Zakarpatská Ukrajina

8 dní
Najkrajšie hory a miesta Zakarpatia.
 
doprava mikrobusom
ubytovanie pod strechou
P2
P3
Pešia turistika
Poznávanie
Voda a kúpanie


Charakteristika

Karpaty sú pre nás všetkých určite najkrajším horstvom na svete. Tie západné, ktorých väčšia časť sa rozprestiera v našej krajine, dobre poznáme. Treba však spoznať aj ich východnú a južnú časť na Ukrajine a v Rumunsku. Zakarpatská Ukrajina je našou „srdcovou záležitosťou“. Jedno z hlavných podujatí v našej ponuke nám priblíži najkrajšie prírodné lokality Zakarpatia. Vystúpime na najvyššie vrcholy v rôznych geomorfologických celkoch, navštívime obce a mestá a spoznáme život ľudí. Dozvieme sa veľa aj o histórii a kultúre a zastavíme sa na mnohých atraktívnych miestach. A to všetko v pohode s ubytovaním na lôžkach pod strechou. Okrem toho sa s využitím našich hudobných nástrojov, ale aj ozvučovacej a projekčnej techniky v ubytovacích zariadeniach dobre zabavíme. Ak sa rozhodnete pre tento zájazd, aj Vy si Ukrajinu, ktorá je nám taká blízka, a predsa stále exotická, zamilujete! Staňte sa aj Vy účastníkmi jedného z najkrajších zájazdov v našej ponuke!

Stručný program

1. deň
v noci presun minibusom na hranicu do Vyšného Nemeckého a presun cez Užhorod do Mukačeva, individuálna prehliadka centra mesta, popoludní presun do mesta Volovec, ubytovanie v penzióne v stredisku Pylypets na 2 noci.
2. deň
turistický výstup /mnoho lesných plodov/ na mohutný chrbát poloniny Boržava (Vel. vrch 1598 m, Stoj 1681 m).
3. deň
dopoludnia presun minibusom do NP Sinevir, šašlik v štýlovej kolibe, zastávka pri oplôtke s medveďmi, ubytovanie v hoteli (moteli), popoludní túra okolo Sinevirského jazera – perly Zakarpatia, večer disko v hoteli.
4. deň
výstup nám známym, mimoriadne prírodne zaujímavým neznačeným chodníkom na horu Kamenka 1578 m, popoludní prehliadka zákopov a bunkrov Línie Arpád, večer program v hoteli (sauna, disko, ...).
5. deň
ráno presun minibusom do Solotviny - kúpanie sa v soľných jazerách, popoludní presun do Jasinje (zastávka v ukrajinskom geografickom strede Európy – štýlová koliba, múzeum), ubytovanie v hoteli na 3 noci.
6. deň
výstup na najvyšší vrch Svidoveckej hornatiny - Bliznicu 1881 m (možnosť transferu špeciálnymi terénnymi autami do strediska Dragobrat).
7. deň
presun do dedinky Goverla a výstup na najvyšší vrch Ukrajiny - Goverlu 2061 m v pohorí Čierna hora (možnosť transferu na korbe ruského nákladiaka pod vrchol). Večer záverečný program (diskotéka, zábava, premietanie, ...).
8. deň
ráno balenie, presun do Užhorodu (prehliadka mesta a skanzenu rusínskej kultúry), presun domov, návrat v nočných hodinách.

Nocľah

hotel (motel) vo Volovci (2x), v Sinevirskej Poľane (2x) a v Jasinji (3x) (2, 3 a 4 -posteľové izby s TV, WC a sprchou)