Padis – deravá krajina

28.05.2020 - 31.05.2020 / 4 dni

Predĺžený víkend vo fascinujúcej krasovej planine. Alebo cestami a necestami na povrchu i pod ním.Číslo zájazdu:
20200528Cena:
299,00 €
279,00 € / ROKOŠPORT family

Cena zahŕňa:
doprava komfortným minibusom (vrátane transportu po lesných cestách), 3 x nocľah v 3* penzióne s raňajkami, vstupné do jaskyňe Pestera Ursilor, Rokošport sprievodca, farebná mapa oblasti, originálna pamätná magnetka, poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa:
cestovné poistenie (info v CK), strava okrem raňajok, ...


Odchod:
v stredu o 22.00 h zo Žiliny, 23.00 h z Trenčína a 01.00 h z Bratislavy (po polnoci zo stredy na štvrtok). Po dohode možný odchod aj z Martina, Zvolena a Lučenca alebo Popradu, Prešova a Košíc.

Návrat:
v nedeľu vo večerných až nočných hodinách

Nocľah:
3 x v 3* penzióne priamo na na planine Padis (2 -4-posteľové izby, WC, sprcha, free Wifi) s raňajkami (možnosť stravovania sa)

Charakteristika:
Koho kroky sem čo i len raz povedú, bude ho to do tohto kúta zeme ťahať stále späť. Padis je jednoducho krasovým rajom s veľkou koncentráciou priepastí a jaskýň, ktoré priam lákajú k tomu, aby ste sa vnorili do ich nevšednej krásy a objavili i tie najskrytejšie tajomstvá hlbín našej zeme. Tak zostúpte s nami na dno priepastí Cetatile ponurului s najväčšou skalnou bránou v Európe (70m), objavte utajenú krásu tohto podzemného kráľovstva a potom vystúpte na jednu z vyhliadok, aby ste zrakom naplno obsiahli svet panenských lesov, romantických lúk, na ktorých sa pasú stáda oviec a polodivokých koní. Tam, kde by inde v Európe bol zákaz vstupu, vedie chodník a aj tam, kde nevedie, môžete vojsť a objavovať nevšedné krásy, ktoré vyrážajú dych. Počas 4 dní prejdeme planinu krížom-krážom. A nechajte i pastierov rozpovedať svoje príbehy, ktoré ešte viac rozihrajú Vašu fantáziu. Ten pokoj hôr utíši každé rozbúšené srdce. Nocľah sme v tomto roku zarezervovali v peknom penzióne priamo na krasovej planine Padis!

Stručný program:
1. deň – v noci transfer minibusom cez Maďarsko do Rumunska, ráno príchod do dediny Pietroasa 300 m a výjazd horskou cestou (23 km) na planinu Padis 1 290 m, dopoludnia ubytovanie v penzióne, popoludní okružná túra k polju Groapa Barsa a k jaskyni Neagra.
2. deň – celodenný veľkolepý okruh k ponorným hradom Cetatile Ponurului, do tiesňavy Galbena a jaskyni Focul Viu.
3. deň – celodenný okruh k jaskyniam Radesei, do tiesňavy Somesul Cald a prechod Magury Vanata 1641 m (najvyšší bod planiny).
4. deň – ráno balenie, odchod z oblasti, presun na okraj pohoria a prehliadka nádhernej sprístupnenej jaskyne Pestera Ursilor. Popoludní odchod z Rumunska a večer (v noci) návrat na Slovensko.

Minimálny počet účastníkov:
7

Poznámka:
Doporučujeme zobrať si dobré čelovky, úväz s karabínou, osmu a prilbu (možnosť požičania v CK) – možno to použijeme a možno nie!

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 2

Mapa:
Dimap. Erfatur, Padis, din Muntii Bihor, M 1 : 30 000


Fotogaléria
Diskusia
ahoj 2008-12-23
19:08:07