Rumunské Južné Karpaty

18.9.2023 - 25.9.2023 / 8 dní
Retezat, Fagaraš s najvyššou horou Rumunska a Piatra Craiului.
Chcem sa prihlásiť na zájazd
CENA
649,00 €
doprava mikrobusom
ubytovanie pod strechou
P3
Pešia turistika
Poznávanie
Vysokohorská turistika


Charakteristika

Obraz symbiózy človeka s prírodou je tu tak pôsobivý, že sa necháte uniesť dojmom jeho atmosféry a rumunskými Karpatami sa prejdete akoby v snovom opojení. Každé pohorie je iné a vyniká svojou zvláštnou charizmou, i pre maliara ťažko zachytiteľnou krásou, ktorej sa budete báť dotknúť, aby ste nenarušili jej krehkosť a divokosť zároveň. Pritom ich rozmery sú v karpatskom ponímaní naozaj gigantické. Kto to nezažil, neuverí, kto to neprecítil, nepochopí.
Pripravili sme pre Vás turistický zájazd do Južných Karpát, v ktorom vám priblížime 3 najzaujímavejšie pohoria tejto časti krajiny. Najskôr sa vnoríme do zákutí najkrajšieho a prírodne najhodnotnejšieho pohoria Retezat - jazerné hory, kde sa minibusmi dostaneme až hlboko do pohoria a ubytujeme sa v malom rodinnom penzióne s priateľským a Rokošport pozitívnym majiteľom. Nádhernou okružnou túrou na žulovom podklade spoznáme 2 vysokohorské doliny a vystúpime aj na najvyšší vrchol pohoria Varful Peleaga 2509 m. Po druhej noci v Rumunsku sa presunieme do lesa nad obcou Victoria a odtiaľ prenádherným karpatským pralesom vystúpime na chatu Cabana Podragu pod hlavným hrebeňom Fagarašu - veterných hôr. Tu sa ubytujeme na 2 noci a v deň medzi nocľahmi vystúpime na najvyššiu horu Rumunska a 16-ty najvyšší vrchol Karpát - Varful Moldoveanu 2544 m. Po zostupe do doliny sa presunieme ďalej na východ a ubytujeme sa na 3 noci v hoteli neďaleko historického mesta Brašov. Na záver nášho rumunského putovania spoznáme najbizarnejšie pohorie Rumunska – Piatra Craiului, ktorý svojou vápencovou belobou a rozsutosťou priam vyráža dych. Ďalšia okružná túra s nádhernou vápencovou tiesňavou, ostrým hrebeňom s najvyšším vrcholom La Om 2238 m a príjemnou chatou na záver bude krásnou bodkou tohto naozaj akčného programu v južných Karpatoch. A aby sme zadosťučinili tomu, že sme v Drakulovom kraji - navštívime aj hrad Bran a mesto Brašov. V tomto roku sme pridali + 1 deň, aby sme si výstup na najvyššiu horu Rumunska viac vychutnali. Dovidenia v turistickom raji.

Cena zahŕňa

doprava komfortnými mikrobusmi vrátane 3 výjazdov nespevnenými horskými cestami, 2 x nocľah v penzióne, 2 x nocľah v chate a 3 x nocľah v 3* hoteli s raňajkami, Rokošport sprievodca, originálna pamätná magnetka, poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa

cestovné poistenie (info v CK), strava, prípadné vstupné do prírodných a kultúrnych atrakcií, ...

Stručný program

1. deň
– ráno odchod zo Slovenska a presun mikrobusmi cez Maďarsko do Rumunska, večer príchod do NP Retezat a ubytovanie v penzióne.
2. deň
– celodenná okružná túra na Vf. Peleaga 2509 m – najvyšší vrch pohoria Retezat. Nocľah v penzióne.
3. deň
– transfer do pohoria Fagaraš a turistický výstup na chatu Cabana Podragu 2136 m. Nocľah v chate.
4. deň
– výstup na Vf. Moldoveanu 2544 m – najvyšší vrch pohoria Fagaraš a celého Rumunska a návrat na chatu. Nocľah v chate.
5. deň
– zostup do doliny a presun minibusmi do mesta Rasnov. Ubytovanie a nocľah v hoteli.
6. deň
– rezervný deň pre prípad zlého počasia (návšteva mestečka Bran – Drakulov hrad II., skanzen rumunskej dediny, mesto Brasov, jaskyňa v Rasnove, ...). Nocľah v hoteli.
7. deň
– celodenný okružný prechod nádherného rozsutého hrebeňa Piatra Craiului (tiesňava Prapastile Zarnestirol, Vf. La Om 2238 m – najvyšší vrch pohoria, ... ). Nocľah v hoteli.
8. deň
– ráno odchod z Rumunska, návrat na Slovensko vo večerných až nočných hodinách.

Odchod

v pondelok o 02.00 h zo Žiliny, 03.00 h z Trenčína a 05.00 h z Bratislavy /zastávky na nastupovanie po dohode aj kdekoľvek na trase cesty, možnosť odchodu aj z Martina, Zvolena a Lučenca (podľa záujmu a dohody)/

Návrat

v pondelok vo večerných až nočných hodinách (z pondelka na utorok)

Nocľah

2 x v horskom penzióne (2 – 4 posteľové izby, TV, WC, sprcha na chodbe), 3 x nocľah v 3* hoteli s raňajkami (2 – 3 posteľové izby, free wifi, TV, WC, sprcha v izbe) a 2 x v horskej chate (spoločná nocľaháreň, WC na chodbe, možnosť stravovania sa)

Minimálny počet účastníkov

7

ĎALŠIE INFO

Info k poisteniu: Pri vypĺňaní prihlášky si môžete prostredníctvom našej CK zvoliť možnosť poistenia, ktoré máme dojednané u poisťovne Allianz. V ponuke sú 2 druhy poistenia:
1. iba poistenie stornovania zájazdu,
2. komplexné poistenie (komplexné poistenie vrátane poistenia stornovania zájazdu).
Upozorňujeme, že na základe podmienok poisťovne Allianz je poistenie dojednané prostredníctvom CK v prípade zrušenia zájazdu zo strany cestujúceho alebo cestovnej kancelárie nevratné!

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 6

Prihlášky najneskôr do konca mája!

Video z roku 2013 nájdete tu:
http://www.youtube.com/watch?v=9R5QUXLzrCY&feature=c4-overview&list=UUyqTP6wTH1HWw9aoswtf0bw

Mapa

Dimap. Erfatur. Munti Retezat, M 1 : 50 000,
Dimap. Erfatur, Munti Fagarasului, M 1 : 60 000,
Dimap. Erfatur, Piatra Craiului – Bucegi – Postavarul – Piatra Mare – Ciucas,
M 1 : 70 000