Madeira - z levády do nelevády

30.5.2024 - 6.6.2024 / 8 dní
Turistika a relax na kvetinovom ostrove.
I. termín.
Chcem sa prihlásiť na zájazd
CENA
1 290,00 € / + letenka od 490 Eur (nízkonákladovou spoločnosťou od 290 Eur)
doprava mikrobusom
letecká doprava
ubytovanie pod strechou
P1
P3
Pešia turistika
Poznávanie
Voda a kúpanie


Charakteristika

Madeira – „kvetinový ostrov“ alebo tiež „ostrov večnej jari“, oba tieto štandardné prívlastky si tento portugalský ostrov v Atlantickom oceáne právom zaslúži. Ešte však treba dodať - magický ostrov. Áno, je tu niečo, čo sa dá ťažko opísať slovami, akási zvláštna energia, ktorá vás pohltí akoby ste boli súčasťou nejakého nadpozemského diania. Treba len prísť, prejsť, spoznať a dostať viac ako by ste očakávali... .
Madeira je najmenší spomedzi ostrovov, ktoré máme v našom programe, ale ponúka najväčšiu sieť turistických trás a cieľov. Sopečná činnosť a následná erózia vytvorili labyrint strmých svahov a útesov zarezaných do vnútrozemia a vypreparovaných do neuveriteľných reliéfnych tvarov. Slnečný juh s dedinami vo svahoch s banánovými záhradami, či vinohradmi ostro kontrastuje s vlhkým zdanlivo nedostupným severom, porasteným subtropickými vavrínovými pralesmi s vodopádmi. Na západe jedinečná náhorná planina s mokraďami a na východe zasa púštna krajina. A k tomu všetkému levády. Tento dômyselný systém zavlažovacích kanálov vybudovaných v nedostupných svahoch a roklinách je svetovým unikátom a jemu vďačíme, že sa dnes môžeme vypraviť do tohto tajuplného sveta a objaviť nevšednú krásu tunajšej prírody. A potom kvety, kvety a zasa kvety. Endemická ostrovná flóra, ale aj privezené druhy spolu vytvárajú farebný voňavý svet počas celého roka a tak je putovanie Madeirou naozaj nádherné. No a ak si myslíte, že tu nie sú pláže, nemáte pravdu. Veru, že sú a my si po túrach doprajeme aj kúpeľ v oceáne.
Program vhodný pre každého z vás sme zostavili ako mozaiku tých najkrajších trás a cieľov tak, aby sme za krátky čas obsiahli rozmanitosť Madeiry. No a tí z Vás, ktorí budú chcieť viac relaxovať, môžu zostať na hoteli a oddychovať po svojom.

Človek nemôže stihnúť za život vidieť všetky krásne miesta na Zemi, no verte, Madeiru treba zažiť! Zdravý vzduch, jedinečná príroda, ľudské staviteľské veľdiela, oceán alebo napr. aj špecialita espetada – hovädzí „šašlik“ na vavrínovom špíze a k tomu silné madeirské víno... Nuž, čo vy na to?

Cena zahŕňa

vybavenie leteniek, transfer Rokošport mikrobusmi na letisko do Viedne a späť, 7 x nocľah v 4* hoteli s raňajkami, transfer z letiska na Madeire do hotela a späť, kompletná preprava minibusmi (autami) na Madeire uvedená v programe, parkovné poplatky, vstupné do botanickej záhrady Monte Palace, vstupné na mys Cabo Girao, vstupné do aquária v Porto Moniz, slovenský Rokošport sprievodca, poistenie proti úpadku CK, ...

Cena nezahŕňa

letenka, cestovné poistenie (info v CK), strava (okrem uvedenej), transfery a taxi nad rámec uvedeného, náhradný program počas prípadných voľných dní, vreckové, ...

