viedne (Budapešti) a odlet do Istanbulu. Večer odlet z Istanbulu do Kirgizska.
2. deň
– skoro ráno prílet do Ošu a transfer do hotela, ubytovanie. Po raňajkách návšteva mesta a miestneho bazáru, výmena peňazí, aklimatizácia na miestnu klímu. Nocľah v hoteli.
3. deň
– po raňajkách transfer minibusom do základného tábora Ačik-Taš 3600 m (cca 6 hod.). Popoludní ubytovanie v BC.
4. deň
– aklimatizácia v okolí BC, výstup na výrazný hrebeň cca 4400 m. Nocľah v BC.
5. deň
– ráno treking do tábora C1 - 4400 m (6 – 7 hod.). Ubytovanie v tábore. Popoludní aklimatizačná túra nad táborom – cca 300 – 400 výškových metrov (nocľah v C1).
6. deň
– výstup na Pik Juchina 5130 m a návrat do C1 (nocľah v C1).
7. deň
– rezervný deň (turistika v okolí tábora, Leninov ľadovec, oddych v tábore). Nocľah v C1.
8. deň
– návrat do BC – 3600 m, oddych, hygiena, posedenie v jurte, ... .
9. deň
– transfer do Ošu. Nocľah v hoteli (priváte).
10. deň
voľný program v meste (Sulejmanove skaly, kúpaliská, nákupy suvenírov, ...). Nocľah v hoteli (priváte).
11. deň
– skoro ráno transfer z hotela na letisko a odlet z Ošu cez Istanbul a popoludní prílet do Viedne a transfer Rokošport mikrobusmi na Slovensko.

Odchod

ráno transfer Rokošport mikrobusmi zo Žiliny cez Bratislavu na letisko do Viedne (Budapešti) a odlet do Ošu

Návrat

popoludní prílet na letisko do Viedne (Budapešti) a transfer Rokošport mikrobusmi na Slovensko

Nocľah

3 - 4 noci v Oši v hoteli s raňajkami, 6 nocí v komfortných fixných stanoch v horách s plnou penziou - raňajky, obed, večera v podobe bufetových stolov)

Minimálny počet účastníkov

12

ĎALŠIE INFO

Info k poisteniu: Pri vypĺňaní prihlášky si môžete prostredníctvom našej CK Rokošport zvoliť možnosť poistenia, ktoré máme dojednané u poisťovne Allianz. V ponuke sú 3 druhy poistenia:
1. iba poistenie stornovania zájazdu
2. komplexné poistenie (komplexné poistenie vrátane poistenia stornovania zájazdu)
3. komplexné poistenie + (komplexné poistenie + navyše krytie záchrannej činnosti, ktorá nie je vykonaná v súvislosti s úrazom alebo náhlou zmenou zdravotného stavu)
Upozorňujeme, že na základe podmienok poisťovne Allianz je poistenie dojednané prostredníctvom CK v prípade zrušenia zájazdu zo strany cestujúceho alebo cestovnej kancelárie nevratné! Pri vypĺňaní prihlášky si preto rozmyslite, či si poistenie dojednáte prostredníctvom našej CK alebo si ho dojednáte sami!

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.
Počet dní potrebnej dovolenky: 8

Pozn.: Termín sa môže posunúť +/- 1 - 3 dni! O tejto prípadnej zmene Vás budeme včas informovať.

Služby Rokošport sprievodcu nie sú službami horského vodcu a každý klient sa zúčastňuje na vlastnú zodpovednosť!

Mapa

Gecko Maps: Lenin peak climbing map, M 1 : 100 000