Sierry Andalúzie

27.8.2023 - 3.9.2023 / 8 dní
... najvyššou horou Pyrenejského polostrova to len začína!
Len 3 dni dovolenky!
Chcem sa prihlásiť na zájazd
CENA
1 069,00 € / + letenka (Ryanair, WIZZAIR, ...) od 290 Eur
letecká doprava
doprava mikrobusom
ubytovanie pod strechou
P3
Pešia turistika
Voda a kúpanie
Poznávanie


Charakteristika

Andalúzia – táto neobyčajná oblasť na juhu kontinentálneho Španielska je obľúbeným cieľom turistov, ktorí vyhľadávajú slnko, pláže a históriu. My sme sa však pozreli na toto územie z nášho uhla pohľadu a pripravili sme Vám program, ktorý Vás nemôže nechať ľahostajnými. Kto by čakal, že len kúsok od miest vybudovaných pre masový turizmus možno nájsť prírodné lokality, kde okrem kozorožcov nestretnete živej duše? Kto by si pomyslel, že v najslnečnejšej časti Španielska možno nájsť takú pestrú paletu prírodných krás vymodelovaných z kryštalických, sopečných, či usadených hornín a dotvorených eróziou do podoby, ktorá vie aj aktívnym horalom a cestovateľom „vyraziť dych“? Kto by tu hľadal jazerá, rieky a vodopády, či pralesy s endemickými druhmi rastlín a drevín? Nuž áno, aj toto je tvár Andalúzie, ktorú nepozná každý a pre nás by bol hriech nezadívať sa do nej aspoň na chvíľu.
Začneme v pohorí Sierra Nevada nad starobilou Granadou a vystúpime na najvyšší vrch kontinentálneho Španielska a celého Pyrenejského polostrova – Mulhacén 3482 m. Mäkko modelovaný centrálny hrebeň budovaný bridlicami so strmými severnými svahmi je prizdobený krásnymi horskými lagúnami. Potom sa presunieme viac na západ a vystúpime na najvyššiu horu pohoria Sierra de Tejeda - La Maroma 2069 m. Okrem borovice prímorskej, čiernej a lesnej, dubu cezmínového a pyrenejského sa tu v severných tiennych častiach vyskytujú jedince tisu, z čoho pochádza aj názov tohto vápencového pohoria s rozsiahlou náhornou planinou, ktorá je akousi strechou Andalúzie s najkrajším výhľadom siahajúcim cez more až do Afriky. Z Granady sa potom presunieme do Malagy. Urobíme si exkurziu až na juhovýchodný cíp Andalúzie na mys Cabo de Gata, zaplávame si v zátokách pod sopečnými Útesmi morských panien a zastavíme sa aj v jedinej púšti Európy – Tabernas. V pohorí Sierra de las Nieves spoznáme v unikátnom pralese endemickú jedlu španielsku, vystúpime na najvyšší vrchol Torrecilla 1919 m a zastavíme sa aj v starobilom meste Ronda, ktoré je rozdelené hlbokou roklinou a spojené unikátnym mostom. V ďalšom pohorí Sierra de Torcal budeme obdivovať skalné mesto „akoby z iného sveta“ a vykúpeme sa v kryštáľovo čistej vode jazier Guadalhorce. Na záver sa „stratíme“ v pramennej oblasti rieky Rio Verde s vodopádmi a jazierkami s možnosťou kúpania a ľahkého kaňoningu a vážne sa zamyslíme, či sa nám chce vrátiť domov...

Cena zahŕňa

vybavenie leteniek, transfer Rokošport mikrobusmi zo Žiliny na letisko do Bratislavy alebo Viedne a späť, transfer z letiska v Malage do hotela a späť, kompletná preprava mikrobusmi v Andalúzii uvedená v programe (cca 1600 km), parkovné a mýtne poplatky, 7 x nocľah v 3* hoteli s raňajkami, slovenský Rokošport sprievodca, originálna pamätná magnetka, poistenie proti úpadku CK, ...

