Kréta - hory a more

1.9.2024 - 10.9.2024 / 10 dní
... pravdepodobne najlepšia dovolenka!
Chcem sa prihlásiť na zájazd
CENA
1 350,00 € / + letenka od 250 Eur
letecká doprava
doprava mikrobusom
ubytovanie pod strechou
P2
Pešia turistika
Voda a kúpanie
Poznávanie


Charakteristika

Kréta – kolíska európskych civilizácií a mýtami opradený najväčší grécky ostrov a súčasne piaty najväčší ostrov v Stredozemnom mori je už dávno známou a vyhľadávanou destináciou pobytových cestoviek z celého sveta. Ostrov si však určite zaslúži pozornosť aj pravých horalov, ktorí pre svoju dovolenku hľadajú kombináciu turistiky a poznávania s oddychom v mori. Ak aj vy chcete niečo podobné, tento zájazd je pre Vás ako stvorený! Grécko si žije svoj vlastný život. Krajina akoby spala a na prvý pohľad sa zdá, akoby sa tam za mnoho posledných rokov nič neurobilo. Predsa je však čímsi veľmi príťažlivé a to niečo nás tam láka stále viac a viac. Kréta je rovnaká, avšak predsa troška iná. Hrdosť zakorenenú v miestnych obyvateľoch ešte z minojských čias je pri kontakte s kréťanmi cítiť rovnako v známych prímorských letoviskách ako aj v opustených horských dedinách a osadách. Vápencové pohoria, ktoré vyzerajú ako veľhory so všetkými povrchovými i podzemnými krasovými javmi pripomínajú Minotaurov labyrint. Nemusíte sa však báť - my Vás ním bezpečne prevedieme aj bez Ariadninho klbka! Počas naozaj aktívnej dovolenky na Kréte spoznáme 3 najvýznamnejšie pohoria – Lefka Ori (Biele hory), Ida a Dikti. Prejdeme najkrajšími roklinami (Imbros, Arádhena a Samária), vystúpime na vrcholy Gígilos 1974 m a Psilorítis 2456 m (najvyšší vrch ostrova), zostúpime do útrob najkrajších jaskýň (Sfendoni a Dikteon Andron), spoznáme 2 krasové polja (Omalos a Lassithi), vykúpeme sa v Krétskom aj Líbyskom mori a navštívime aj najkrajšie pláže (Elafonisi, Matala) a Minosjkú civilizáciu si pripomenieme v dvoch najväčších palácoch (Knossos a Festos). Okrem toho zažijeme aj klasickú grécku dovolenku so všetkým, čo k tomu patrí (dobré jedlo, víno, sirtaki, nočný život a relax na morských plážach a v hotelových bazénoch). Termín na konci leta s krásnym počasím, teplým morom a kvalitným ubytovaním je zárukou, že sa tento zájazd stane pre Vás pravdepodobne najlepšou dovolenkou!

Cena zahŕňa

vybavenie leteniek, transfer Rokošport mikrobusmi zo Žiliny cez Bratislavu na letisko do Viedne a späť, transfer z letiska v Heraklione do hotela v Chanii, transfer z hotela v Heraklione na letisko, kompletná preprava prenajatým minibusom na Kréte uvedená v programe (cca 1300 km), parkovné a mýtne poplatky, 9 x nocľah v 3* hoteli s raňajkami, vstupné do jaskýň Sfendoni, Dikteon Andron a Matala, vstupné do kláštora Chryssoskalitissa, vstupné do archeologických nálezísk Knossos a Festos, vstupné do roklín Imbros a Samária, trajekt z Agia Roumeli do Sougie, taxi (bus) zo Sougie do Xiloskalo, slovenský Rokošport sprievodca, poistenie proti úpadku CK, ...

Cena nezahŕňa

letenka, cestovné poistenie (info v CK), strava (okrem uvedenej), transfery a taxi nad rámec uvedeného, náhradný alebo individuálny program, vreckové, ...

