Azory – dobrodružstvo v Atlantiku

3.4.2025 - 13.4.2025 / 11 dní
3 ostrovy a najvyššia hora Portugalska.
I. termín
Chcem sa prihlásiť na zájazd
CENA
1 990,00 € / FIRST MOMENT cena (platná pri zaplatení celej ceny zájazdu do 31.10.2024) + letenka od 500 Eur
2 190,00 € / RIADNA cena + letenka od 500 Eur
letecká doprava
doprava mikrobusom
ubytovanie pod strechou
P2
P3
Pešia turistika
Poznávanie


Charakteristika

Azorské ostrovy sa nachádzajú uprostred Atlantického oceána. Sú to vlastne sopky v Stredoatlantickom chrbte, ktoré vyčnievajú nad hladinu. Každý ostrov je iný, jedinečný. Tento úžasný geopark je autonómnou oblasťou patriacou Portugalsku podobne ako Madeira. Na Azoroch sa však viac ako inde už na prvý pohľad snúbi neopakovateľná príroda s tradičným spôsobom života ostrovných ľudí. Úrodná sopečná pôda, ktorá je využívaná na pestovanie plodín i chov dobytka, vytvára spolu so zachovalými a chránenými územiami neopakovateľnú symbiózu v krajine, akú inde nenájdete. Dažďové vavrínové pralesy s pôvodnými endemickými druhmi dopĺňajú hospodárske cédrové lesy s vysokým podrastom vždyzelených krovín plných kvetov. Táto zvláštna kulisa je pre nás naozaj mimoriadne lákavá. Do toho všetkého geotermálna energia, ktorú počujete, vidíte a cítite akoby niekto pod vašimi krokmi dýchal. Gejzíry, prírodné horúce pramene, neobvyklá koncentrácia jazier vo veľkých i menších kráteroch, vodopády, rieky, útesy, dediny a mestá s tradičnou azorskou architektúrou a s príjemnými jednoduchými ľuďmi a na horizontoch modrý oceán všade kam sa pozriete. To sú Azorské ostrovy.
Pre náš projekt sme vybrali 3 z 9-tich hlavných ostrovov. Najskôr spoznáme najväčší Sao Miguel s hlavným mestom Ponta Delgada. Precestujeme ho krížom-krážom, vystúpime na najvyššiu horu Pico da Vara 1103 m, zájdeme do zelených údolí, k vodopádom a jazerám, okúpeme sa v najkrajších termálnych prameňoch Európy, prejdeme sa medzi gejzírmi a navštívime ananásové i čajové plantáže (jediné v Európe). Potom sa letecky presunieme na maličký ostrov Faial. Tento nám poslúži ako vhodný "base camp" pred naším najvyšším cieľom. Jeho hlavné mesto Horta má zvláštnu atmosféru, niet divu, že sa v ňom zastavujú námorníci a cestovatelia z celého sveta. Jeho názov pochádza z druhu Myrica faya, ktorý sa tu hojne vyskytuje. Ostrov má okrúhly tvar a priamo v jeho strede je obrovská kaldera. Aj tu vystúpime na najvyšší bod - Cabeco Gordo 1043 m a spoznáme najkrajšie zaujímavosti (mesačná krajina Capelinhos, leváda, lávové bazény, útesy, lávové jaskyne, krátery, majáky, ...). Pohľad na majestátnu horu Pico na susednom ostrove je nezabudnuteľný. Z nášho base campu sa na tretí ostrov Pico prepravíme trajektom a vystúpime na naozaj krásnu Montanha do Pico 2351 m – najvyššiu horu ostrova a celého Portugalska. Potom ochutnáme svetoznáme biele víno z unikátnych viníc pod ochranou Unesco a náš zážitok bude plnohodnotný. Preto, aby sme mohli naše chvíle na týchto čarokrásnych ostrovoch s vrtošivým počasím využiť naozaj naplno, zabezpečujeme pre Vás ubytovanie v kvalitných hoteloch s wellness. Sme horská cestovka a preto aj na Azoroch je náš program zameraný najmä na turistiku a prírodné zaujímavosti.
Jedinečné dobrodružstvo uprostred Atlantiku sa môže začať!

Cena zahŕňa

vybavenie leteniek, transfer Rokošport mikrobusmi zo ZA a BA na letisko do Viedne a späť, 9 x nocľah v 4* hoteli s raňajkami, 1 x nocľah v hoteli v Ponta Delgada + taxi z letiska a nazad pri tranzite domov, kompletná preprava prenajatým mikrobusom alebo taxi na všetkých 3 ostrovoch uvedená v programe, parkovné poplatky, vstupné do parku Terra Nostra, vstupné do kúpeľov Poca da dona Beija a Caldeira Velha, vstupné ku Caldeiras das Furnas, vnútroštátna spiatočná letenka Ponta delgada – Horta, trajekt Horta – Madalena a späť, permit (výstupové povolenie) na Montanha do Pico, slovenský Rokošport sprievodca, poistenie proti úpadku CK, ...

Cena nezahŕňa

spiatočná medzinárodná letenka Viedeň – Ponta Delgada, cestovné poistenie (info v CK), strava (okrem uvedenej), transfery a taxi nad rámec uvedeného, náhradný program počas prípadných voľných dní, vreckové, ...

