Grécke hory - X krát NAJ

10.9.2024 - 22.9.2024 / 13 dní
Najvyššie, najväčšie, najkrajšie, najhlbšie a najvzácnejšie z gréckych hôr.
1 voľné miesto pre muža!
Chcem sa prihlásiť na zájazd
CENA
1 150,00 €
doprava mikrobusom
ubytovanie pod strechou
P3
VHT1
Pešia turistika
Vysokohorská turistika
Poznávanie
Voda a kúpanie


Charakteristika

Grécke hory – mýtické, pôvabné i divoké. Práve sem smerujú naše kroky na záver leta, aby sme sa zohriali lúčmi slnka, ktoré je v tejto časti Európy a v tomto čase ešte v plnej sile, no najmä aby sme spoznali prírodu, o ktorej sa nám ani nesnívalo. Veru tak. Grécko – to nie sú len pláže, ktoré dodnes žijú vlastným, tak troška ospalým spôsobom, pamiatky, ktoré dokumentujú najstaršiu históriu starého kontinentu a mýty, na ktorých sme ako deti vyrastali. Grécko má aj prekrásne, mnohotvárne a vzácne hory. Nuž poďte sa aj Vy spolu s nami o tom presvedčiť! Pripravili sme pre Vás mozaiku toho NAJkrajšieho, čo možno nájsť v pevninskej časti tejto krajiny. Vystúpime na 3 najvyššie vrcholy v troch najvyšších pohoriach (OLYMPOS – Mytikas 2918 m, PINDOS - Smolikas 2637 m a PARNASSOS – Liakoura 2457 m), prejdeme tromi kaňonmi (Enipeas, Vikos – najhlbší kaňon sveta – 1600 m, Aoos), navštívime 3 národné parky, skalný raj METEORA s jedinečnými kláštormi (UNESCO), najväčšiu sprístupnenú jaskyňu v Grécku, kamenné dedinky v oblasti Zagorie i horské archeologické nálezisko Delfy (UNESCO). Môžeme prejsť aj via ferratou, či vyskúšať rafting a niekoľkokrát sa vykúpeme v mori. Vďaka preprave našimi mikrobusmi Vás kľukatými horskými cestami dostaneme i na ďalšie krásne miesta, aby sme túto nádhernú krajinu spoznali čo najlepšie. Na záver si dlhú cestu domov spríjemníme zastávkou v hlavnom meste Macedónska – Skopje a začudujeme sa nad týmto „architektonickým skvostom“, ktorý rozhodne treba vidieť. Grécko je prekrásna horská krajina a preto právom patrí do našej ponuky!

Cena zahŕňa

doprava komfortnými mikrobusmi vrátane výjazdov horskými cestami, diaľničné a mýtne poplatky, 11 x nocľah v hoteloch a apartmánoch podľa programu, vstupné do 3 kláštorov Meteory, vstupné do jaskyne, parkovné a mýtne poplatky, Rokošport sprievodca, poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa

cestovné poistenie (info v CK), strava okrem uvedenej, prípadný rafting na rieke Aoos cca 25 Eur, ...

