Slovinsko - 4 krát NAJ

6 dní
Výstupy na najvyššie vrcholy 3 pohorí a jazero Bled.
 
doprava minibusom
ubytovanie v stane
P3
VHT2
Pešia turistika
Zabezpečené cesty (ferraty)
Poznávanie
Voda a kúpanie


Charakteristika

„4 x naj“ - takto výstižne sme náš zájazd do Slovinska pomenovali preto, lebo jeho hlavným cieľom je dosiahnutie troch najvyšších vrcholov v troch najvýznamnejších geomorfologických celkoch tejto krajiny, pričom štvrtou slovinskou perlou je svetoznáme jazero Bled, ktoré bude slúžiť ako základňa pre náš bohatý turistický program. Toto miesto je priam ideálne pre dovolenku pri vode a svojou malebnou krásou, nezameniteľným šarmom a vysokou úrovňou služieb predčí akékoľvek iné letovisko. Naše hlavné vysokohorské ciele sa nachádzajú v jeho tesnej blízkosti. Na západ od jazera sú Julské Alpy s najvyšším bodom Triglav 2864 m (najvyššia hora Slovinska), na sever hraničné pohorie s Rakúskom Karawanky - Veliki Stol 2236 m a na východ Kamnicko-savinjské Alpy s najvyšším bodom - Grintovec 2558 m. Tí z Vás, ktorých nelákajú rozsuté končiare vápencových štítov a strmé hlboké doliny, môžete počas plánovaných jednodňových výletov zostať pri krištáľovo čistom jazere a urobiť si vlastný program podľa svojich chutí. Toto podujatie Vám teda poskytuje naozaj široké možnosti od nečinného vylihovania na pláži a kúpania sa v jazere, až po náročné turistické a vysokohorské výlety. Večer sa však vždy znova všetci stretneme a spoločenským programom uzavrieme príjemný deň.

Stručný program

1. deň
– ráno odchod zo Slovenska a presun minibusom do Slovinska, popoludní ubytovanie v kempe, presun ku tiesňave Vintgar, prehliadka, večer návrat do kempu.
2. deň
– ráno presun minibusom do Jesenice a výstup na Veliky Stol 2236 m v pohorí Karavanky, popoludní návrat do Bledu, večer možnosť kúpania sa v jazere.
3. deň
– presun minibusom do Kamnicko-savinjských Álp a výstup na Grintovec 2558 m, večer návrat do Bledu.
4. deň
– rezervný, resp. oddychový deň (kúpanie sa v jazere, návšteva mesta, hradu, plavba loďkou na ostrov, aquapark, rafting,...), popoludní výlet na Bohinjské jazero a prehliadka vodopádu Savica, ... .
5. deň
– skoro ráno presun do doliny Vrata a výstup na Triglav 2864 m (doporučujeme fix. systém na zabezpečené cesty), popoludní prehliadka vodopádov Peričnik, večer návrat do Bledu.
6. deň
– ráno balenie, presun domov, návrat na Slovensko vo večerných hodinách.

Nocľah

5 x v kempe priamo na jazere Bled (najlepšom v Slovinsku)