Stručný program

1. deň
– ráno presun Rokošport mikrobusmi na letisko do Viedne a letecký presun do Heraklionu na Kréte. Potom presun prenajatými minibusmi do Chanie na severozápade ostrova. Cestou prvá zastávka na kúpanie v mori. Popoludní ubytovanie v hoteli na 5 nocí. Večerná návšteva centra mesta a nocľah.
2. deň
– presun do pohoria Lefka Ori. Dopoludnia prechod tiesňavy Imbros – cca 2,5 h (najužšie miesto má len 2 m) a popoludní presun do Arádheny krátka okružná túra – cca 2 h roklinou so zaujímavým zaisteným úsekom a návšteva ruín starého antického mesta. Cestou späť zastávka na kúpanie na pláži v Chora Sfakion (možnosť občerstvenia v taverne) a večer návrat do Chanie.
3. deň
– ráno presun cez planinu (krasové polje) Omalos na parkovisko Xiloskalo 1200 m a prechod (nadol) rokliny Samária – cca 5 h. Popoludní kúpanie a slnenie na plážach v Agia Roumeli. Potom presun trajektom (cca 45 min) do Sougie a taxíkom (busom) návrat späť do Xiloskalo. Večer návrat späť do Chanie.
4. deň
– presun minibusmi na juhozápad ostrova a celodenná návšteva najkrajšej pláže Kréty – Elafonisi (Karibik Európy). Cestou tam krátka zastávka v rokline Topoliana a prehliadka jaskyne Aghia Sophia. Cestou späť zastávka a návšteva kláštora Chryssoskalitissa. Nákup suvenírov (olivový olej, med, raki, ...). Návrat do Chanie v neskorých večerných hodinách.
5. deň
– ráno opäť presun na parkovisko Xiloskalo 1200 m a výstup na dominantný vrchol nad roklinou Samaria – Gígilos 1974 m (cca 5 h). Popoludní návrat do Chanie, relax v hotelovom bazéne, návšteva mesta, ... .
6. deň
– ráno balenie a presun na východ do Heraklionu. Popoludní ubytovanie v hoteli na 4 noci. Kúpanie na plážach Amoudara, relax v hotelovom bazéne, taverny, nočný život, sirtaki, ... .
7. deň
– presun na parkovisko do nadmorskej výšky 1580 m a výstup na najvyšší vrch Kréty – Psiloritis 2456 m (túra cca 4 - 5 h). Cestou späť zastávka v dedine Zoniana a návšteva jaskyne Sfendoni. Večer návrat do Heraklionu.
8. deň
– presun do pohoria Dikti – planina (krasové polje) Lassithi so zaujímavými veternými mlynmi. Zastávka v kláštore Vidiani a prehliadka jaskyne Dikteon Andron, kde vraj vyrastal Zeus. Popoludní návšteva kedysi najväčšieho minojského paláca Knossos (archeologické nálezisko) a návrat do hotela. Večer relax na pláži alebo v bazéne.
9. deň
– presun na juh ostrova so zastávkou vo Festos – druhý najväčší minojský palác a celodenný relax na známej pláži Matala s jaskyňami v skale. Kúpanie, slnenie, prehliadka jaskýň, návšteva tzv. Červenej pláže, oddych v štýle Hippies. Večer návrat do Heraklionu.
10. deň
– ráno balenie, presun na letisko a odlet domov. V popoludňajších hodinách prílet do Viedne a presun Rokošport mikrobusmi na Slovensko.

Odchod

v nedeľu

Návrat

v utorok

Nocľah

9 x v 3* hoteli s raňajkami (2 – 3 posteľové izby, TV, WC, sprcha v izbe, wifi, hotelový bazén) - 5 x nocľah v Chanii a 4 x nocľah v Heraklione

Minimálny počet účastníkov

7

ĎALŠIE INFO

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Info k poisteniu: Pri vypĺňaní prihlášky si môžete prostredníctvom našej CK zvoliť možnosť poistenia, ktoré máme dojednané u poisťovne Allianz. V ponuke sú 3 druhy poistenia:
1. iba poistenie stornovania zájazdu,
2. komplexné poistenie (komplexné poistenie vrátane poistenia stornovania zájazdu),
3. komplexné poistenie + (komplexné poistenie + navyše krytie záchrannej činnosti, ktorá nie je vykonaná v súvislosti s úrazom alebo náhlou zmenou zdravotného stavu).
Upozorňujeme, že na základe podmienok poisťovne Allianz je poistenie dojednané prostredníctvom CK v prípade zrušenia zájazdu zo strany cestujúceho alebo cestovnej kancelárie nevratné!

Počet dní potrebnej dovolenky: 6

Pozn.: Termín sa môže posunúť +/- 1 - 2 dni! O tejto prípadnej zmene Vás budeme včas informovať.

Mapa

Anavasi Crete 11.11/11.12, Lefka Ori, Sfakia/Pahnes, M 1 : 25 000,
Anavasi Crete 11.13, Samaria - Sougia, Paleochora, M 1 : 30 000,
Anavasi Crete 11.14, Psiloritis (Mt. Ida), M 1 : 30 000,
Anavasi Crete 11.15, Mt. Dikti - Mt. Selena, M 1 : 35 000,
Anavasi Crete 11.17, Frangokastelo Plakas, M 1 : 25 000.