Stručný program

1. deň
– skoro ráno transfer Rokošport mikrobusmi zo Žiliny na letisko do Viedne a odlet. Večer prílet do Ponta Delgady (ostrov Sao Miguel) a transfer do hotela, ubytovanie na 5 nocí v 4* hoteli s raňajkami.
2. deň
– juhovýchod ostrova - ráno presun do Faial de Terra a túra k vodopádu Salto do Prego (4 km, 1-2 h, prevýšenie 160 m), potom krátka túra k tzv. Horúcemu vodopádu pri Ribeira Quente, návšteva Furnas (horúce gejzíry v meste, termálne kúpele Poca da Dona Beija, Park Terra Nostra s možnosťou kúpania, jazero Furnas a ďalšie gejzíry, ...).
3. deň
– severovýchod ostrova - ráno presun do Nordeste a krátka vychádzka k majáku Farol do Arnel, potom výstup na najvyššiu horu ostrova Pico da Vara 1103 m (8 km, 3 h, prevýšenie 640 m), zastávka v parku Ribeira dos Caldeiroes (vodopády, kamenné mlyny, ostrovná vegetácia), krátka túra v čajových plantážach Cha Gorreana s ochutnávkou čaju a krátka túra k vodopádu Salto do Cabrito. Večer zastávka v druhom najväčšom meste ostrova - Ribeira Grande.
4. deň
– centrálna časť ostrova – ráno presun do prírodného parku Caldeira Velha a relax v horúcich bazénoch, potom presun na vyhliadky Miradouro da Barrosa a Miradouro da Lagoa da Fogo a túra k jazeru Lagoa do Fogo (1 h, prevýšenie 130 m), popoludní okružná túra k vodopádu Janela do Inferno (okno do pekla) (8 km, 2 - 3 h, prevýšenie 300 m) a cestou späť zastávka pri kaplnke Ermida de Nostra Senhora do Paz.
5. deň
– západ ostrova – ráno presun na parkovisko pri Lagoa do Canario a okružná túra v najkrajšej časti ostrova (vyhliadky Pico da Cruz a Boca do Inferno + trasa Serra Devassa okolo jazier Lagoa das Equas, Lagoa Rasa, Lagoa das Empanadas, ... 11 km, 4 h, prevýšenie 450 m). Potom presun cez vyhliadku Vista do Rei do Sete Cidades (oddych a občerstvenie pri jazere). Popoludní presun na západné pobrežie a 2 zastávky v prírodných lávových bazénoch v Mosteiros a Ferraria (možnosť kúpania sa vo vyhrievanom mori).
6. deň
– ráno návšteva centra Ponta Delgady a dopoludnia presun na letisko. Popoludní odlet na ostrov Faial (dlžka letu cca 55 min), presun do hotela v meste Horta a ubytovanie na 4 noci v 4* hoteli s raňajkami.
7. deň
– ráno presun na vyhliadku Miradouro da Caldeira a okružná túra po hrane centrálnej kaldery, potom prechod levádou, výstup do krátera Cabeco dos Trinta a nakoniec výstup na najvyšší bod ostrova Cabeco Gordo 1043 m (16 km, 5 h, prevýšenie 870 m).
8. deň
– ráno presun do prístavu a transfer trajektom na ostrov Pico (cca 35 min). Potom presun na parkovisko 1250 m a registrácia na stanici rangerov Casa da Montanha (permity vybavíme vopred). Výstup na Montanha do Pico 2351 m (8,5 km, 5 h, prevýšenie 1100 m). Potom (ak zostane čas) okružná jazda po ostrove – jazerá, krátery, svetoznáme vinice (Unesco), ... . Večer príchod do prístavu Madalena a transfer trajektom späť na ostrov Faial.
9. deň
– exkurzia okolo ostrova. Najskôr krátka vychádzka k útesu Castelo Branco (biely hrad), potom prírodné lávové bazény (možnosť kúpania sa) vo Varadouro, prechádzka lesným parkom v Capelo, túra v „mesačnej krajine“ prírodného parku Vulcao dos Capelinhos (najzápadnejší cíp ostrova, maják, výstup na kráter Cabeco do Canto s lávovou jaskyňou, ... 5 km, 1 - 2 h, prevýšenie 300 m) a zastávka pri ruinách majáku Farol da Ribeirinha.
10. deň
– dopoludnia presun na letisko a odlet späť na ostrov Sao Miguel. Taxi k hotelu a ubytovanie na 1 noc v Ponta Delgada. Rozlúčka s Azorskými ostrovmi.
11. deň
– ráno presun na letisko a odlet do Viedne. Večer po prílete transfer Rokošport mikrobusmi do BA a ZA.

Odchod

vo štvrtok

Návrat

v nedeľu

Nocľah

9 x nocľah v 4* hoteli s raňajkami (dvojposteľové izby, kompletné vybavenie, wifi, chladnička, TV, wellness centrum s bazénom) + 1 x nocľah v hoteli v Ponta Delgada pri tranzite domov

Minimálny počet účastníkov

7

ĎALŠIE INFO

Info k poisteniu: Pri vypĺňaní prihlášky si môžete prostredníctvom našej CK zvoliť možnosť poistenia, ktoré máme dojednané u poisťovne Allianz. V ponuke sú 2 druhy poistenia:
1. iba poistenie stornovania zájazdu,
2. komplexné poistenie (komplexné poistenie vrátane poistenia stornovania zájazdu).
Upozorňujeme, že na základe podmienok poisťovne Allianz je poistenie dojednané prostredníctvom CK v prípade zrušenia zájazdu zo strany cestujúceho alebo cestovnej kancelárie nevratné!

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Pozn.: Termín sa môže posunúť +/- 1 - 3 dni! O tejto prípadnej zmene Vás budeme včas informovať.

Počet dní potrebnej dovolenky: 7