Ferraty Lago di Garda - Classic

28.5.2024 - 2.6.2024 / 6 dní
Via ferraty a turistika v okolí svetoznámeho jazera.
Chcem sa prihlásiť na zájazd
CENA
540,00 €
doprava mikrobusom
ubytovanie v stane
P2
VHT3
Zabezpečené cesty (ferraty)
Vysokohorská turistika
Pešia turistika
Voda a kúpanie


Charakteristika

Vážení priatelia, pokiaľ chcete zažiť pravé ferratové „šialenstvo“, nadýchať sa vzdušnej beztiaže vápencových masívov a prekonať cesty, ktoré Vám svojou dynamikou nenechajú vydýchnuť, Gardské hory sú pre Vás tou výzvou, ktorej nemožno odolať. Lago di Garda, najväčšie talianske jazero, svojou polohou, zvláštnou príjemnou klímou počas celého roka i teplou vodou ohrievanou termálnymi prameňmi či nádhernými palmovými plážami je orámované vencom na slnku žiariacich vrcholov a hrebeňov, ťahajúcich sa do dvojtisícových výšok. Človek „nášho druhu“ si tu pripadá ako v raji. Na jar sú vápencové skaly priam zaplavené kvitnúcimi kvetmi a teplota vzduchu tu už v tomto období často prekračuje tropické hodnoty. V strmých stenách však ešte nie je taká „tlačenica“ ako v lete, a tak si budeme môcť nerušene vychutnávať lezenie na najkrajších ferratách Európy. A večer si v kempe na brehu jazera otvoríme dobré víno a necháme naplno do seba vsiaknuť zážitky dňa. Toto je absolútna ferratová klasika, ktorá právom patrí medzi najobľúbenejšie zájazdy v našej ponuke. Lezenie bez dlhých nástupov v legendárnych skalných líniách ľahšími i ťažšími cestami v prekrásnom, priam magickom prostredí v typickej severotalianskej atmosfére, kde sa môžete utvrdiť v sebe oveľa viac ako kdekoľvek inde v Európe, alebo posunúť svoje hranice tam, kde by ste to určite neočakávali. Ubytovanie už po mnoho rokov zabezpečujeme v našich stanoch v nádhernom komfortnom a plne vybavenom kempe priamo na brehu jazera Lago di Garda, ktorý je situovaný uprostred našich plánovaných cieľov. Milujeme to tam! Pridajte sa j nám aj vy a pochopíte prečo je to tak. Arrivederci sul Lago di Garda!

Cena zahŕňa

doprava komfortným mikrobusom, 5 x nocľah v kempe na brehu Lago di Garda, požičanie stanov a kempového vybavenia (kempingové stoly, stoličky, variče), Rokošport sprievodca, poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa

cestovné poistenie (info v CK), strava, výstroj a výzbroj na zabezpečené cesty, ...

Stručný program

1. deň
– skoro ráno presun mikrobusmi do Talianska, večer ubytovanie v kempe a postavenie stanového tábora.
2. - 5. deň
– lezenie po zabezpečených cestách ľahších (Sentierro attrezato dei Colodri, Sentierro attrezato Fausto Susatti, Rio Sallagoni, ...) i ťažších (Via ferrata Rino Pisetta, Via ferrata Monte Albano, Via ferrata Che Guevara, ferrata delle Taccole, ...) obtiažností, návšteva mestečka Arco s príjemnou atmosférou, návšteva Riva del Garda – centra severnej časti Lago di Garda, tiesňava Cascata del Varone, horská cesta Monte Baldo, možnosť kúpania sa v jazere.
6. deň
– ráno balenie a presun mikrobusmi domov, návrat vo večerných hodinách.

Odchod

v utorok o 04.00 h zo Žiliny, 05.00 h z Trenčína a 07.00 h z Bratislavy /zastávky na nastupovanie po dohode aj kdekoľvek na trase cesty/

Návrat

v nedeľu do polnoci

Nocľah

5 x v nádhernom kempe priamo na brehu Lago di Garda (možnosť kúpania sa alebo surfovania)

Minimálny počet účastníkov

7

ĎALŠIE INFO

Výzbroj na zabezpečené cesty (úväz, fixačný systém, prilba, karabína, osma) si môžete požičať v našej CK! (Stačí vopred nahlásiť a výzbroj Vám prinesieme priamo na zájazd.)

Info k poisteniu: Pri vypĺňaní prihlášky si môžete prostredníctvom našej CK zvoliť možnosť poistenia, ktoré máme dojednané u poisťovne Allianz. V ponuke sú 3 druhy poistenia:
1. iba poistenie stornovania zájazdu,
2. komplexné poistenie, riziko - horolezectvo (komplexné poistenie vrátane poistenia stornovania zájazdu),
3. komplexné poistenie + (komplexné poistenie, riziko - horolezectvo + navyše krytie záchrannej činnosti, ktorá nie je vykonaná v súvislosti s úrazom alebo náhlou zmenou zdravotného stavu).
Upozorňujeme, že na základe podmienok poisťovne Allianz je poistenie dojednané prostredníctvom CK v prípade zrušenia zájazdu zo strany cestujúceho alebo cestovnej kancelárie nevratné!

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 4

Video z roku 2015: https://www.youtube.com/watch?v=O0sunXgfTk0

Mapa

Kompas, č. 096, Alto Garda, M 1 : 35 000,
Kompas, č. 102, Lago di Garda, Monte Baldo, M 1 : 50 000,
Kompas, č. 73, Dolomiti Brenta, M 1: 50 000.