Stručný program

1. deň
– skoro ráno transfer Rokošport mikrobusmi zo Žiliny na letisko do Viedne a odlet na Madeiru. Popoludní prílet a transfer do hotela, ubytovanie na 7 nocí.
2. deň
– ráno presun na parkovisko pod Pico Arieiro 1818 m a prechod veľkolepou cestou, ktorá spojuje najvyššie vrcholy Madeiry na jej najvyšší bod Pico Ruivo 1862 m. Na trase chata s možnosťou občerstvenia. (14,7 km, 5 a ? h). Popoludní návrat späť do hotela so zastávkou v Monte a prehliadkou botanickej záhrady. Možnosť zjazdu na prútených saniach dolu do mesta (miestna atrakcia).
3. deň
– ráno presun na náhornú planinu Paul de Serra 1500 m a krátky výstup na jej najvyšší bod Pico Ruivo de Paul 1640 m (4 km, 1 h). Popoludní presun do oblasti Rabacal a prechod niekoľkých levád (Levada Alecrim, Levada do Risco a Levada das 25 fontes, cca 15 km, cca 5 h). Medzi levádami je chata s možnosťou občerstvenia. Po turistickom programe zjazd do Calhety a možnosť kúpania sa na najkrajšej pláži ostrova. Večer návrat do hotela.
4. deň
– exkurzný deň. Ráno presun na vyhliadkovú plošinu Cabo Girao 580 m (skywalk na jednom z najvyšších útesov sveta). Potom presun do Porto Moniz (zastávka na vyhliadke Miradouro Veu da Noiva), návšteva aquária a možnosť kúpania sa v prírodných lávových bazénoch. Popoludní presun k najzápadnejšiemu cípu ostrova Ponta de Pargo (maják nad útesom) a návrat späť do hotela.
5. deň
– presun do dediny Ribeiro Frio 860 m. Najskôr krátka túra na vyhliadku Balcoes (3 km, 40 min.) a potom okružná trasa levádou do Furado cez náhornú planinu Feiteiras de Baixo 1170 m späť do dediny. Občerstvenie v miestnej štýlovej reštaurácii a popoludní presun na poloostrov Sao Lourenco (najvýchodnejší cíp ostrova). Túra v „púštnej“ krajine a zastávka na romantickej pláži Prainha (kúpanie, slnenie). Večer návrat do hotela.
6. deň
– ráno presun na parkovisko Queimadas 883 m a prechod dvoch levád v dažďovom vavrínovom pralese (Unesco) – Levada Caldeirao Verde (Zelený kotol, 13 km, 3 a ? h) a Levada Caldeirao do Inferno 990 m (Pekelný kotol, 4 km, 2 h). Popoludní zastávka v Santane (tradičné obydlia so slamenou strechou) a cestou do hotela zastávka na pláži v Machicu.
7. deň
– ráno presun na vyhliadku Boca de Corrida 1235 m a nádherný 3D panoramatický výstup „veredou“ (stará spojovacia cesta medzi osadami Madeiry) s krátkymi zaistenými úsekmi na najkrajší vyhliadkový vrchol ostrova Pico Grande 1654 m (9,5 km, 4 h). Popoludní návrat do hotela a voľný program (možná návšteva centra hlavného mesta Madeiry Funchal, relax, nákup suvenírov, ....).
8. deň
– ráno transfer na letisko a odlet z Madeiry. Večer prílet do Viedne a transfer Rokošport mikrobusmi na Slovensko.

Nocľah

7 x nocľah v 4* hoteli s raňajkami (dvojposteľové izby, kompletné vybavenie, wifi, hotelový bazén) na južnej strane ostrova.

Minimálny počet účastníkov

7

ĎALŠIE INFO

Info k poisteniu: Pri vypĺňaní prihlášky si môžete prostredníctvom našej CK zvoliť možnosť poistenia, ktoré máme dojednané u poisťovne Allianz. V ponuke sú 2 druhy poistenia:
1. iba poistenie stornovania zájazdu,
2. komplexné poistenie (komplexné poistenie vrátane poistenia stornovania zájazdu).
Upozorňujeme, že na základe podmienok poisťovne Allianz je poistenie dojednané prostredníctvom CK v prípade zrušenia zájazdu zo strany cestujúceho alebo cestovnej kancelárie nevratné!

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 6

Pozn.: Termín sa môže posunúť +/- 1 - 3 dni! O tejto prípadnej zmene Vás budeme včas informovať.

Mapa

freytag & berndt, Madeira, M 1 : 30 000.