Kazbek 5047 m a Tbilisi

7.8.2024 - 17.8.2024 / 11 dní
...alebo ako sa dostať na Kavkaz bez víz.
Exkluzívny zájazd s horskými vodcami a stravou v horách.
Chcem sa prihlásiť na zájazd
CENA
1 850,00 € / + letenka od 450 Eur
Novinka!
letecká doprava
doprava mikrobusom
ubytovanie pod strechou
ubytovanie v stane
P2
VHT3
Vysokohorská turistika
Pohyb po ľadovci
Poznávanie


Charakteristika

Kazbek 5047 m je siedma najvyššia hora Kaukazu a podobne ako Elbrus, je sopečného pôvodu. Dokonca má tiež 2 vrcholy – západný a vyšší východný. Je to teda menšia „kópia“ najvyššej hory Európy. Nachádza sa na rozhraní centrálneho a východného Kaukazu a preto najmä od Východu pôsobí naozaj dominantne. Niet divu, že si ho už v dávnych časoch všimli ľudia putujúci po starých cestách medzi Európou a Áziou a bájny Prométeus bol vraj prikovaný práve na jeho svahoch. Nuž veru, je to prekrásna hora. Ako sopka, ostro kontrastuje s centrálnym kaukazským hrebeňom, ale jej svahy nie sú tak mäkko modelované ako na Elbruse, sú strmšie, skalnatejšie a exponovanejšie. Nádherný cieľ a plnohodnotný vysokohorský projekt pre milovníkov hôr, kde okrem všetkého, možno nájsť i pochopiť ešte čosi viac ... . To, že sa sem dá dostať bez víz a všakovakých povolení je skvelé! Nebude to však „zadarmo“! Výstupová trasa vedie z juhu na sever cez morény a ľadovec s trhlinami a serakmi. Miestami, najmä v strmších častiach býva často ľadová. Výhľady a emócie na trase a najmä na vrchole však naozaj stoja za to. Aby sme zabezpečili čo najvyššiu úroveň bezpečnosti, spolupracujeme s miestnymi certifikovanými horskými vodcami, ktorí nás okrem hôr určite zasvätia aj do tajov tejto zaujímavej krajiny historicky balansujúcej medzi Perziou, Byzanciou a Ruskom. Okrem hôr niekoľko dní strávime v hlavnom meste Tbilisi a v kolíske vinárstva – v regióne Kachetia, kde možno pochopíme prečo tunajší obyvatelia kráčajú dlhými dejinami stále s úsmevom a hrdosťou... .

Cena zahŕňa

vybavenie leteniek, transfer Rokošport mikrobusmi na letisko do Viedne (Krakowa) a späť, transfer z letiska Tbilisi do hotela a späť, transfer minibusom z Tbilisi do Stepansmidy a späť, transfer minibusom zo Stepansminy ku kostolu Gergeti 2150 m a späť, 5 x nocľah v 3* hoteli s raňajkami v Tbilisi, 1-2 x nocľah v penzióne v Stepansminde s plnou penziou (raňajky, obed, večera), 3 – 4 x nocľah v prenajatých stanoch v BC pod Kazbekom s plnou penziou (raňajky, obed, večera) v reštaurácii „Cafe Mkinvarrtsveri“, domáci anglicky/rusky hovoriaci horskí vodcovia (1 na 3 klientov) a slovenský Rokošport sprievodca, požičanie časti ľadovcovej výzbroje /dlhé laná pre lanové družstvá, .../, stany v BC, certifikát o výstupe, návšteva pevnosti Annanuri, mesta Mtskheta, kostola sv. Trojice v Gergeti, celodenná exkurzia do regiónu Kacheti s ochutnávkou vína, poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa

letenka, cestovné poistenie (info v CK), strava (okrem uvedenej), transfery a taxi nad rámec uvedeného, výstroj a výzbroj na túry, náhradný program počas prípadných voľných dní, vreckové, ...