Cena nezahŕňa

letenka, cestovné poistenie (info v CK), strava (okrem uvedenej), vreckové, ...

Stručný program

1. deň
– skoro ráno transfer Rokošport mikrobusmi zo Žiliny na letisko do Bratislavy alebo Viedne a odlet do Malagy. Po prílete transfer do Granady a ubytovanie v hoteli na 3 noci.
2. deň
– ráno presun do pohoria Sierra Nevada (Snežné hory) na parkovisko Hoya de la Mora 2500 m a výstup na najvyšší vrch kontinentálneho Španielska a celého Pyrenejského polostrova – Mulhacén 3482 m. Večer návrat do Granady.
3. deň
– ráno presun do pohoria Sierra de Tejeda (Tisové hory) a výstup na najvyšší vrch pohoria a zároveň najzápadnejšiu dvojtisícovku južného Španielska – La Maroma 2069 m s najkrajším výhľadom v Andalúzii. Popoludní návrat do Granady. Večer návšteva historického centra Albaicín (stará Maurská štvrť).
4. deň
– exkurzia do juhovýchodnej časti Andalúzie (jaskynné obydlia v okolí Purulleny, Tabernas – jediná púšť Európy, Cabo de Gata - kúpanie v mori pri útese morských panien., ...). Popoludní presun do Malagy a ubytovanie v hoteli na 4 noci.
5. deň
– ráno presun do pohoria Sierra de las Nieves (UNESCO) a výstup na najvyšší vrch pohoria - Torrecilla 1919 m s unikátnym pralesom endemickej jedle španielskej (Abies pinsapo). Popoludní návrat do Malagy so zastávkou v meste Ronda.
6. deň
– ráno presun na krasovú planinu El Torcal a okružná túra v unikátnom skalnom meste. Popoludní presun k jazerám Guadalhorce, relax, kúpanie. Večer návrat do Malagy.
7. deň
– ráno presun do pohoria Sierra de Almijara a túra do pramennej oblasti rieky Rio Verde (vodopády, jazierka s možnosťou kúpania sa, ľahký kaňoning). Popoludní zastávka na morskej pláži, relax a kúpanie. Večer návrat do Malagy.
8. deň
– transfer na letisko a odlet domov. Po prílete na letisko do Bratislavy alebo Viedne transfer Rokošport mikrobusmi na Slovensko.

Odchod

v nedeľu

Návrat

v nedeľu

Nocľah

7 x nocľah v 3* hoteli s raňajkami (dvojposteľové izby, kompletné vybavenie, wifi, hotelový bazén v Granade)

Minimálny počet účastníkov

7

ĎALŠIE INFO

Info k poisteniu: Pri vypĺňaní prihlášky si môžete prostredníctvom našej CK zvoliť možnosť poistenia, ktoré máme dojednané u poisťovne Allianz. V ponuke sú 2 druhy poistenia:
1. iba poistenie stornovania zájazdu,
2. komplexné poistenie (komplexné poistenie vrátane poistenia stornovania zájazdu).
3. komplexné poistenie + (komplexné poistenie + navyše krytie záchrannej činnosti, ktorá nie je vykonaná v súvislosti s úrazom alebo náhlou zmenou zdravotného stavu).
Upozorňujeme, že na základe podmienok poisťovne Allianz je poistenie dojednané prostredníctvom CK v prípade zrušenia zájazdu zo strany cestujúceho alebo cestovnej kancelárie nevratné!

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 3

Pozn.: Termín sa môže posunúť +/- 1 - 3 dni! O tejto prípadnej zmene Vás budeme včas informovať.

Mapa

EDITORIAL PENIBETICA, Sierra Nevada Parque Nacional, La Alpujara, Maquesado del Zenete, M 1 : 40 000,
EDITORIAL PENIBETICA, Sierras de Tejeda, Almijara y Alhama, Parque Natural, M 1 : 40 000,
EDITORIAL PENIBETICA, Sierra de las Nieves, Parque Natural, M 1 : 25 000,
EDITORIAL PENIBETICA, Torcal of Antequera, Parque Natural, M 1 : 25 000.