Mallorka trochu inak

6.4.2022 - 14.4.2022 / 9 dní
V ústrety slnku.
Chcem sa prihlásiť na zájazd
CENA
849,00 € / FIRST MOMENT cena (platná pri zaplatení plnej ceny zájazdu do 31.10.2021) + letenka od 100 Eur
990,00 € / + letenka od 100 Eur
Novinka!
letecká doprava
doprava mikrobusom
ubytovanie pod strechou
P0
P3
Pešia turistika
Poznávanie
Voda a kúpanie


Charakteristika

Mallorka, tento najväčší a najľudnatejší z Baleárskych ostrovov Vám asi netreba veľmi predstavovať. Tisícky turistov z rôznych končín Európy a sveta si túto destináciu v Stredozemnom mori obľúbili už dávno a z ostrova sa stala dovolenková veľmoc. My vám však chceme ukázať trochu inú tvár tohto turistického raja. Vápencové pohorie Serra de Tramuntana (Unesco), ktoré sa ťahá z juhozápadu na severovýchod po celej dĺžke ostrova je naozajstným rajom. Strmé štíty, údolia, náhorné planiny a tiesňavy, škrapové úbočia, priepasti a jaskyne sú tu na malom území zastúpené v neobvyklej koncentrácii. Borovicové a dubové lesy, či trávnaté úbočia striedajú prastaré usadlosti a dediny s kamennými domami a všadeprítomnými múrmi a terasami s cieľom uchovať vzácnu dažďovú vodu na mieste. Stáročné olivovníky a citrusové sady, kamenné terasy uhliarov, ...To všetko tu až umelecky krásne funguje v symbióze s členitým pobrežím s prekrásnymi zátokami a plážami.
Nuž prijmite naše pozvanie na tento španielsky ostrov a začnite s nami novú turistickú sezónu práve tu a práve vtedy, keď je tu všetko pestrofarebné a vôňa rozmarínu sa mieša s vôňou citrusov, v mestách, v hoteloch a na plážach ešte nie je veľa ľudí, vzduch a počasie je pre nás najvhodnejšie a v horách je kľud a pokoj. Spoznajte Mallorku trochu inak. V našom programe vám ponúkame najzaujímavejšie turistické ciele v horách ale i mimo nich. Nuž a tí z Vás, ktorí chcete niektorý z náročných dní v programe vynechať, jednoducho zostanete v hoteli, či v meste a môžete si užiť pasívny relax pri bazéne, alebo na pláži a dočerpať energiu zo slnka, ktoré si už razí cestu hore do Európy.

Cena zahŕňa

vybavenie leteniek, transfer Rokošport mikrobusmi zo Žiliny cez Bratislavu na letisko do Viedne a späť, transfer z letiska na Mallorke do hotela a späť, kompletná preprava minibusom na Mallorke uvedená v programe (cca 1100 km), parkovné a mýtne poplatky, 8 x nocľah v 3* hoteli s polpenziou, vstupné na súkromné pozemky pri výstupoch, vstupné do 3 sprístupnených jaskýň uvedených v programe, vstupné do kláštora Lluc, slovenský Rokošport sprievodca, originálna pamätná magnetka, poistenie proti úpadku CK, ...

Cena nezahŕňa

letenka, cestovné poistenie (info v CK), strava (okrem uvedenej), transfery a taxi nad rámec uvedeného, náhradný program počas voľných dní, vreckové, ...

