Padis – deravá krajina

13.6.2024 - 16.6.2024 / 4 dni
Predĺžený víkend vo fascinujúcej krasovej planine. Alebo cestami a necestami na povrchu i pod ním.
Chcem sa prihlásiť na zájazd
CENA
509,00 €
doprava mikrobusom
ubytovanie pod strechou
P3
VHT1
Pešia turistika
Vysokohorská turistika
Poznávanie

Charakteristika

Koho kroky sem čo i len raz povedú, bude ho to do tohto kúta zeme ťahať stále späť. Padis je jednoducho krasovým rajom s veľkou koncentráciou priepastí a jaskýň, ktoré priam lákajú k tomu, aby ste sa vnorili do ich nevšednej krásy a objavili i tie najskrytejšie tajomstvá hlbín našej zeme. Tak zostúpte s nami na dno priepastí Cetatile ponurului s najväčšou skalnou bránou v Európe (70m), objavte utajenú krásu tohto podzemného kráľovstva a potom vystúpte na jednu z vyhliadok, aby ste zrakom naplno obsiahli svet panenských lesov, romantických lúk, na ktorých sa pasú stáda oviec a polodivokých koní. Tam, kde by inde v Európe bol zákaz vstupu, vedie chodník a aj tam, kde nevedie, môžete vojsť a objavovať nevšedné krásy, ktoré vyrážajú dych. Počas 4 dní prejdeme planinu krížom-krážom. Čakajú nás čisté prírodné výhľady bez civilizácie, chodníky a nechodníky priam rozprávkovo malebnou planinou, škrapy a škrapové polia, vyvieračky a jaskyne, závrty a krasové polja, tiež doliny a tiesňavy s vodopádmi, "rumunské ferraty" a ľudia čistý ako sama príroda. Nechajme ich rozpovedať svoje príbehy, ktoré nám ešte viac rozihrajú našu fantáziu. Ten pokoj hôr utíši každé rozbúšené srdce. Na záver sa pozrieme aj do jednej sprístupnenej jaskyne pod planinou. Nocľah sme aj v tomto roku zarezervovali v peknom penzióne priamo na krasovej planine Padis! Ak chcete zažiť niečo nevšedné, niečo, čo sa ste možno doteraz nepoznali a pocítiť prírodu všetkými zmyslami - náhorná planina PADIS v Rumunsku je miesto, ktoré musíte navštíviť!

Cena zahŕňa

doprava komfortným mikrobusom (vrátane transportu po lesných cestách), 3 x nocľah v 3* penzióne s raňajkami, vstupné do jaskyne Pestera Ursilor, Rokošport sprievodca, poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa

cestovné poistenie (info v CK), strava okrem raňajok, ...

Stručný program

1. deň
– v noci transfer mikrobusmi cez Maďarsko do Rumunska, ráno príchod do dediny Pietroasa 300 m a výjazd horskou cestou (23 km) na planinu Padis 1 290 m, dopoludnia ubytovanie v penzióne, popoludní okružná túra k ľadovej jaskyni Focul Viu, polju Groapa Barsa a k jaskyni Neagra.
2. deň
– celodenný veľkolepý okruh k ponorným hradom Cetatile Ponurului a do tiesňavy Galbena.
3. deň
– celodenný okruh k jaskyniam Radesei cez planinu Padis a poľanu Ponor.
4. deň
– ráno balenie, odchod z oblasti, presun na okraj pohoria a prehliadka nádhernej sprístupnenej jaskyne Pestera Ursilor. Popoludní odchod z Rumunska a večer (v noci) návrat na Slovensko.

Odchod

v stredu o 22.00 h zo Žiliny, 23.00 h z Trenčína a 01.00 h z Bratislavy (po polnoci zo stredy na štvrtok). Po dohode (pri väčšej skupine) možný odchod aj z Banskej Bystrice, Zvolena a Lučenca alebo Popradu, Prešova a Košíc.

Návrat

v nedeľu vo večerných až nočných hodinách

Nocľah

3 x v 3* penzióne priamo na na planine Padis (2 - 5-posteľové izby, WC, sprcha, free Wifi) s raňajkami (možnosť objednania večere)

Minimálny počet účastníkov

7

ĎALŠIE INFO

Doporučujeme zobrať si dobré čelovky, úväz s karabínou, osmu a prilbu (možnosť požičania v CK) – možno to použijeme a možno nie!

Info k poisteniu: Pri vypĺňaní prihlášky si môžete prostredníctvom našej CK zvoliť možnosť poistenia, ktoré máme dojednané u poisťovne Allianz. V ponuke sú 3 druhy poistenia:
1. iba poistenie stornovania zájazdu,
2. komplexné poistenie, riziko - VHT (komplexné poistenie vrátane poistenia stornovania zájazdu),
3. komplexné poistenie + (komplexné poistenie, riziko - VHT + navyše krytie záchrannej činnosti, ktorá nie je vykonaná v súvislosti s úrazom alebo náhlou zmenou zdravotného stavu).
Upozorňujeme, že na základe podmienok poisťovne Allianz je poistenie dojednané prostredníctvom CK v prípade zrušenia zájazdu zo strany cestujúceho alebo cestovnej kancelárie nevratné!

Video z roku 2022:
https://youtu.be/wczA7fNEQ6g

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 2

Mapa

Dimap. Erfatur, Padis, din Muntii Bihor, M 1 : 30 000