Klettersteigy Soľnej komory

15.5.2021 - 16.5.2021 / 2 dni
2 dni – 4 klettersteigy.
I. termín.
Chcem sa prihlásiť na zájazd
CENA
249,00 €
doprava mikrobusom
ubytovanie pod strechou
VHT2
VHT3
Zabezpečené cesty (ferraty)
Poznávanie


Charakteristika

Záujem o lezenie po zabezpečených cestách neustále rastie a tento trend si všímame aj v našej CK. V posledných rokoch sa konečne situácia zlepšuje aj na Slovensku a aj v našich končinách začínajú pribúdať ferraty, či dokonca ferratové centrá. V horských oblastiach Álp však stále rok čo rok pribúdajú nové a nové klettersteigy najrôznejších obtiažností. Časy, kedy sme tieto železné cesty poznali len z najvyšších vrcholov hôr, sú už dávno preč. Dnes si môžeme na mnohých miestach vychutnať lezenie bez dlhých nástupov. Program tohto zájazdu nás zavedie do jednej z najkrajších častí Východných Álp - do rakúskej Soľnej komory - Salzkammergut. Táto oblasť získala svoje meno už v dávnych dobách, kedy sa tu začala ťažiť soľ. Vápencové štíty a planiny sa dvíhajú do výšav ponad prekrásne jazerá ľadovcového pôvodu. V tomto prírodnom raji sme pre Vás pripravili lezecký supervíkend. Začneme v sobotu dvoma cestami neďaleko obce Gosau. Najskôr to bude Schmiedsteig Klettersteig (C s variantou D/E) nad jazerom Stausee a popoludní nová nádherná cesta Laserer alpin Klettersteig (C), ktorá traverzuje skalu priamo nad hladinou Gosauského jazera. V nedeľu sa presunieme do Hallstatu, kde prelezieme cestu Echerwand Klettersteig (D). V skalných útrobách sa tu nachádza známa soľná baňa s turistickými atrakciami. Popoludní, po krátkej prehliadke mesta, sa serpentínami alpskej cesty dostaneme až do Salzkammergut berge a prejdeme veľmi zaujímavo riešenú cestu Postalmklamm Klettersteig (D) (s možnosťou prelezenie nového variantu (F)), ktorá prechádza oboma stranami divokej rokliny a v závere prelieza ešte jedno veľké bralo. Všetky zabezpečené cesty sú pomerne exponované a vzdušné, ale perfektne vybudované a pri ich stavbe boli použité všetky moderné typy zaistenia. Ubytovanie máme vybavené v štýlovom hoteli v Gosau. Tento akčný program Vás nesmie nechať ľahostajnými!

Cena zahŕňa

doprava komfortným mikrobusom, 1 x nocľah v štýlovom hoteli (gasthof) s raňajkami, parkovné, mýto na horskú cestu Postalmstrasse, Rokošport sprievodca, farebná mapa oblasti a ciest, originálna pamätná magnetka, poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa

cestovné poistenie (info v CK), strava, výstroj a výzbroj na zabezpečené cesty, ...

Stručný program

1. deň
– v noci odchod zo Slovenska a ráno príchod do Rakúskej soľnej komory. Prejazd cestou Postalmstrasse na horské parkovisko a prelezenie zabezpečenej cesty Postalmklamm Klettersteig (cca 4. hod.). Popoludní presun do dediny Gosau, ubytovanie v štýlovom hostinci a prelezenie cesty Laserer alpin Klettersteig (cca 1 a pol h). Večer program v hoteli, nocľah.
2. deň
– po raňajkách krátky presun a prelezenie cesty Schmiedsteig (cca 3 hod.). Na poludnie krátka prestávka a potom presun do Hallstattu. Prelezenie Echerwand Klettersteig (cca 3 hod.) a na záver krátka prehliadka mesta. Večer odchod z oblasti. Návrat na Slovensko v neskorých večerných až nočných hodinách.

Odchod

v sobotu o 01.00 h zo Žiliny, 02.00 h z Trenčína a 04.00 h z Bratislavy /zastávky na nastupovanie po dohode aj kdekoľvek na trase cesty/

Návrat

v nedeľu v neskorých večerných až nočných hodinách

Nocľah

1 x hotel (Gasthof) (izby s TV, WC, sprcha) s raňajkami

Minimálny počet účastníkov

7

Poznámka

Výzbroj na zabezpečené cesty (úväz, fixačný systém, prilba) si môžete požičať v našej CK! (Stačí vopred nahlásiť a výzbroj Vám prinesieme priamo na zájazd.)

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 0

Video z roku 2014:
https://www.youtube.com/watch?v=vOUvmfwzwEA&index=5&list=UUyqTP6wTH1HWw9aoswtf0bw

Mapa

f & b, č. 281, Dachstein, Ausser land, Filzmoos Ramsau, M 1 : 50 000,
Alpenvereinskarte, č. 14, Dachsteingebirge, M 1 : 25 000.