Stručný program

1. deň
– večer odchod zo Slovenska.
2. deň
– v noci presun mikrobusmi cez Maďarsko, Srbsko a Macedónsko. Večer príchod do Leptokarie v Grécku a ubytovanie v hoteli na pláži priamo pod Olympom. Večerné kúpanie v mori a nocľah.
3. deň
– ráno presun mikrobusmi do neďalekého Litochora a turistická prechádzka tiesňavou Enipeas. Popoludní oddych, kúpanie v mori alebo výstup na chatu Spilios Agapitos 2100 m.
4. deň
– skoro ráno presun mikrobusmi horskou cestou na parkovisko Prionia 1100 m a celodenný turistický výstup na najvyšší vrch pohoria Olymp a celého Grécka – Mytikas 2918 m. Večer návrat k moru a nocľah na rovnakom mieste.
5. deň
– ráno presun mikrobusmi do Meteory a prehliadka troch kláštorov situovaných na bizarných skalných vežiach. Popoludní transfer do pohoria Pindos k albánskej hranici. Večer ubytovanie v apartmánoch v meste Konitsa a nocľah.
6. deň
– ráno presun mikrobusmi do mesta Ioannina a prehliadka jaskyne Perama (najväčšia sprístupnená jaskyňa Grécka). Potom presun do oblasti Zagorie a celodenná exkurzia po rôznych miestach tohto čarokrásneho kraja (kamenné dedinky Dilofo, Kipi, Vradeto a Monodendri, kamenné mosty, krátka túra na najkrajšiu vyhliadku do kaňona Vikos, ...). Večer návrat do Konitse.
7. deň
– presun mikrobusmi polorozpadnutou cestou do dedinky Palioseli (možnosť výjazdu lesnou cestou až kým to pôjde) a výstup na najvyšší vrchol pohoria Pindos – Smolikas 2637 m. Večer návrat do Konitse.
8. deň
– dopoludnia voľný program (možnosť raftingu na rieke Aoos) a popoludní pohodová túra z Konitse do kaňona rieky Aoos až ku kláštoru Stomio s možnosťou návratu po via ferrate.
9. deň
– presun mikrobusmi do ďalšej zagorskej dedinky Papigo, prehliadka zaujímavého koryta rieky a výstup na najkrajšie miesto v gréckych horách - Dračie jazero pod majestátnou horou Gamila 2497 m. Večer návrat do Konitse so zastávkou na kúpanie v kryštáľovej vode rieky Voidomati.
10. deň
– ráno presun mikrobusmi na juh do Korintskéhu zálivu, zastávka pri mori s možnosťou kúpania a popoludní príchod do mesta Delfy. Návšteva svetoznámeho archeologického náleziska a múzea a večer ubytovanie v hoteli.
11. deň
– transfer do najväčšieho lyžiarskeho strediska Grécka (1800 m) a turistický výstup na najvyšší vrchol pohoria Parnassus a najkrajší výhľadový vrchol krajiny – Liakoura 2457 m. Popoludní transfer do mestečka Itea a posledné kúpanie v mori. Večer návrat do hotela v Delfy.
12. deň
– transfer do macedónskeho hlavného mesta Skopje, ubytovanie v hoteli a večerná prehliadka centra mesta.
13. deň
– transfer cez Srbsko a Maďarsko späť na Slovensko.

Odchod

v utorok o 18.00 h zo Žiliny, 19.00 h z Trenčína a 21.00 h z Bratislavy /zastávky na nastupovanie po dohode aj kdekoľvek na trase cesty, po dohode možnosť odchodu aj z Martina, Zvolena, BB a Lučenca (podľa záujmu)/

Návrat

v nedeľu vo večerných hodinách

Nocľah

3 x v 2* hoteli v Leptokarii v 2-3 posteľových izbách na morskej pláži (WC, sprcha, wifi), 5 x v 2-3 posteľových apartmánoch (kuchynka, TV, WC, sprcha, wifi) v Konitsi, 2 x v 3* hoteli v Delfy a 1 x v 3* hoteli Skopje v 2-3 posteľových izbách (TV, WC, sprcha, wifi) s raňajkami

Minimálny počet účastníkov

7

ĎALŠIE INFO

Info k poisteniu: Pri vypĺňaní prihlášky si môžete prostredníctvom našej CK zvoliť možnosť poistenia, ktoré máme dojednané u poisťovne Allianz. V ponuke sú 2 druhy poistenia:
1. iba poistenie stornovania zájazdu,
2. komplexné poistenie (komplexné poistenie vrátane poistenia stornovania zájazdu).
Upozorňujeme, že na základe podmienok poisťovne Allianz je poistenie dojednané prostredníctvom CK v prípade zrušenia zájazdu zo strany cestujúceho alebo cestovnej kancelárie nevratné!

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 8

Pozn.: Výstup na najvyšší vrchol Grécka - Mytikas 2918 m je možné absolvovať aj ako dvojdňový s nocľahom na chate Spilios Agapitos 2100 m (viac info v CK).

Mapa

ORAMA, Olympus, M 1 : 20 000,
ROAD EDITIONS, Olymbos, M 1 : 50 000,
AVANASI, Zagori, M 1 : 50 000,
AVANASI, Gramos-Smolikas-Voio-Vasilitsa, M 1 : 50 000,
ROAD EDITIONS, Parnassos, M 1 : 50 000.