Bulharsko SUPER SKI/ALP

15.03.2020 - 22.03.2020 / 8 dní

Exkluzívny zájazd do strediska Borovets a lyžovačka (skialpinizmus, snežnicová turistika) pod najvyššou horou Balkánu.Číslo zájazdu:
20200315Cena:
689,00 € / + letenka WIZZAIR od 90 Eur
655,00 € / ROKOŠPORT family + letenka WIZZAIR od 90 Eur

Cena zahŕňa:
vybavenie leteniek, transfer Rokošport minibusom zo Žiliny na letisko do Bratislavy a späť, transfer z letiska v Sofii do Borovca a späť, 7 x nocľah v 4* hoteli RILA v 2-posteľových izbách s polpenziou, Rokošport sprievodca, farebné mapy oblasti, originálna pamätná magnetka, poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa:
cestovné poistenie (info v CK), skipasy pre lyžiarov, prípadná preprava v pohorí nad rámec uvedenej, ...


Nocľah:
7 x v 4* hoteli RILA v horskom stredisku Borovec priamo pod zjazdovkami (2 posteľové izby, TV, WC, sprcha v izbe, wifi, 25 m plavecký bazén, vírivky, welness centrum (fínska, parná sauna, hammam, kryo komora, knajpov kúpeľ, fitnes centrum, ...) s bohatou polpenziou (švédske stoly)

Charakteristika:
Len ten, kto raz vyskúšal kvalitu snehu v Bulharských horách, naplno pochopí, aká neopísateľná slasť čaká na každého milovníka skialpinizmu či lyžovania pri jazde z výšin skalnatých štítov do ticha zalesnených dolín na pozadí panorámy, ktorá priam nabáda zastaviť zbesilú jazdu a vychutnať si čaro balkánskej zimy.
Málokto by čakal, že v Bulharsku, známom skôr pre jeho morské zákutia, nájde tak nádherné hory či lyžiarske strediská na vysokej svetovej úrovni. My navštívime známe lyžiarske stredisko v mohutnom pohoria Rila (NP), ktorým je Borovets (1300 m) s celkovou dĺžkou zjazdoviek všetkých obtiažností 58 km, pričom vlekmi sa dá vyviezť až do výšky 2550 m. A odtiaľ je to už len na dohľad najvyššej hory celého Balkánu (Musala 2925 m), z ktorej sa strmhlav rútia žľaby priam vyzývajúce ku kresbe rovnomerných oblúčikov v neporušenom snehu. Takých štítov je tu však veľmi veľa, stačí si len vybrať a uspokojiť tým skialpinistickú alebo lyžiarsku vášeň.
A po skvelej lyžovačke či snežnicových a skialpových túrach nás čaká bohatý večerný a nočný život v „bulharskom štýle“ – vynikajúce jedlo, nápoje, temperamentná hudba, pohostinný úsmev. Navštívte aj Vy s nami zimný raj na Balkáne!

Stručný program:
1. deň – transfer Rokošport minibusom zo Žiliny na letisko do Bratislavy, večer odlet zo Slovenska a prílet do Sofie. Transfer do hotela v Borovci a ubytovanie na 7 nocí.
2. - 7. deň - lyžovačka, skialpinizmus alebo snežnicová turistika na severných svahoch pohoria Rila (NP) a výstup na najvyššiu horu Bulharska a celého Balkánu – Musalu 2925 m, relax v hotelovom welness centre (bazén, vírivky, sauny) a nočný život v balkánskom štýle.
8. deň – ráno balenie, popoludní transfer z hotela na letisko (možná návšteva centra Sofie) a večer odlet do Bratislavy. Po prílete transfer Rokošport minibusom do Žiliny.

Minimálny počet účastníkov:
7

Poznámka:
Snežnice si môžete požičať v našej CK (Stačí vopred nahlásiť a prinesieme Vám ich priamo na zájazd.), lyže a lyžiarsku výzbroj priamo v stredisku!

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 5

Mapa:
Domino, Rila, M 1 : 50 000,


Fotogaléria
Diskusia
Kto neskúsi,nevie ...... 2011-03-07
11:23:07
Nádherná veľká noc 2010-04-13
22:40:27
Nostalgická spomienka. 2010-04-12
11:11:14
Foto z Balkánu 2010-04-08
09:43:39