Rumunské Východné Karpaty

29.10.2024 - 3.11.2024 / 6 dní
Najkrajšie hory a miesta rumunských Východných Karpát. Rodna, Ceauhlau, Hasmas.
Chcem sa prihlásiť na zájazd
CENA
590,00 €
doprava mikrobusom
ubytovanie pod strechou
P1
P3
Pešia turistika
Poznávanie


Charakteristika

Rumunsko je najkarpatskejšou krajinou spomedzi všetkých krajín, na území ktorých sa toto najrozsiahlejšie horstvo Európy nachádza. Symbióza hôr a tradičného spôsobu života človeka, ktorá sa tu do dnešných dní zachovala, je pre nás všetkých príkladom, ako rozumne zveľadiť dedičstvo otcov v kontexte tejto doby. Ďalším projektom v našej rumunskej ponuke je zájazd do najkrajších častí Východných Karpát. Oproti Južným Karpatom je tu menej cítiť civilizáciu a viac vôňu rumunskej dediny v jej tradičnej architektúre. Toto sú zelené pľúca Európy. Náročný prístup zlými cestami nám neumožní spoznať všetky krásy tejto oblasti, a preto sme pre Vás vytipovali tie najkrajšie miesta v 3 geomorfologických celkoch. Najskôr navštívime hôľnaté opustené horstvo Rodna, ktoré pripomína naše Roháče a z mäkko modelovaných vrcholov sa pokocháme čisto horskými výhľadmi. Potom sa kľukatými cestami prepravíme do pohoria Ceahlau. Na rozdiel od kryštalickej Rodny je tvorené pieskovcami a zlepencami zdvihnutými do jedinečnej náhornej planiny s bizarnými skalnými útvarmi. Aby sme spoznali všetky geologické typy na tomto území, na záver prejdeme 300 m hlbokou a 8 km dlhou vápencovou tiesňavou Bicaz v pohorí Hasmas. Okrem prírody sa môžete tešiť aj na zastávky pri mnohých zaujímavých architektonických a kultúrnych pamiatkach, ktorých je tu neúrekom.

Cena zahŕňa

doprava komfortnými mikrobusmi, 5 x nocľah v 3* hoteli, vstupné na Veselý cintorín, vstupný poplatok do národných parkov, Rokošport sprievodca, poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa

cestovné poistenie (info v CK), strava, ...

Stručný program

1. deň
– v noci odchod zo Slovenska, presun cez Maďarsko do Rumunska, popoludní zastávka v obci Sapanta (Veselý cintorín) a večer príchod do horského strediska Borsa 845 m v Národnom parku Rodna, ubytovanie v hoteli, nocľah.
2. deň
– celodenná okružná túra na Vf. Pietrosu 2303 m – najvyšší vrch Muntii Rodnei, večer návrat do hotela.
3. deň
– výstup na hlavný hrebeň pohoria (Vf. Galatului 2048m, Vf. Gargalau 2159 m, ...), nocľah v hoteli.
4. deň
– presun mikrobusmi cez sedlo Prislop 1416 m (pravoslávny kláštor) a mnohé nádherné horské oblasti, dediny a mestá do pohoria a Národného parku Ceahlau, večer ubytovanie v stredisku Durau 780 m, nocľah v hoteli.
5. deň
– okružná túra cez náhornú planinu Ceahlau (Vf. Toaca 1904 m, vodopád Duruitoarea, na trase 2 horské chaty s možnosťou občerstvenia), večer zostup do strediska, nocľah v hoteli.
6. deň
– odchod z Ceahlau, prejazd svetoznámej Bicazkej tiesňavy a transfer domov, návrat na Slovensko v nočných hodinách.

Odchod

v utorok o 01.00 h zo Žiliny, 02.00 h z Trenčína a 04.00 h z Bratislavy. /zastávky na nastupovanie po dohode aj kdekoľvek na trase cesty/, možnosť nástupu aj v Martine, Zvolene a Lučenci, resp. v Prešove a Košiciach (podľa záujmu a dohody)

Návrat

v nedeľu v nočných hodinách (v noci z nedele na pondelok)

Nocľah

5 x v 3* hoteli (2 – 3 posteľové izby, free wifi, TV, WC, sprcha v izbe)

Minimálny počet účastníkov

7

ĎALŠIE INFO

Info k poisteniu: Pri vypĺňaní prihlášky si môžete prostredníctvom našej CK zvoliť možnosť poistenia, ktoré máme dojednané u poisťovne Allianz. V ponuke sú 2 druhy poistenia:
1. iba poistenie stornovania zájazdu,
2. komplexné poistenie (komplexné poistenie vrátane poistenia stornovania zájazdu).
Upozorňujeme, že na základe podmienok poisťovne Allianz je poistenie dojednané prostredníctvom CK v prípade zrušenia zájazdu zo strany cestujúceho alebo cestovnej kancelárie nevratné!

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 4

Mapa

Dimap, Muntii Rodnei, M 1 : 50 000,
Dimap, Masivul Ceahlau, M 1 : 50 000,
Dimap, Zona Lacul Rosu si Cheile Bicazului, M 1 : 50 000.