Xtreme klettersteig víkend II.

2 dni
... ako prádlo na šnúre! 2. termín
 
doprava mikrobusom
ubytovanie pod strechou
VHT2
VHT3
Zabezpečené cesty (ferraty)
Lezenie, horolezectvo
Pešia turistika


Charakteristika

Nenechajte si ujsť športovú ferratovú lahôdku v podobe tých najťažších ciest s klasifikáciou D/E až E v blízkosti mesta Eisenerz, známeho najmä vďaka železorudnej bani Erzberg.

Kaiserschild Klettersteig – je nová extrémna cesta vybudovaná v juhozápadnej stene rovnomenného vrchola. Jej dĺžka je 360 m a je naozaj odvážne vedená vzdušnými partiami. Kolmé až previsnuté úseky sú dobre zabezpečené tyčami a pevným oceľovým lanom. Väčšia časť trasy má obtiažnosť vyššiu než C a dva úseky sú D/E. Veľkou atrakciou je „Nepal brucke“ – lanový most s adrenalínovou vôľou. Naozaj nádherná cesta, ktorá navyše končí na výhľadovom vrchole Kaiserschild, čo celkový zážitok len umocňuje.

Kaiser-Franz-Joseph Klettersteig – ťažká, veľmi vzdušná cesta v krajinársky zaujímavom prostredí nad jazerom Leopolsteiner See v južnej stene masívu Seemauer. Jej dĺžka je 860 m a má niekoľko častí rozdelených ľahkými úsekmi s únikovou možnosťou. Jej obtiažnosť je max. D, ale s doplnením o Rosslochhohlen klettersteig D/E, ktorá vedie jaskyňou, predstavuje seriózny projekt pre zdatných ferratistov. X-trémne dobrý víkend pre tých z Vás, ktorí milujete zabezpečené cesty.

Stručný program

1. deň
– ráno odchod zo Slovenska a príchod do mesta Eisenerz. Presun na parkovisko v údolí Eisenerzer Ramsau. Turistický výstup pod Kaiserschild (cca 2 hod.), prelezenie zabezpečenej cesty a výstup na vrchol. Zostup normálkou späť na parkovisko. Večer ubytovanie v bungalovoch kempe, nocľah,
2. deň
– ráno presun na parkovisko pri jazere Leopoldsteiner See, krátky nástup pod stenu a prelezenie Kaiser-Franz-Joseph Klettersteig a Rosslochhohlen klettersteig (čelovky). Zostup normálkou späť na parkovisko. Popoludní odchod z oblasti a večer návrat domov.

Nocľah

1 x pod strechou v drevených bungalovoch v kempe v NP Gesausee (potrebný spacák)