Maglič 2386 m a Sarajevo

7.10.2023 - 11.10.2023 / 5 dní
Najvyššia hora Bosny a Hercegoviny, najkrajšie pleso na svete a magické mesto.
Chcem sa prihlásiť na zájazd
CENA
499,00 €
doprava mikrobusom
ubytovanie pod strechou
P3
VHT1
Pešia turistika
Vysokohorská turistika

Charakteristika

Tento krátky zájazd nás zavedie do jednej z najviac balkánskou vojnou postihnutých krajín bývalej Juhoslávie - do Bosny a Hercegoviny (časť Republika Srpska). Za 5 dní stihneme toho veľa - vystúpime na najvyššiu horu krajiny - Maglič, prejdeme zelenou hranicou do Čiernej hory, kde uzrieme snáď najkrajšie horské jazero na svete, ktoré má tvar srdca - Trnovačko ezero a pokocháme sa krásnou vápencovou tiesňavou, vodopádom (Skakavac) a pralesom (Peručica) v najstaršom národnom parku Bosny a Heregoviny - NP Sutjeska. Spomenieme si aj na tri vojny - druhú svetovú, ktorú pripomína monumentálny pamätník v obci Tjentište, balkánsku vojnu, ktorej stopy uvidíme na početných cintorínoch, fasádach budov, či v schátralých strediskách po olympiáde v roku 1984. A na záver precítime plnými dúškami jedinečnú atmosféru Sarajeva, v ktorom sa začala prvá svetová vojna a o ktorom by sa dalo ešte veľa rozprávať. To však nestačí, treba to vidieť a zažiť... Okrem výstupu na Maglič v NP Sutjeska uvidíme aj pieskové pyramídy neďaleko mesta Foča a vystúpime na jeden z vrcholov v okolí Sarajeva - Bjelašnicu. Rýchly zájazd určený nielen pre "zberačov najvyšších vrcholov krajín".

Cena zahŕňa

doprava komfortnými mikrobusmi vrátane výjazdu horskou cestou pod Maglič, 2 x nocľah v horskom hoteli a 2 x nocľah v 3* hoteli s raňajkami, vstupné do Národného parku Sutjeska, parkovné a mýtne poplatky, Rokošport sprievodca, originálna pamätná magnetka, poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa

cestovné poistenie (info v CK), strava (okrem uvedenej), prípadné vstupné do kultúrnych a historických pamiatok, ...

Stručný program

1. deň
– skoro ráno odchod zo Slovenska, presun cez Maďarsko a Chorvátsko a večer príchod do NP Sutjeska v Bosne a Hercegovine. Návšteva impozantného pamätníka bojov z 2. svetovej vojny, vápencovej tiesňavy a ubytovanie v horskom hoteli v Tjentišti.
2. deň
– skoro ráno presun mikrobusmi rozbitou cestou (20 km) do sedla Prijevor 1668 m (na trase vyhliadka na vodopád Skakavac v Peručickom pralese). Odtiaľ okružná túra cez bosniansky Maglič 2386 m, čiernohorský Maglič 2388 m a k Trnovačkému jezeru. Večer návrat mikrobusmi späť do Tjentište a nocľah v rovnakom hoteli.
3. deň
– presun do Sarajeva so zastávkou pri pieskových pyramídach neďaleko mesta Foča, ubytovanie v hoteli a návšteva mesta.
4. deň
– presun mikrobusmi do horského centra Bjelašnica (najväčšie stredisko zimnej olympiády 1984) a výstup na najvyšší vrchol planiny 2067 m. Večer návrat do Sarajeva a nocľah v hoteli.
5. deň
– ráno odchod zo Sarajeva a večer príchod na Slovensko.

Odchod

v sobotu o 00.00 h zo Žiliny, 01.00 h z Trenčína a 03.00 h z Bratislavy /zastávky na nastupovanie po dohode aj kdekoľvek na trase cesty, po dohode možnosť odchodu aj z Martina, Zvolena, BB, Nitry a Lučenca (podľa záujmu)/

Návrat

v stredu vo večerných až nočných hodinách

Nocľah

2 x v horskom hoteli (2 - 3 posteľové izby, wifi) a 2 x v 3* hoteli s raňajkami v Sarajeve (2 – 3 posteľové izby, TV, wifi)

Minimálny počet účastníkov

7

ĎALŠIE INFO

Info k poisteniu: Pri vypĺňaní prihlášky si môžete prostredníctvom našej CK zvoliť možnosť poistenia, ktoré máme dojednané u poisťovne Allianz. V ponuke sú 2 druhy poistenia:
1. iba poistenie stornovania zájazdu,
2. komplexné poistenie (komplexné poistenie vrátane poistenia stornovania zájazdu).
Upozorňujeme, že na základe podmienok poisťovne Allianz je poistenie dojednané prostredníctvom CK v prípade zrušenia zájazdu zo strany cestujúceho alebo cestovnej kancelárie nevratné!

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 3

Mapa

Cross-border area MNE-BIH: Turisticka mapa MONTENEGRO Durmitor national park, PIVA, BIH NP Sutjeska, Foca