Za krásami slovinského krasu

8.6.2023 - 11.6.2023 / 4 dni
Jaskyne a zaujímavosti slovinského krasu.
Najľahší zájazd v našej ponuke!
Chcem sa prihlásiť na zájazd
CENA
429,00 €
doprava mikrobusom
ubytovanie pod strechou
P0
P1
Pešia turistika
Poznávanie
Voda a kúpanie


Charakteristika

Slovinsko je nádherná krajina, ktorá poskytuje turistom priestor pre všetky formy outdoorových aktivít. Známe sú však najmä horské oblasti Julských, Kamnicko-Savinjských Álp a Karavaniek. V našom zájazde Za krásami slovinského krasu Vás zavedieme do juhozápadnej časti tejto krajiny a spoznáme prírodné a kultúrne krásy na povrchu i pod ním. Cestou minibusmi zo Slovenska prejdeme cez 2 horské prechody - Wurzenpass, (Korensko sedlo) v pohorí Karavanky a Vršič 1611 m v Julských Alpách a urobíme si pár zastávok v malebnom alpskom údolí rieky Soča (Izvir Soče, vodopád Boka, most v Kobaride). Potom sa na 3 noci ubytujeme v jedinečnom krasovom kempe Pivka Jama v bungalovoch roztrúsených medzi závrtmi (pozn. krasové jamy). Na jedinečnom Predjamskom hrade, doslova vtesnanom do skaly, si pripomenieme príbeh lúpežného rytiera Erazma, v dvoch jaskynných komplexoch sa začudujeme nad nevídanou krásou vytvarovanou do gigantických rozmerov, najväčších v Európe i nad čudesným živočíchom Proteus anguinus - endemitom tejto oblasti. Vybrali sme pre Vás 2 odlišné jaskyne a obe sú doslova dych vyrážajúce. Prvá z nich je taká dlhá, že nás do jeho útrob odvezie a tiež privezie vláčik a druhá nám odhalí obrovský podzemný riečny kaňon, kde na vlastné oči pochopíme, že voda je najväčší živel na svete. Aby sme pochopili ako funguje kras, navštívime aj zaujímavé interaktívne múzeum a prejdeme sa krajinou s prepadnutými jaskynnými stropmi a prírodnými skalnými mostami. Na krasovej planine objavíme biele lipicany, vystúpime na výhľadové vrcholy (Slivnica, Slavnik) s formami povrchového i podzemného krasu a potešíme sa krásou jarných rastlín, ale navštívime aj historické prímorské mesto Piran a moderný Portorož, omočíme si nohy alebo sa vykúpeme v Jadranskom mori a zájdeme aj do hlavného mesta krajiny - Ljubljany. Tento najľahší zájazd v našej ponuke zvládne naozaj každý z Vás. Za 4 dni uvidíme a zažijeme spolu viac ako inokedy. Nuž poďte aj Vy s nami spoznať slovinský kras!

Cena zahŕňa

doprava komfortným mikrobusom (vrátane výjazdov po lesných cestách), 3 x nocľah v bungalovoch na krasovej planine, vstupné do jaskýň Postojnska jama a Škocjanske jame, vstupné do vivária a múzea v Postojnej, vstupné do Predjamského hradu, Rokošport sprievodca, originálna pamätná magnetka, poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa

cestovné poistenie (info v CK), strava,...

Stručný program

1. deň
– v noci presun mikrobusmi do Slovinska, krátka vychádzka k prameňu rieky Soča, krátka vychádzka k vodopádu Boka, návšteva Kobaridu (Napoleonov most), večer ubytovanie v bungalovoch v kempe Pivka Jama neďaleko Postojnej.
2. deň
– návšteva jaskyne Postojna (2 x jazda vláčikom v jej útrobách, prehliadka gigantickej jaskyne a endemického živočícha Proteus anguinus), návšteva vivária a multimediálneho múzea. Popoludní presun k Predjamskému hradu (prehliadka hradu vtesaného do skaly), popoludní presun autom k unikátnym prírodným skalným mostom Rakov Škocjan, zastávka pri Cerkniškom jazere a výjazd lesnou cestou na vrchol „čarodejníckej hory“ Slivnica 1114 m (chata), večer návrat do kempu, nocľah.
3. deň
– presun mikrobusmi k Škocjanským jamám (prehliadka - svetové dedičstvo UNESCO), zastávka v Lipici, výstup na Slavnik 1028 m (najvyšší vrchol slovinskej Istrie, na vrchole chata s možnosťou občerstvenia) a presun k Jadranskému moru (historický Piran, moderný Portorož - možnosť kúpania v mori), večer návrat do kempu, nocľah.
4. deň
– ráno balenie, presun do Ljubljany – prehliadka centra hlavného mesta Slovinska, popoludní presun mikrobusmi domov, návrat vo večerných hodinách.

Odchod

vo štvrtok o 01.00 h zo Žiliny, 02.00 h z Trenčína a 04.00 h z Bratislavy /zastávky na nastupovanie po dohode aj kdekoľvek na trase cesty/

Návrat

v nedeľu do polnoci

Nocľah

3 x v 4-posteľových bungalovoch v nádhernom kempe v slovinskom krase (WC, sprcha, chladnička, WIFI)

Minimálny počet účastníkov

7

ĎALŠIE INFO

Info k poisteniu: Pri vypĺňaní prihlášky si môžete prostredníctvom našej CK zvoliť možnosť poistenia, ktoré máme dojednané u poisťovne Allianz. V ponuke sú 2 druhy poistenia:
1. iba poistenie stornovania zájazdu,
2. komplexné poistenie (komplexné poistenie vrátane poistenia stornovania zájazdu).
Upozorňujeme, že na základe podmienok poisťovne Allianz je poistenie dojednané prostredníctvom CK v prípade zrušenia zájazdu zo strany cestujúceho alebo cestovnej kancelárie nevratné!

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 2

Mapa

Geodetski zavod Slovenije, Primorje in kras, M 1 : 50 000,
Planinska zveza Slovenije, Slovenska Istra, Čičarija, Brkini in kras,
M 1 : 50 000.