Stručný program

1. deň
– presun Rokošport mikrobusmi na letisko do Viedne a letecký presun do Palma de Mallorca. Popoludní prílet na ostrov a presun minibusmi do hotela. Ubytovanie v hoteli na juhu ostrova na 8 nocí.
2. deň
– presun minibusmi na juhozápad pohoria Tramuntana na vyhliadkový bod Mirador Ricardo Roca a turistický okružný výstup na „Matterhorn ostrova“ - Galatzó 1026 m (dĺžka 11 km, prevýšenie 800 m, cca 5 h). Trasa je naozaj rozmanitá. Strmší chodník nahor v borovicovom lese, neskôr v trávnato-skalnom teréne vystrieda pohodová cesta nadol v tieni duba cezmínového. Popoludní zastávka pri obrannej veži Torre de Ses Animes a návrat do hotela.
3. deň
– exkurzný výlet po najkrajších mestách a dedinách Tramuntany (Valldemossa – mesto, v ktorom sa narodila svätá Katarína Thomásová a ktoré poctil svojou prítomnosťou aj slávny Frederic Chopin a francúzska spisovateľka Feorge Sandová, poloostrov so známym skalným okom Punta de sa Foradada, Fornalutx – jedna z najkrajších dedín celého španielského kráľovstva, malebný prístav a zátoka Port de Soller, ...).
4. deň
– presun minibusmi do centrálnej časti pohoria a nádherná okružná túra okolo masívu Tossals Verds s možnosťou výstupu na najvyšší bod 1118 m (12 km, prevýšenie 600 m, cca 5 h, na trase horská chata s možnosťou občerstvenia. Možnosť zvoliť aj dlhšiu trasu cez zaujímavé tunely. Nádherná trasa s výhľadmi na najvyššie končiare Mallorky a dve najkrajšie jazerá – Cuber a Gorg Blau).
5. deň
– presun minibusmi do sedla Col de Sa Bataia 579 m a výstup na turisticky dostupný najvyšší vrchol Mallorky – Massanella 1365 m (pozn. úplne najvyšší bod Puig Major 1436 m je uzavretý ako vojenský objekt) (dĺžka 12 km, prevýšenie 800 m, cca 5 h). Cestou späť zastávka v malej sprístupnenej jaskyni Coves de Campanet a návrat do hotela.
6. deň
– v tento deň veľa precestujeme a spoznáme troška inú tvár ostrova. Začneme na najjužnejšom mieste Mallorky Cap de ses Salines (maják), potom budeme pokračovať do prístavu Porto Cristo a navštívime najznámejšiu jaskyňu Coves del Drac, kde sa započúvame aj do živého koncertu s umelcami na podzemnom jazere. Potom navštívime jaskyňu Coves d Arta s vchodom priamo od mora a na záver sa presunieme na najsevernejší cíp ostrova na Cap Formentor a po nádherných vyhliadkových bodoch zakotvíme na jednej z najkrajších pláží ostrova na krátky odpočinok.
7. deň
– presun minibusmi do najväčšieho pútnického miesta Mallorky – Kláštor Lluc a nedeľná vyhliadková okružná túra okolo masívu Puig Roig (dĺžka 21 km, prevýšenie 500 m, cca 6 h, na trase škrapové skalné sochy (ťava a pod.), strmé západné pobrežie, jaskynné domy v Cosconar a prehliadka múzea a kláštora na záver).
8. deň
– voľný (rezervný) deň. Možná návšteva Palmy, vodné parky, delfináriá a aquáriá, relax, nákupy suvenírov alebo ďalšia túra (Puig de Tomir, tiesňava Torrent de Pareis (pozn. len pre zdatných)...).
9. deň
– ráno balenie, presun minibusmi na letisko a odlet. Večer prílet do Viedne a transfer Rokošport mikrobusmi späť na Slovensko.

Nocľah

8 x nocľah v 3* hoteli s polpenziou (dvojposteľové izby, kompletné vybavenie, wifi, hotelový bazén) na južnej strane ostrova.

Minimálny počet účastníkov

8

ĎALŠIE INFO

Info k poisteniu: Pri vypĺňaní prihlášky si môžete prostredníctvom našej CK zvoliť možnosť poistenia, ktoré máme dojednané u poisťovne Allianz. V ponuke sú 2 druhy poistenia:
1. iba poistenie stornovania zájazdu,
2. komplexné poistenie (komplexné poistenie vrátane poistenia stornovania zájazdu).
Upozorňujeme, že na základe podmienok poisťovne Allianz je poistenie dojednané prostredníctvom CK v prípade zrušenia zájazdu zo strany cestujúceho alebo cestovnej kancelárie nevratné!

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 7

Mapa

Kompas, Mallorca, M 1 : 75 000,
Editorial Alpina, Tramuntana Nord, M 1 : 25 000,
Editorial Alpina, Tramuntana Central, M 1 : 25 000,
Editorial Alpina, Tramuntana Sud, M 1 : 25 000.