ARARAT eXclusive AIR

22.08.2020 - 30.08.2020 / 9 dní

Exkluzívna expedícia na najvyššiu horu Turecka.
Len 5 dní dovolenky! Zatiaľ 100 % úspešnosť!Číslo zájazdu:
20200822Cena:
899,00 € / + letenka od 480 Eur
849,00 € / ROKOŠPORT family + letenka od 480 Eur

Cena zahŕňa:
vybavenie leteniek, vybavenie povolení na vrchol, permit, transfer z letiska VAN do hotela, výlet loďou na ostrov Agdamar vo Vanskom jazere, transfer z Vanu do Dogubayazitu a späť, domáci anglicky hovoriaci horský vodca a slovenský Rokošport sprievodca, 1 x nocľah v hoteli vo Vane (večera, raňajky), 3 x nocľah v hoteli v Dogubayazite s plnou penziou, 1 x hammam (tradičný turecký parný kúpeľ), 1 x vstup do kúpeľov Diyadin hot springs, kompletné zabezpečenie expedície (vodcovia, kone na batožinu, stany, plná penzia pri výstupe, nápoje), transfery k Araratu a naspäť, transfery a vstupné ku kultúrnym a prírodným pamiatkam uvedeným v programe, originálna pamätná magnetka, poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa:
cestovné poistenie (info v CK), výzbroj na vrchol, ...


Odchod:
v sobotu skoro ráno odlet z Viedne (Budapešti)

Návrat:
v nedeľu večer prílet do Viedne (Budapešti)

Nocľah:
1 x nocľah v hoteli vo Vane, 3 x nocľah v hoteli v Dogubayazite, ostatné noci v stanoch vo výškových táboroch

Charakteristika:
Keď ľudia na Zemi boli už veľmi zlí a nedali si povedať, poslal pán Boh na nich potopu a všetko zlo spláchla voda. Vďaka svojej lodi sa zachránil len Noe s rodinou a jeden pár z každého druhu zvierat, ktoré vzali na loď. Po opadnutí vôd Noe so svojou archou pristál na hore Ararat.

Ararat – táto bájna biblická hora sa nachádza na východe Turecka, v prihraničnej zóne s Iránom a Arménskom. Je to ľadom pokrytá sopka tvorená 2 štítmi – Veľkým a Malým Araratom. Relatívna výška Araratu patrí k najväčším na svete. Posledná erupcia bola v roku 1840. Výstup na vrchol je vedený skúseným domácim vodcom a našim sprievodcom. V cene zájazdu je zahrnuté takmer všetko a tak má právom prívlastok - eXclusive. Okrem Araratu nás čaká mnoho zaujímavostí aj v podhorí.

Stručný program:
1. deň – transfer Rokošport minibusmi na letisko do Viedne, odlet z Viedne, popoludní prílet do mesta VAN /cez Istanbul/, stretnutie s domácim sprievodcom, transfer do hotela, nocľah.
2. deň - ráno výlet loďou na ostrov Agdamar (arménsky kostol), popoludní transfer minibusom do Dogubayazitu so zastávkou pri vodopádoch Muradiye. Ubytovanie v hoteli, príprava na výstup, nocľah v hoteli.
3. deň – ráno transfer do dediny Eli /2200 m/ a výstup do tábora C1 /3200 m/.
4. deň - aklimatizačný výstup do cca 4000 m a návrat do C1.
5. deň – výstup do tábora C2 /4200 m - podľa snehových podmienok aj nižšie/.
6. deň – skoro ráno výstup na vrchol Araratu 5165 m a zostup do C1 /3200 m/.
7. deň – návrat do civilizácie, hygiena, turecká sauna (hammam). Popoludní návšteva Noemovej archy, slávneho paláca Ishak Pasa a druhého najväčšieho meteoritného krátera na svete /priemer 35 m a hĺbka 60 m/ na iránskych hraniciach. Večer oslava výstupu, nocľah v hoteli.
8. deň – oddychový deň. Návšteva kúpeľov Diyadin hot springs, kúpanie, piknik. Nocľah v hoteli.
9. deň – ráno transfer autobusom (minibusom) na letisko do Vanu, večer prílet do Viedne a transfer Rokošport minibusmi na Slovensko.

Minimálny počet účastníkov:
9

Poznámka:
Poznámka: Vchol Araratu je pokrytý ľadovcovou čiapkou. Nie je to žiadna náročná ľadovcová túra a nevyžaduje sa istenie v lanových družstvách, ale predsa doporučujeme mačky, čakan a prilbu.
Výzbroj na ľadovcovú vysokohorskú turistiku (mačky, čakan a prilba) si môžete požičať v našej CK! (Stačí vopred nahlásiť a výzbroj Vám prinesiem priamo na letisko.)

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 3Fotogaléria
Diskusia
re: doprava 2013-01-25
04:10:52
Doprava 2013-01-15
18:41:23
odpoveď 2013-01-12
22:01:35
Arrarat 2013-01-08
16:31:18