Zugspitze, Alpspitze - Classic

17.8.2023 - 20.8.2023 / 4 dni
Výstupy na najvyššiu a najkrajšiu horu Nemecka,
2 tiesňavy a rozprávkový zámok Neuschwanstein.
Chcem sa prihlásiť na zájazd
CENA
439,00 €
doprava mikrobusom
ubytovanie v stane
P3
VHT2
Vysokohorská turistika
Pešia turistika
Zabezpečené cesty (ferraty)
Poznávanie


Charakteristika

Medzi predĺženými víkendami v horách, o ktoré je veľký záujem, ani v tomto roku nemôže chýbať zájazd do Wettersteinského pohoria. Precízne vybudované zabezpečené cesty nás zavedú k najvyšším vrchom Nemecka. Počas 4 dní vystúpime na dva významné vrcholy. Najvyššia hora Nemecka – Zugspitze leží na hranici s Rakúskom a má 2 vrcholy. Jeden z nich je zmenený na hotel a múzeum, kde lanovky z oboch krajín denne chŕlia stovky ľudí, ale druhý z nich je hrdým horským zástupcom s krížom, zabezpečenou cestou a patričnou dávkou náročnosti. Alpspitze – symbol nemeckých Álp tvarom pripomína náš Kriváň. Výstupová cesta naň je ešte krajšia ako na Zugspitze a okruh, ktorý robíme, patrí medzi najkrajšie a najhodnotnejšie vysokohorské túry v našej ponuke. Obe zabezpečené cesty i trasy, hoci na prvý pohľad vyzerajú dosť exponovane, zvládne aj „ferratista - začiatočník“. Okrem spomínaných výstupov navštívime aj jedny z najkrajších a najdivokejších vápencových tiesňav Európy – Partnachklamm a Hollentalklamm, prejdeme okolo romantického Eibsee a na vlastné oči uvidíme najzobrazovanejší „puzzle“ zámok na svete Neuschwanstein. Že nemáte radi náročné túry a klettersteigy? Nevadí - najvyšší vrchol Nemecka sa dá dosiahnuť aj lanovkou a ľahšími trasami môžete aj Vy spoznať niekoľko zaujímavostí tejto časti Nemecka. Zájazd je teda vhodný pre všetkých.

Cena zahŕňa

doprava komfortnými mikrobusmi, 3 x nocľah v kempe, vstupné do tiesňav Partnachklamm a Hollentalklamm, požičanie stanov a kempového vybavenia (kempingové stoly, stoličky, variče), Rokošport sprievodca, poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa

cestovné poistenie (info v CK), strava, výstroj a výzbroj na zabezpečené cesty, prípadné použitie lanoviek, ...

Stručný program

1. deň
– v noci presun mikrobusmi do Garmisch-Partenkirchenu, popoludní krátka túra tiesňavou Partnachklamm, návšteva Garmisch-Partenkirchenu (mesto a olympijský areál), večer ubytovanie a nocľah v kempe.
2. deň
– presun do rakúskeho Ehrwaldu a celodenný výstup na Zugspitze 2962 m – najvyššiu horu Nemecka (zabezpečená cesta, možný zostup /výstup/ lanovkou), exkurzia k jazeru Eibsee, návrat do kempu.
3. deň
– celodenný výstup na Alpspitze 2628 m - symbol nemeckých Álp (zabezpečená cesta, možný výjazd lanovku pod horu) a prechod tiesňavy Hollentalklamm, návrat do kempu.
4. deň
– ráno balenie, presun do Fussen a vonkajšia prehliadka rozprávkového zámku Neuschwanstein, popoludní presun na Slovensko, návrat domov v nočných hodinách.

Odchod

vo štvrtok o 03.00 h zo Žiliny, 04.00 h z Trenčína a 06.00 h z Bratislavy /zastávky na nastupovanie po dohode aj kdekoľvek na trase cesty/

Návrat

v nedeľu v neskorých večerných hodinách

Nocľah

3 x v kempe v Grainau pod Alpspitze

Minimálny počet účastníkov

7

ĎALŠIE INFO

Výzbroj na zabezpečené cesty (úväz, fixačný systém, prilba) si môžete požičať v našej CK! (Stačí vopred nahlásiť a výzbroj Vám prinesieme priamo na zájazd.)

Info k poisteniu: Pri vypĺňaní prihlášky si môžete prostredníctvom našej CK zvoliť možnosť poistenia, ktoré máme dojednané u poisťovne Allianz. V ponuke sú 3 druhy poistenia:
1. iba poistenie stornovania zájazdu,
2. komplexné poistenie, riziko - VHT (komplexné poistenie vrátane poistenia stornovania zájazdu),
3. komplexné poistenie + (komplexné poistenie, riziko - VHT + navyše krytie záchrannej činnosti, ktorá nie je vykonaná v súvislosti s úrazom alebo náhlou zmenou zdravotného stavu).
Upozorňujeme, že na základe podmienok poisťovne Allianz je poistenie dojednané prostredníctvom CK v prípade zrušenia zájazdu zo strany cestujúceho alebo cestovnej kancelárie nevratné!

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 2

Mapa

f & b, č. 322, Wetterstein, Karwendel, Seefeld-
Leutasch, Garmisch Partenkirchen, M 1 : 50 000.