Wildspitze 3774 m

2.8.2024 - 4.8.2024 / 3 dni
Druhá najvyššia hora Rakúska s nocľahom v horskej chate. Bonus - ferrata Stuibenfall klettersteig!
Chcem sa prihlásiť na zájazd
CENA
349,00 €
329,00 € / Alpenverein
doprava mikrobusom
ubytovanie pod strechou
VHT3
Vysokohorská turistika
Lezenie, horolezectvo
Pohyb po ľadovci
Zabezpečené cesty (ferraty)

Charakteristika

Akčná trojdňovka s cieľom vystúpiť na najvyšší vrch Ötztálskych Álp a druhú najvyššiu horu Rakúska - Wildspitze 3774 m. Trasa vedie najskôr k horskej chate a potom cez dva ľadovce na vrchol. V príjemnom prostredí obľúbenej horskej chaty Breslauer hutte strávime 2 noci, a aby bol program zaujímavejší, na záver zastavíme sa aj v Soldene a pri vodopáde v doline Ötztal s možnosťou prelezenia zabezpečenej cesty Stuibenfall klettersteig (C).

Cena zahŕňa

doprava komfortnými mikrobusmi, 2 x nocľah na horskej chate, Rokošport sprievodca, zapožičanie časti lezeckej výzbroje (dlhé laná pre lanové družstvá, ...), poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa

cestovné poistenie (info v CK), strava /povinná polpenzia na chate/, prípadné využitie lanovky, výstroj a výzbroj na ľadovcovú túru a zabezpečenú cestu, ...

Stručný program

1. deň
– v noci a dopoludnia presun mikrobusmi cez Salzburg a Innsbruck do Ötztálskych Álp, popoludní príchod do Ventu 1896 m a výstup na chatu Breslauer hutte 2840 m /cca 3 hodiny/ (možnosť využitia lanovky po Stablein 2356 m), ubytovanie a nocľah na chate,
2. deň
– výstup na Wildspitze 3774 m /skala, ľadovec, klettersteig/ a návrat na chatu,
3. deň
– zostup na parkovisko, zastávka v Soldene a v Umhausene /najväčší Tyrolský vodopád – 159 m, možnosť prelezenia zabezpečenej cesty Stuibenfall klettersteig (C) vybudovanej vedľa vodopádu/ a presun na Slovensko, návrat vo večerných až nočných hodinách.

Odchod

v piatok o 01.00 h zo Žiliny, 02.00 h z Trenčína a 04.00 h z Bratislavy /zastávky na nastupovanie po dohode aj kdekoľvek na trase cesty/

Návrat

v nedeľu do polnoci

Nocľah

2 x v chate Breslauer hutte 2840 m /postele, prikrývky, reštaurácia/

Minimálny počet účastníkov

7

ĎALŠIE INFO

Výzbroj na ľadovcovú vysokohorskú turistiku (mačky, čakan, úväz s karabínou, prilba) a na zabezpečenú cestu (fixačný systém) si môžete požičať v našej CK!
(Stačí vopred nahlásiť a výzbroj Vám prinesieme priamo na zájazd.)

Info k poisteniu: Pri vypĺňaní prihlášky si môžete prostredníctvom našej CK zvoliť možnosť poistenia, ktoré máme dojednané u poisťovne Allianz. V ponuke sú 3 druhy poistenia:
1. iba poistenie stornovania zájazdu,
2. komplexné poistenie, riziko - horolezectvo (komplexné poistenie vrátane poistenia stornovania zájazdu),
3. komplexné poistenie + (komplexné poistenie, riziko - horolezectvo + navyše krytie záchrannej činnosti, ktorá nie je vykonaná v súvislosti s úrazom alebo náhlou zmenou zdravotného stavu).
Upozorňujeme, že na základe podmienok poisťovne Allianz je poistenie dojednané prostredníctvom CK v prípade zrušenia zájazdu zo strany cestujúceho alebo cestovnej kancelárie nevratné!

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 1

video z roku 2017:
https://youtu.be/buHzRXZgr40

Mapa

Kompas, č. 43, Ötztálske Alpy, M 1 : 50 000