Zillertal eXtreme klettersteig

24.7.2020 - 26.7.2020 / 3 dni
Úplne iné klettersteigy.
Chcem sa prihlásiť na zájazd
CENA
299,00 €
285,00 € / ROKOŠPORT family
doprava minibusom
ubytovanie pod strechou
VHT2
VHT3
Zabezpečené cesty (ferraty)
Lezenie, horolezectvo

Charakteristika

Úspešná novinka z posledných rokov v našej ponuke nás zavedie do Centrálnych Álp. Ešte pred pár rokmi by sme tu márne hľadali zabezpečené cesty. Tie sa v Rakúsku v tom čase budovali predovšetkým vo vápenci v Severných alebo Južných Alpách. Obrovský záujem o tento typ lezenia však nenechal ľahostajnými ani podnikateľov v ostatných častiach krajiny a tak je tomu aj v nádhernom Zillertali. Pozývame Vás preto na klettersteigový supervíkend do "kryštalinika". Zabezpečené cesty sú tu vybudované v bridlici a žule, a preto je takéto lezenie trošku iné, než na aké sme zvyknutí. Aj tu boli použité najmodernejšie prvky zaistenia (kramle, laná, tyče, nepálske mosty, lavičky, ...) v odvážne vedených vzdušných líniách. Väčšina ciest v našom programe má minimálny nástup a ľahký krátky zostup. Je to skutočná lezecká lahôdka, navyše s kulisou trojtisícoviek centrálneho hrebeňa Álp v pozadí. Ubytovanie v príjemnom hoteli priamo v známom stredisku Mayrhofen s výhľadom na skaly, ktoré prelezieme, prispeje k celkovému dojmu z tohto eXtreme projektu. Túto ferratovú lahôdku bez "zbytočnej turistiky" a s kvalitným nocľahom musíte vyskúšať!

Cena zahŕňa

doprava komfortným minibusom, 2 x nocľah v štýlovom hoteli s raňajkami, Rokošport sprievodca, farebná mapa oblasti a ciest, originálna pamätná magnetka, poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa

cestovné poistenie (info v CK), strava, výstroj a výzbroj na zabezpečené cesty, prípadné využitie lanovky pod Gerlosstein (cca 14 Euro) ...

Stručný program

1. deň
– ráno odchod zo Slovenska, dopoludnia príchod do Mayrhofenu. Prelezenie cesty Pfeilspitzwand klettersteig (C/D) a Huterlaner klettersteig (C/D) s možnosťou občerstvenia na chate Zimmereben a zostup na parkovisko. Popoludní krátky presun do hotela a nocľah.
2. deň
– po raňajkách krátky presun minibusmi a prelezenie cesty Zimmereben klettersteig (D/E). Po občerstvení na chate návrat na parkovisko a presun do Ginzlingu. Prelezenie nádhernej cesty Nasenwand klettersteig (E). Obtiažny extrémny úsek sa dá obísť ľahším variantom a tak to zvládnu aj „baby“. Zostup k autu vedie nádherným starým lesom. Večer návrat do Mayrhofenu, návšteva mesta a nocľah v hoteli.
3. deň
– po raňajkách presun minibusmi do dediny Hainzenberg, krátka túra pod stenu (možnosť využitia lanovky) a prelezenie cesty Gerlosstein klettersteig (D), ktorá končí na krásnom vyhliadkovom vrchole s krížom vo výške 2166 m. Popoludní zostup „normálkou“ k minibusom (možnosť občerstvenia v horskom hoteli) a presun na domov. Návrat na Slovensko v neskorých večerných až nočných hodinách.

Odchod

v piatok o 02.00 h zo Žiliny, 03.00 h z Trenčína a 05.00 h z Bratislavy /zastávky na nastupovanie po dohode aj kdekoľvek na trase cesty minibusu/

Návrat

v nedeľu v neskorých večerných až nočných hodinách

Nocľah

2 x štýlový 3* hotel v Mayrhofene (izby s TV, WC, sprcha) s raňajkami

Minimálny počet účastníkov

7

Poznámka

Výzbroj na zabezpečené cesty (úväz, fixačný systém, prilba) si môžete požičať v našej CK! (Stačí vopred nahlásiť a výzbroj Vám prinesieme priamo na zájazd.)

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 1
Video z roku 2012:
http://www.youtube.com/watch?v=WDYEJ60BxKk&feature=plcp

Mapa

Kompass, č. 037, Zillertaler Alpen, Tuxer Alpen, Zillergrund, M 1 : 25 000,
f & b, č. 152, Mayrhofen, Zillertaler Alpen, Gerlos, Krimml, M 1 : 50 000.