RILA SUPER SKI/ALP

31.1.2025 - 8.2.2025 / 9 dní
SKIALPINIZMUS alebo lyžovanie na najvyššej hore Balkánu.
Chcem sa prihlásiť na zájazd
CENA
890,00 € / FIRST MOMENT cena (platná pri zaplatení celej ceny zájazdu do 31.10.2024)
1 050,00 € / RIADNA cena
doprava mikrobusom
ubytovanie pod strechou
P2
SKI 3
Lyžovanie
Skialpinizmus
Snežnicová turistika

Charakteristika

Len ten, kto raz vyskúšal kvalitu snehu v Bulharských horách, naplno pochopí, aká neopísateľná slasť čaká na každého milovníka skialpinizmu či lyžovania pri jazde z výšin skalnatých štítov do ticha zalesnených dolín na pozadí panorámy, ktorá priam nabáda zastaviť zbesilú jazdu a vychutnať si čaro balkánskej zimy.
Málokto by čakal, že v Bulharsku, známom skôr pre jeho morské zákutia, nájde tak nádherné hory či lyžiarske strediská na vysokej svetovej úrovni. My navštívime známe lyžiarske stredisko v mohutnom pohoria Rila (NP), ktorým je Borovets (1350 m) s celkovou dĺžkou zjazdoviek všetkých obtiažností 58 km, pričom vlekmi sa dá vyviezť až do výšky 2550 m. A odtiaľ je to už len na dohľad najvyššej hory celého Balkánu (Musala 2925 m), z ktorej sa strmhlav rútia žľaby priam vyzývajúce ku kresbe rovnomerných oblúčikov v neporušenom snehu. Takých štítov je tu však veľmi veľa, stačí si len vybrať a uspokojiť tým skialpinistickú alebo lyžiarsku vášeň.
A po skvelej lyžovačke či snežnicových a skialpových túrach nás čaká bohatý večerný a nočný život v „bulharskom štýle“ – vynikajúce jedlo, nápoje, temperamentná hudba, pohostinný úsmev. Navštívte aj Vy s nami zimný raj na Balkáne!

Cena zahŕňa

doprava komfortnými mikrobusmi, parkovné a mýtne poplatky, 7 x nocľah v 4* hoteli v 2-posteľových izbách s polpenziou a vstupom do bazéna, Rokošport sprievodca, poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa

cestovné poistenie (info v CK), skipasy pre lyžiarov, ...

Stručný program

1. deň
– večer odchod zo Slovenska.
2. deň
– v noci presun mikrobusmi cez Maďarsko a Srbsko, ráno príchod do Bulharska a transfer cez Sofiu do horského strediska Borovets 1350 m na severných svahoch pohoria Rila (NP), popoludní ubytovanie v hoteli na 7 nocí.
3. - 8. deň
– skialpinizmus, lyžovačka alebo snežnicová turistika na severných svahoch pohoria Rila (NP) v 3 oblastiach (Borovets, Maljovica, 7 Rilských jazier) a výstup na najvyššiu horu Bulharska a celého Balkánu – Musalu 2925 m, relax v hotelovom welness centre (bazén, sauny) a nočný život v balkánskom štýle.
9. deň
– ráno odchod z Borovtsa a presun cez Srbsko a Maďarsko. Príchod na Slovensko v neskorých večerných až nočných hodinách.

Odchod

v piatok o 20.00 h zo Žiliny, 21.00 h z Trenčína a 23.00 h z Bratislavy /zastávky na nastupovanie po dohode aj kdekoľvek na trase cesty, možnosť odchodu aj z Martina, Zvolena, BB, Lučenca, Popradu, Prešova, Košíc (podľa záujmu a dohody)/

Návrat

v sobotu v neskorých večerných až nočných hodinách

Nocľah

7 x v 4* hoteli v horskom stredisku Borovec (2 posteľové izby, TV, WC, sprcha v izbe, wifi, 25 m plavecký bazén, welness centrum (fínska, parná sauna, hammam, knajpov kúpeľ, fitnes centrum, ...) s polpenziou

Minimálny počet účastníkov

7

ĎALŠIE INFO

Snežnice si môžete požičať v našej CK (Stačí vopred nahlásiť a prinesieme Vám ich priamo na zájazd.), lyže a lyžiarsku výzbroj priamo v stredisku!

Info k poisteniu: Pri vypĺňaní prihlášky si môžete prostredníctvom našej CK zvoliť možnosť poistenia, ktoré máme dojednané u poisťovne Allianz. V ponuke sú 2 druhy poistenia:
1. iba poistenie stornovania zájazdu,
2. komplexné poistenie (komplexné poistenie vrátane poistenia stornovania zájazdu).
3. komplexné poistenie + (komplexné poistenie + navyše krytie záchrannej činnosti, ktorá nie je vykonaná v súvislosti s úrazom alebo náhlou zmenou zdravotného stavu).
Upozorňujeme, že na základe podmienok poisťovne Allianz je poistenie dojednané prostredníctvom CK v prípade zrušenia zájazdu zo strany cestujúceho alebo cestovnej kancelárie nevratné!

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 5

Video z roku 2022:
https://youtu.be/48qmInNJ-24

Mapa

Domino, Rila, M 1 : 50 000,