Großglockner 3798 m

26.8.2020 - 30.8.2020 / 5 dní
Najvyšší vrch Rakúska s aklimatizačkou na ďalšej trojtisícovke, jazero, vodopády a prechod tiesňavy.
Osvedčený akčný program!
Chcem sa prihlásiť na zájazd
CENA
359,00 €
339,00 € / ROKOŠPORT family
doprava minibusom
ubytovanie v stane
ubytovanie pod strechou
P3
VHT3
Vysokohorská turistika
Pešia turistika
Pohyb po ľadovci
Voda a kúpanie


Charakteristika

Výstup na kužeľový „Veľký zvon“ je neodolateľnou výzvou pre všetkých alpinistov, pretože patrí medzi najťažšie klasické projekty v Alpách. V našom programe sme ho právom zaradili medzi tzv. „povinné zostavy“, ktoré sa každoročne opakujú. Najväčšie davy horolezcov sem smerujú z Kalsu v Osttirol, no nám viac vyhovuje malebná dedina Heiligenblut v spolkovej krajine Kärnten, pretože i napriek skutočne premyslenej infraštruktúre /lanovky, Großglockner Hochalpenstrasse, .../ je tu väčší kľud a menej ľudí na chodníkoch. K celkovej pohode iste prispieva i rodinná atmosféra v našom obľúbenom kempe, ktorý bude východiskom nielen na Großglockner. Okrem turistického programu a dosiahnutia hlavného cieľa Vás totiž odvezieme aj po najznámejšej horskej ceste Rakúska, Großglockner Hochalpenstrasse a na jej najvýznamnejších exkurzných bodoch sa i zastavíme.

Cena zahŕňa

doprava komfortným minibusom, 3 x nocľah v kempe v Heiligenblute, 1 x nocľah na Erzh. Johann Huette 3454 m, mýtne pre minibus na Großglockner Hochalpenstrasse, požičanie stanov a kempového vybavenia (kempingové stoličky a stoly, varič), vstupné do tiesňavy Raggaschlucht, zapožičanie časti lezeckej výzbroje (dlhé laná, zaisťovacia technika, ... ), Rokošport sprievodca, farebná mapa oblasti, originálna pamätná magnetka, poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa

cestovné poistenie (info v CK), strava, výstroj a výzbroj na ľadovcovú túru, raňajky na chate cca 9-10 Euro, ...

Stručný program

1. deň
– ráno odchod zo Žiliny a Bratislavy, presun minibusmi do Heiligenblutu (zastávka na relax a prípadné kúpanie sa v známom jazere Worther See a krátka túra k vodopádom Jungfernsprung wasserfall), večer postavenie stanov, nocľah v kempe.
2. deň
– výstup na niektorý z výhľadových vrcholov na Großglockner (Shareck 2604 m, Spielmann 3027 m, Noe Spitze 3010 m,) a exkurzia minibusmi po Großglockner Hochalpenstrasse /Hochtor 2505 m, Franz Josefs Hohe, .../, návšteva vodopádu Goßnitzfall alebo rezervný deň pre prípadné zmeny programu vzhľadom na počasie, nocľah v kempe.
3. deň
– ráno presun minibusom ku Glockner Haus 2131 m a túra cestou Wiener Hohenweg ku chate Erzh. Johann Huette 3454 m, nocľah na chate.
4. deň
– po svitaní výstup cez Kleinglockner 3770 m na Großglockner 3798 m a návrat na chatu, popoludní zostup ku Glockner Haus a presun do kempu.
5. deň
– ráno balenie, návšteva Heiligenblutu a presun k zaujímavej tiesňave Raggaschlucht (krátka túra – cca 1 hod.), návrat domov vo večerných hodinách.

Odchod

v stredu o 05.00 h zo Žiliny, 06.00 h z Trenčína a 08.00 h z Bratislavy /zastávky na nastupovanie po dohode aj kdekoľvek na trase cesty minibusu/

Návrat

v nedeľu vo večerných hodinách

Nocľah

3 x v prekrásnom kempe v Heiligenblut-e (komplet vybavenie, reštaurácia), 1 x na vysokohorskej chate

Minimálny počet účastníkov

7

Poznámka

Výzbroj na ľadovcovú vysokohorskú turistiku (mačky, čakan, úväz s karabínou, prilba) si môžete požičať v našej CK! (Stačí vopred nahlásiť a výzbroj Vám prinesieme priamo na zájazd.)

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 2

Video z roku 2013:
http://www.youtube.com/watch?v=o6CpvLJCQXc&feature=c4-overview&list=UUyqTP6wTH1HWw9aoswtf0bw

Mapa

Alpenvereinskarte, č. 40, Glocknergruppe, M 1 : 25 000,
f & b, č. 122, Grossglockner – Kaprun – Zell am See, M 1 : 50 000,
Kompas, č.39, Skupina Glockneru, Zell am See, M 1 : 50 000.