Zimná príprava v Alpách - eXtreme

11.3.2021 - 14.3.2021 / 4 dni
Expedične na dvojtisícovku!
Zimný kurz vysokohorskej turistiky.
Chcem sa prihlásiť na zájazd
CENA
249,00 €
doprava mikrobusom
ubytovanie v stane
VHT2
VHT3
Vysokohorská turistika
Kurz, školenie
Lezenie, horolezectvo
Snežnicová turistika


Charakteristika

V tomto roku opäť zaraďujeme do programu aj nadstavbovú časť k obľúbenému kurzu Zimná príprava v Alpách - Classic. Pochopiteľne je teda určená predovšetkým tým z Vás, ktorí ste už v minulosti základný kurz s nami absolvovali ale tiež ostatným horalom, ktorí majú záujem zdokonaliť sa vo vysokohorskom prostredí. „Expedične na dvojtisícovku“ – tak znie podtitul k tomuto podujatiu a takmer presne vystihuje, o čo tu pôjde. V zimných podmienkach a v alpskom teréne budeme simulovať priebeh expedície na veľkú horu so všetkým, čo k tomu patrí (budovanie výškových táborov, vynášky materiálu, fixovanie ciest, lezenie v snehovom a mixovom teréne, zlanovanie, pohyb v lanovom družstve, ... ) a pridáme aj prácu s lavínovou sondou i hľadanie zasypaného pomocou najmodernejších elektronických lavínových vyhľadávačov. Samozrejme, že si zopakujeme aj základné techniky a poznatky zo základného kurzu (pohyb v teréne s rôznymi druhmi výzbroje, ako aj bez nej, zachytávanie pádu na firnovisku, vyťahovanie raneného z ľadovcovej trhliny, budovanie záhrabov, zisťovanie lavinóznosti terénu, ... ) a budeme sa snažiť prežiť v drsných podmienkach. Skúsený inštruktor a malá skupina alpinistov je zárukou toho, že toto stretnutie v horách bude užitočným prínosom pre naše budúce horské ciele. Ak ste teda niekedy v minulosti už absolvovali s nami Zimnú prípravu v Alpách - Classic, alebo ak aj nie, prihláste sa na Extreme. Tento kurz spravidla robievame v pohorí Hochschwab, ktoré je pre náš zámer v zimných podmienkach vhodným priestorom, kde sa dá naozaj simulovať expedícia. Okrem výcviku tu zažijeme aj to, po čom horolezci túžia najviac - dosiahnutie vrchola - ale pozor, nebude to v základnom tábore a nebude to vôbec zadarmo!

Cena zahŕňa

doprava komfortným minibusom, požičanie profesionálnych expedičných stanov a časti lezeckej výzbroje (dlhé laná, zaisťovacia a bivakovacia technika, sonda, lopaty, ... ), Rokošport sprievodca a inštruktor VHT, farebná mapa oblasti, originálna pamätná magnetka, poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa

cestovné poistenie (info v CK), strava, požičanie snežníc, výstroj a výzbroj, ...

Stručný program

1. deň
– skoro ráno presun minibusom do cieľovej oblasti v Rakúsku, výstup do „základného tábora“ (BC), vybudovanie tábora, krátky kurz v teréne, zaistenie cesty do 1. výškového tábora, nocľah v záhrabe alebo v expedičnom stane v BC.
2. deň
– výstup po fixoch do „jednotky“, kurz v teréne, zaistenie cesty do 2. výškového tábora, nocľah v záhrabe alebo v expedičnom stane v jednotke alebo dvojke.
3. deň
– výstup na vrchol z jednotky alebo dvojky, kurz v teréne, návrat do jednotky alebo až do BC, večer oslava úspešného výstupu, nocľah.
4. deň
– balenie a návrat na parkovisko, presun na Slovensko.

Odchod

vo štvrtok o 02.00 h zo Žiliny, 03.00 h z Trenčína a 05.00 h z Bratislavy /zastávky na nastupovanie po dohode aj kdekoľvek na trase cesty minibusu/

Návrat

v nedeľu do polnoci

Nocľah

3 x v teréne vo výškových táboroch (expedičný stan, záhrab)

Minimálny počet účastníkov

7

Poznámka

Horolezeckú výzbroj (úväz, karabína, osma, prilba, mačky, čakan) a snežnice si môžete požičať v našej CK! (Stačí vopred nahlásiť a výzbroj Vám prinesieme priamo na zájazd.)

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 2

Pozrite si aj video: http://www.youtube.com/watch?v=9NdvoK8V39I
alebo
http://www.youtube.com/watch?v=5-gdYVKeZNQ&list=UUyqTP6wTH1HWw9aoswtf0bw&feature=c4-overview

Mapa

f & b, WK 041 – Hochschwab, Veitschalpe, Eisenerz, Bruck a. d. Mur, M 1 : 50 000.