Bieščady - malebné poloniny

31.10.2024 - 3.11.2024 / 4 dni
Jesenná turistika hrebeňmi poľských polonín.
Iba 1 deň dovolenky! Posledné 2 voľné miesta!
Chcem sa prihlásiť na zájazd
CENA
349,00 €
doprava mikrobusom
doprava autobusom
ubytovanie pod strechou
P2
Pešia turistika
Poznávanie


Charakteristika

Náš tradičný zájazd opäť zaraďujeme do turistického kalendára, aby aj ďalší z Vás mohli spolu s nami spoznať nevšedné krásy poľských polonín. Najkrajšie obdobie pre ich poznávanie je určite jeseň. Tráva žltne, pôvodné zmiešané lesy hrajú všetkými farbami, vzduch je čistejší a výhľady ďalekosiahlejšie. Aj turistov tu už nie je toľko čo v lete (aj tak stále dosť!). Za 4 dni toho stihneme naozaj veľa. Zastavíme sa pri Duklianskom pamätníku, navštívime mesto Sanok (skanzen ľudovej architektúry, socha vojaka Švejka), prejdeme najkrajšími hrebeňmi národného parku (polonina Wetlinska – Smerek 1220 m, polonina Carynska, Tarnica 1346 m – najvyšší vrchol Bieszczad, Halicz 1333 m, ...), prevezieme sa dookola celej oblasti vrátane známych Solinských jazier a v rámci večerných „výrobných porád“ sa aj dobre zabavíme. Turistické trasy sú v Bieščadoch perfektne vybudované a vyznačené, na každom kroku vidieť, že ľudia si tu prírodu vážia a starajú sa o ňu, ale zároveň podporujú záujem človeka o jej poznávanie. A tak to má byť. Potom je celkom prirodzené stretnúť na turistickom chodníku v tomto čarokrásnom a pokojnom kraji na rozmedzí 3 štátov rovnako turistu ako aj medveďa, vlka, rysa alebo zubra. Príďte sa aj Vy presvedčiť, že sa to dá. Bieščady si určite zamilujete! Veľmi príjemný zájazd pre všetkých turistov!

Cena zahŕňa

doprava komfortnými mikrobusmi, 3 x nocľah v penzióne, vstupné do skanzenu, 3 x vstupné na turistické trasy Bieszczadského národného parku, Rokošport sprievodca, poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa

cestovné poistenie (info v CK), strava, ...

Stručný program

1. deň
– v noci a ráno presun mikrobusmi na Dukliansky priesmyk (prehliadka pamätníka) a presun do poľského mesta Sanok (interaktívna návšteva skanzenu so sprievodkyňou a mesta so sochou vojaka Švejka), presun do Bieščad, večer ubytovanie v penzióne.
2. - 3. deň
– turistické prechody polonín Wetlinska a Tarnica, po túrach večerný program, posedenie v kolibe ... .
4. deň
– dopoludnia prechod poloniny Carynska alebo návšteva zubrej obory a popoludní presun na Slovensko a návrat domov.

Odchod

vo štvrtok o 00.00 h z Bratislavy, 01.30 h z Trenčína a 03.00 h zo Žiliny (zastávky na nastupovanie po dohode aj kdekoľvek na trase cesty cez Martin, Poprad (resp. Nitru, Zvolen, Banskú Bystricu) a Prešov do Poľska

Návrat

v nedeľu okolo polnoci

Nocľah

penzión v srdci Bieščad (2-3 posteľové izby, sprchy s teplou vodou, WC, wifi, ...)

Minimálny počet účastníkov

7

ĎALŠIE INFO

Info k poisteniu: Pri vypĺňaní prihlášky si môžete prostredníctvom našej CK zvoliť možnosť poistenia, ktoré máme dojednané u poisťovne Allianz. V ponuke sú 2 druhy poistenia:
1. iba poistenie stornovania zájazdu,
2. komplexné poistenie (komplexné poistenie vrátane poistenia stornovania zájazdu).
Upozorňujeme, že na základe podmienok poisťovne Allianz je poistenie dojednané prostredníctvom CK v prípade zrušenia zájazdu zo strany cestujúceho alebo cestovnej kancelárie nevratné!

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 2

Mapa

VKÚ Harmanec, č. 163, Bieszczady, Bukovské vrchy, M 1 : 50 000,
COMPASS, Bieszczady, M 1 : 50 000.