Dolomity - Classic

6 dní
Via ferraty a turistika v okolí Cortiny d‘Ampezzo.
 
doprava mikrobusom
ubytovanie v stane
P2
VHT2
Pešia turistika
Vysokohorská turistika
Zabezpečené cesty (ferraty)

Charakteristika

Talianske Dolomity, jedno z najkurióznejších a zároveň najnebezpečnejších horstiev sveta. Pohorie nemá jednoliaty hrebeň, ale pozostáva z mnohým menších, často veľmi odlišných skupín. Asi nikde inde v Európe sa voda, vietor a mráz tak výrazne nepodpísali na formovaní reliéfu ako práve tu. Nájdeme tu spleť rôznych typov vysokohorskej krajiny – od malebných lúk až po fantasticky vytvarované rozsuté skalné monumenty. Okrem prírodných eróznych činiteľov zasiahol do charakteru krajiny výraznou mierou i človek. Najmä 1. svetová vojna zmenila hory na spleť tunelov, chodieb a odvážne vedených horských ciest, ktoré na dosiahnutie svojich vrcholových cieľov začali neskôr využívať i turisti. Cortina d´Ampezzo sa nachádza priamo v srdci týchto skalných velikánov a poskytuje vhodné východisko na túry i zabezpečené cesty všetkých obtiažností.

Stručný program

1. deň
– transfer mikrobusmi cez Rakúsko do Talianska, ubytovanie v kempe, popoludní výjazd autom do sedla Passo Falzarego 2105 m a túra na Monte Lagazuoi 2 778 m (okružná trasa cez jeden z najdlhších tunelov v Dolomitoch, pod vrcholom chata), nocľah v kempe.
2. deň
– výstup na Monte Cristallo 3154 m (via ferrata Ivano Dibona).
3. deň
– Tofana di Mezzo (via ferrata Punta Anna) + Tofana di Roses 3225 m.
4. deň
– ráno presun mýtnou cestou k symbolu Dolomitov – Tre Cime di Lavaredo, výstup ferratami na Paternkofel 2746 m a Tobliner Knoten.
5. deň
– rezervný deň, turistika a ferraty v ďalších skupinách, návšteva Cortiny d´Ampezzo, záverečný večer.
6. deň
– ráno balenie, transfer domov, návrat vo večerných hodinách.

Nocľah

5 x v kempe v Cortine d´Ampezzo