Wildspitze 3774 m

15.7.2022 - 17.7.2022 / 3 dni
Druhá najvyššia hora Rakúska s nocľahom v horskej chate. Bonus - ferrata Stuibenfall klettersteig!
Chcem sa prihlásiť na zájazd
CENA
299,00 €
279,00 € / Alpenverein
doprava mikrobusom
ubytovanie pod strechou
VHT3
Vysokohorská turistika
Lezenie, horolezectvo
Pohyb po ľadovci
Zabezpečené cesty (ferraty)

Charakteristika

Akčná trojdňovka s cieľom vystúpiť na najvyšší vrch Ötztálskych Álp a druhú najvyššiu horu Rakúska - Wildspitze 3774 m. Trasa vedie najskôr k horskej chate a potom cez dva ľadovce na vrchol. V príjemnom prostredí obľúbenej horskej chaty Breslauer hutte strávime 2 noci, a aby bol program zaujímavejší, na záver zastavíme sa aj v Soldene a pri vodopáde v doline Ötztal s možnosťou prelezenia zabezpečenej cesty Stuibenfall klettersteig (C).

Cena zahŕňa

doprava komfortnými mikrobusmi, 2 x nocľah na horskej chate, Rokošport sprievodca, zapožičanie časti lezeckej výzbroje (dlhé laná pre lanové družstvá, ...), farebná mapa oblasti, originálna pamätná magnetka, poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa

cestovné poistenie (info v CK), strava /povinná polpenzia na chate/, prípadné využitie lanovky, výstroj a výzbroj na ľadovcovú túru a zabezpečenú cestu, ...

Stručný program

1. deň
– v noci a dopoludnia presun mikrobusmi cez Salzburg a Innsbruck do Ötztálskych Álp, popoludní príchod do Ventu 1896 m a výstup na chatu Breslauer hutte 2840 m /cca 3 hodiny/ (možnosť využitia lanovky po Stablein 2356 m), ubytovanie a nocľah na chate,
2. deň
– výstup na Wildspitze 3774 m /skala, ľadovec/ a návrat na chatu,
3. deň
– zostup na parkovisko, zastávka v Soldene a v Umhausene /najväčší Tyrolský vodopád – 159 m, možnosť prelezenia zabezpečenej cesty Stuibenfall klettersteig (C) vybudovanej vedľa vodopádu/ a presun na Slovensko, návrat vo večerných až nočných hodinách.

Odchod

v piatok o 01.00 h zo Žiliny, 02.00 h z Trenčína a 04.00 h z Bratislavy /zastávky na nastupovanie po dohode aj kdekoľvek na trase cesty/

Návrat

v nedeľu do polnoci

Nocľah

2 x v chate Breslauer hutte 2840 m /postele, prikrývky, reštaurácia/

Minimálny počet účastníkov

7

ĎALŠIE INFO

Výzbroj na ľadovcovú vysokohorskú turistiku (mačky, čakan, úväz s karabínou, prilba) a na zabezpečenú cestu (fixačný systém) si môžete požičať v našej CK!
(Stačí vopred nahlásiť a výzbroj Vám prinesieme priamo na zájazd.)

Info k poisteniu: Pri vypĺňaní prihlášky si môžete prostredníctvom našej CK zvoliť možnosť poistenia, ktoré máme dojednané u poisťovne Allianz. V ponuke sú 3 druhy poistenia:
1. iba poistenie stornovania zájazdu,
2. komplexné poistenie, riziko - horolezectvo (komplexné poistenie vrátane poistenia stornovania zájazdu),
3. komplexné poistenie + (komplexné poistenie, riziko - horolezectvo + navyše krytie záchrannej činnosti, ktorá nie je vykonaná v súvislosti s úrazom alebo náhlou zmenou zdravotného stavu).
Upozorňujeme, že na základe podmienok poisťovne Allianz je poistenie dojednané prostredníctvom CK v prípade zrušenia zájazdu zo strany cestujúceho alebo cestovnej kancelárie nevratné!

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 1

video z roku 2017:
https://youtu.be/buHzRXZgr40

Mapa

Kompas, č. 43, Ötztálske Alpy, M 1 : 50 000