Za krásami slovinského krasu

30.05.2019 - 02.06.2019 / 4 dni

Jaskyne a zaujímavosti slovinského krasu.
Najľahší zájazd v našej ponuke! I. termín.Číslo zájazdu:
201905301Cena:
329,00 €
309,00 € / ROKOŠPORT family

Cena zahŕňa:
doprava komfortným minibusom, 3 x nocľah v bungalovoch na krasovej planine, vstupné do jaskýň Postojnska jama a Škocjanske jame, vstupné do vivária a múzea v Postojnej, vstupné do Predjamského hradu, Rokošport sprievodca, farebné mapy oblastí, originálna pamätná magnetka, poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa:
cestovné poistenie (info v CK), strava,...


Odchod:
vo štvrtok o 01.00 h zo Žiliny, 02.00 h z Trenčína a 04.00 h z Bratislavy /zastávky na nastupovanie po dohode aj kdekoľvek na trase cesty minibusu/

Návrat:
v nedeľu do polnoci

Nocľah:
3 x v 4-posteľových bungalovoch v nádhernom kempe v slovinskom krase (WC, sprcha, WIFI)

Charakteristika:
Slovinsko je nádherná krajina, ktorá poskytuje turistom priestor pre všetky formy outdoorových aktivít. Známe sú však najmä horské oblasti Julských, Kamnicko-Savinjských Álp a Karawaniek. My Vás zavedieme do juhozápadnej časti tejto krajiny a spoznáme prírodné a kultúrne krásy na povrchu i pod ním. Na Predjamskom hrade, vtesnanom do skaly, si pripomenieme príbeh lúpežného rytiera Erazma, v dvoch jaskynných komplexoch sa začudujeme nad nevídanou krásou vytvarovanou do gigantických rozmerov, najväčších v Európe i nad čudesným živočíchom Proteus anguinus. Na krasovej planine objavíme biele lipicany, vystúpime na výhľadové vrcholy s formami povrchového krasu, ale navštívime aj historické prímorské mesto Piran, omočíme si nohy alebo sa vykúpeme v Jadranskom mori, zájdeme do hlavného mesta krajiny a prezrieme si i niektoré prírodné krásy Julských Álp. Tento najľahší zájazd v našej ponuke zvládne naozaj každý z Vás. Nuž poďte aj Vy s nami spoznať slovinský kras!

Stručný program:
1. deň – v noci presun minibusom do Slovinska, krátka vychádzka k prameňu rieky Soča, krátka vychádzka k vodopádu Boka, návšteva Kobaridu (Napoleonov most), večer ubytovanie v bungalovoch v kempe Pivka Jama neďaleko Postojnej.
2. deň – návšteva jaskyne Postojna (2 x jazda vláčikom v jej útrobách, prehliadka gigantickej jaskyne a endemického živočícha Proteus anguinus), návšteva vivária a multimediálneho múzea. Popoludní presun k Predjamskému hradu (prehliadka hradu vtesaného do skaly), popoludní presun autom k unikátnym prírodným skalným mostom Rakov Škocjan, zastávka pri Cerkniškom jazere a výjazd lesnou cestou na vrchol „čarodejníckej hory“ Slivnica 1114 m (chata), večer návrat do kempu, nocľah.
3. deň – presun minibusom k Škocjanským jamám (prehliadka - svetové dedičstvo UNESCO), zastávka v Lipici, výstup na Slavnik 1028 m (najvyšší vrchol slovinskej Istrie, na vrchole chata s možnosťou občerstvenia) a presun k Jadranskému moru (historický Piran, moderný Portorož - možnosť kúpania v mori), večer návrat do kempu, nocľah.
4. deň – ráno balenie, presun do Ljubljany – prehliadka centra hlavného mesta Slovinska, popoludní presun minibusom domov, návrat vo večerných hodinách.

Minimálny počet účastníkov:
7

Poznámka:
Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 2

Mapa:
Geodetski zavod Slovenije, Primorje in kras, M 1 : 50 000,
Planinska zveza Slovenije, Slovenska Istra, Čičarija, Brkini in kras,
M 1 : 50 000.


Fotogaléria
momentálne nie je prístupná žiadna fotogaléria k danému podujatiu

Diskusia

K podujatiu nebol pridaný zatiaľ žiadny príspevok