Rumunské Južné Karpaty

12.07.2020 - 19.07.2020 / 8 dní

Retezat, Fagaraš a Piatra Craiului.
Novinka + 1 deň!Číslo zájazdu:
20200712Cena:
399,00 € / FIRST MOMENT cena (platná pri zaplatení 100% ceny do 31.10.2019)
479,00 € / RIADNA cena

Cena zahŕňa:
doprava komfortným minibusom vrátane 3 výjazdov nespevnenými horskými cestami, 2 x nocľah v penzióne, 2 x nocľah v chate a 3 x nocľah v 3* hoteli s raňajkami, Rokošport sprievodca, farebné mapy oblastí, originálna pamätná magnetka, poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa:
cestovné poistenie (info v CK), strava, prípadné vstupné do prírodných a kultúrnych atrakcií, ...


Odchod:
v nedeľu o 02.00 h zo Žiliny, 03.00 h z Trenčína a 05.00 h z Bratislavy /zastávky na nastupovanie po dohode aj kdekoľvek na trase cesty minibusu, možnosť odchodu aj z Martina, Zvolena a Lučenca (podľa záujmu a dohody)/

Návrat:
v nedeľu vo večerných hodinách

Nocľah:
2 x v horskom penzióne (2 – 4 posteľové izby, TV, WC, sprcha na chodbe), 3 x nocľah v 3* hoteli s raňajkami (2 – 3 posteľové izby, free wifi, TV, WC, sprcha v izbe) a 2 x v horskej chate (spoločná nocľaháreň, WC na chodbe, možnosť stravovania sa)

Charakteristika:
Obraz symbiózy človeka s prírodou je tu tak pôsobivý, že sa necháte uniesť dojmom jeho atmosféry a rumunskými Karpatami sa prejdete akoby v snovom opojení. Každé pohorie je iné a vyniká svojou zvláštnou charizmou, i pre maliara ťažko zachytiteľnou krásou, ktorej sa budete báť dotknúť, aby ste nenarušili jej krehkosť a divokosť zároveň. Pritom ich rozmery sú v karpatskom ponímaní naozaj gigantické. Kto to nezažil, neuverí, kto to neprecítil, nepochopí.
Pripravili sme pre Vás turistický zájazd do Južných Karpát, v ktorom vám priblížime 3 najzaujímavejšie pohoria tejto časti krajiny. Najskôr sa vnoríme do zákutí najkrajšieho a prírodne najhodnotnejšieho pohoria Retezat - jazerné hory, potom vystúpime na najvyšší vrchol Rumunska v gigantickom pohorí Fagaraš - veterné hory a na záver nášho rumunského putovania spoznáme najbizarnejšie pohorie Rumunska – Piatra Craiului, ktorý svojou vápencovou belobou a rozsutosťou priam vyráža dych. Nový akčnejší program nášho tradičného zájazdu Vás nesmie nechať ľahostajnými! V tomto roku sme pridali + 1 deň, aby sme si výstup na najvyššiu horu Rumunska viac vychutnali. Dovidenia v drakulovom kraji.

Stručný program:
1. deň - ráno odchod zo Slovenska a presun minibusmi cez Maďarsko do Rumunska, večer príchod do NP Retezat a ubytovanie v penzióne.
2. deň - celodenná okružná túra na Vf. Peleaga 2509 m – najvyšší vrch pohoria Retezat. Nocľah v penzióne.
3. deň – transfer do pohoria Fagaraš a turistický výstup na chatu Cabana Podragu 2136 m. Nocľah v chate.
4. deň – výstup na Vf. Moldoveanu 2544 m – najvyšší vrch pohoria Fagaraš a celého Rumunska a návrat na chatu. Nocľah v chate.
5. deň - zostup do doliny a presun minibusmi do mesta Rasnov. Ubytovanie a nocľah v hoteli.
6. deň – rezervný deň pre prípad zlého počasia (návšteva mestečka Bran – Drakulov hrad II., skanzen rumunskej dediny, mesto Brasov, jaskyňa v Rasnove, ...). Nocľah v hoteli.
7. deň – celodenný okružný prechod nádherného rozsutého hrebeňa Piatra Craiului (tiesňava Prapastile Zarnestirol, Vf. La Om 2238 m – najvyšší vrch pohoria, ... ). Nocľah v hoteli.
8. deň – ráno odchod z Rumunska, návrat na Slovensko vo večerných až nočných hodinách.

Minimálny počet účastníkov:
7

Poznámka:
Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 5

Prihlášky najneskôr do konca mája!

Video z roku 2013 nájdete tu:
http://www.youtube.com/watch?v=9R5QUXLzrCY&feature=c4-overview&list=UUyqTP6wTH1HWw9aoswtf0bw

Mapa:
Dimap. Erfatur. Munti Retezat, M 1 : 50 000,
Dimap. Erfatur, Munti Fagarasului, M 1 : 60 000,
Dimap. Erfatur, Piatra Craiului – Bucegi – Postavarul – Piatra Mare – Ciucas,
M 1 : 70 000


Fotogaléria
Diskusia
LINKY na fotá a videá z akcíí 2013-09-15
11:04:43
La Om 2012-09-05
22:14:19