Stručný program

1. deň
– presun Rokošport mikrobusmi zo ZA na letisko do Viedne (Krakowa). Večer alebo v noci prílet do Tbilisi, transfer z letiska do hotela a ubytovanie v hoteli na 3 noci.
2. deň
– návšteva centra Tbilisi, ochutnávka miestnych špecialít (chinkali, chačapuri, charčo, šašlik, čurčchela a vynikajúceho gruzínskeho vína), aklimatizácia na miestnu klímu (možná exkurzia otvoreným autobusom po meste, sírne kúpele, ...)
3. deň
– panoramatická okružná túra v horách nad mestom (zábavný park Mtatsminda, socha Matky Gruzínska, pevnosť Narikala, botanická záhrada, historická časť Betlemi, vodopád, Abanotubani so sírnymi kúpeľmi, ... (prevýšenie 500 m, 5 – 6 h, 14 km)
4. deň
– po raňajkách transfer minibusom (cca 3 h) do dediny Stepansminda 1750 m. Popoludní ubytovanie v penzióne, dokúpenie potrebných vecí na výstup.
5. deň
– po raňajkách transfer minibusom (cca 15 min) na parkovisko do 2150 m a turistický výstup do BC k chate Betlemi 3650 m (prevýšenie 1540 m, 6-7 h, 10 km). Trasa vedie najskôr chodníkom lúčnatým terénom s miernym stúpaním k chate Altihut 3014 m (možnosť občerstvenia sa) a potom cez ľadovec Gergeti. Po príchode do BC ubytovanie v stanoch.
6. deň
– aklimatizačný deň – túra do 3850 – 4000 m, krátky kurz pohybu v mačkách v lanových družstvách.
7. deň
– po skorých raňajkách cca o 02.00 výstup na Kazbek 5047 m (prevýšenie 1500 m, 12-14 h, 13 km). Trasa vedie morénovými poliami ľadovca Gergeti, stúpa do sedla na štátnej hranici s Ruskom a pokračuje severozápadným úbočím do sedla medzi Západným Kazbekom a Kazbekom. V závere pokračuje v stúpaní v sklone 40 – 45 stupňov a končí na výraznom ľadovom vrchole s krásnym kruhovým výhľadom.
8. deň
– rezervný deň pre prípad zlého počasia alebo zostup do údolia a ubytovanie v penzióne v Stepansminde na 1 noc.
9. deň
– zostup do údolia, návšteva kostola sv. Trojice Gergeti a transfer do Tbilisi so zastávkami v pevnosti Annanuri a v bývalom hlavnom meste Gruzínska – Mtskheta. Ubytovanie v hoteli na 2 noci.
10. deň
– po raňajkách exkurzia minibusom do kolísky svetového vinárstva Kachetie (tradičná výroba čurčchely, pekáreň chleba „slza materi“, kláštor Bodbe, mesto lásky Sighnagi (zipline), údolie Allazani, 900 ročný platan v Telavi, tradičné vinárstvo v Tsinadali s ochutnávkou vín).
11. deň
– transfer z hotela na letisko a odlet domov. Po prílete presun Rokošport mikrobusmi na Slovensko.

Nocľah

5 x v 3* hoteli s raňajkami v Tbilisi (2 – 3 posteľové izby, free wifi, TV, WC, sprcha v izbe), 1-2 x nocľah v penzióne v Stepansminde s plnou penziou (raňajky, obed, večera), 3 – 4 x nocľah v prenajatých stanoch v BC pod Kazbekom s plnou penziou (raňajky, obed, večera)

Minimálny počet účastníkov

11

ĎALŠIE INFO

Info k poisteniu: Pri vypĺňaní prihlášky si môžete prostredníctvom našej CK zvoliť možnosť poistenia, ktoré máme dojednané u poisťovne Allianz. V ponuke sú 3 druhy poistenia:
1. iba poistenie stornovania zájazdu,
2. komplexné poistenie, riziko - VHT (komplexné poistenie vrátane poistenia stornovania zájazdu),
3. komplexné poistenie + (komplexné poistenie, riziko - VHT + navyše krytie záchrannej činnosti, ktorá nie je vykonaná v súvislosti s úrazom alebo náhlou zmenou zdravotného stavu).
Upozorňujeme, že na základe podmienok poisťovne Allianz je poistenie dojednané prostredníctvom CK v prípade zrušenia zájazdu zo strany cestujúceho alebo cestovnej kancelárie nevratné!

Poznámka:
Výzbroj na ľadovcovú vysokohorskú turistiku /mačky, čakan, úväz, karabína a prilba/ si môžete zapožičať v našej CK . /Stačí vopred nahlásiť a výzbroj Vám prinesieme priamo na zájazd./ Požičovné účtujeme len za dni, počas ktorých sa výzbroj aj naozaj použila!

Pozn.: Termín sa môže posunúť +/- 1 - 3 dni! O tejto prípadnej zmene Vás budeme včas informovať.

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 8

Mapa

TerraQuest - Georgian Caucasus, Kazbek, Svaneti, Tusheti M 1 : 50 000.