Patagónia a Ohňová zem 2024

31.1.2024 - 14.2.2024 / 15 dní
Turisticko-poznávací zájazd na konci sveta.
Novinka - upravený program bez nocľahu v stanoch!
Chcem sa prihlásiť na zájazd
CENA
2 090,00 € / + letenky v programe od 1600 Eur
letecká doprava
doprava autobusom
ubytovanie pod strechou
P1
P3
Pešia turistika
Poznávanie


Charakteristika

Málokedy človek zrastie s krajinou natoľko, že jej pulzujúci dych cíti i dávno po návrate domov. A Patagónia i Ohňová zem takýmito zázračnými miestami na zemi sú – zamilujete sa do nich na prvý pohľad a Vaša láska ani rokmi nevyprchá. Chvíľami máte pocit, akoby sa tu živly predháňali v demonštrácii svojej sily, akoby bojovali o svoje teritórium a vzápätí Vás pohladia svojou krehkosťou a vyčaria pred Vami nádherné divadlo prírodných krás. Ošľahané, do neba sa týčiace monolitické skalné veže vyrastajúce z najväčších kontinentálnych ľadovcov, rozprávkové jazerá, endemická flóra a fauna a drsné podnebie tu vytvárajú nespútanú krásu, ktorú ani do dnešných dní človek nepokoril. Precíťte s nami atmosféru Patagónie, nechajte úsmev miestnych ľudí pohladiť Vašu dušu a najmä sa nebráňte zimomriavkam vibrujúcim celým telom pri pohľade na majestátnosť horolezeckých snov Fitz Roy či Cero Torre. A ešte viac Vás svojou divokou krásou prekvapí Ohňová zem, medzi ktorej skalnými štítmi človek môže blúdiť celé dni bez toho, aby stretol človeka, len vnorený do svojich úvah. To človek musí jednoducho precítiť a dýchať vzduch, ktorý i z ľudí konzervatívneho myslenia robí jašiacich bláznov. Turistické výlety podnikneme v 3 národných parkoch – Los Glaciares (treking pod Fitz Roy a Cerro Torre, ľadovec Perito Moreno, ...), Torres del Paine (treking k ľadovcu Grey a na jednu z najkrajších vyhliadok na svete - Torres del Paine, ...) a v Ohňovej zemi NP Tierra del Fuego (tučniaky, Ushuaia – najjužnešie mesto zemegule,...). Je to nádherný kraj a každý deň je výnimočný. My poznáme krásy Patagónie a ak sa vydáte do tejto čarokrásnej zeme spolu s nami, ukážeme Vám ich zblízka, tak ako to máme radi. V tomto roku sme program upravili tak, že sme úplne vylúčili nocľah v stanoch a tak je určený naozaj pre každého! Naším cieľom je ukázať Vám rozmanitosť tejto krajiny na samom konci sveta a tak sme do programu i ceny zájazdu zahrnuli všetko, čo považujeme za potrebné. Vy si zoberte už len pár Eur na suveníry a stravu a nechajte nás ukázať Vám nevídané a jedinečné krásy Patagónie.

Cena zahŕňa

transfer Rokošport mikrobusmi zo Žiliny na letisko do Viedne (Budapešti) a späť, vybavenie leteniek, 12 x ubytovanie v hoteli (penzióne) s raňajkami, taxi z letiska do Buenos Aires a späť, úschovné batožiny počas celého zájazdu, transfer autobusmi a minibusmi /cca 12 x/ v Patagónii, trajekt cez Magallanesov prieplav, vstupné do NP Los Glaciares a NP Torres del Paine, 2 x katamarán cez jazero Pehoe, taxi a vstupné do Jaskyne Milodona, lanovka pod Glaciar Martial, exkluzívna exkurzia na ostrov medzi tučniaky (walking with penguins), vstupné na Estanciu Haberton a do múzea oceánológie, taxi k ubytovacím zariadeniam a turistickým destináciám, vstupné na psiu farmu, taxi medzi letiskami v Buenos Aires, Rokošport sprievodca, poistenie proti úpadku CK, ... .

Cena nezahŕňa

letenka do Buenos Aires, vnútroštátna letenka z Buenos Aires do El Calafate a z Ushuaie do Buenos Aires, cestovné poistenie (info v CK), strava okrem raňajok, náhradný program počas prípadných voľných dní, ...

Stručný program

1. deň
– transfer Rokošport mikrobusmi na letisko, večer odlet z Viedne alebo Budapešti.
2. deň
– ráno prílet na letisko do Buenos Aires, presun na vnútroštátne letisko, letecký presun do El Calafate, večer ubytovanie v hoteli na 2 noci.
3. deň
– exkurzia autobusom do NP Los Glaciares k obrovskému pevninskému ľadovcu Perito Moreno, ktorého odlamujúce sa kryhy vytvárajú nezabudnuteľné vizuálne, no najmä akustické divadlo, návrat do El Calafate.
4. deň
– ráno transfer autobusom do horského mestečka El Chaltén, vstupná prednáška na Správe NP a okolo poludnia ubytovanie v hoteli na 2 noci. Popoludní poldenná túra k známemu Cerro Torre, ktorého strmhlavú nádheru budeme obdivovať z jeho bezprostrednej blízkosti, zrkadliacej sa v smaragdovej Lagune Torre.
5. deň
– treking pod majestátny Fitz Roy, ktorý nám počas celého dňa bude ukazovať svoju nedostupnú tvár z rôznych fascinujúcich výhľadov, popoludní návrat do El Chaltén a krátka túra k vodopádu Chorrillo del Salto.
6. deň
– ráno presun autobusom do El Calafate, zmena autobusu a popoludní presun do malebného prístavného mestečka Puerto Natales v Chile, ubytovanie a nocľah v hoteli na 4 noci.
7. deň
– ráno presun autobusom do NP Torres del Paine a túra pod svetoznáme veže Torres del Paine, ktorých typický skalný trojzubec nás vtiahne do pokojného sveta kolmých stien, narcisticky obdivujúcich vlastnú krásu v odraze jazerného oka. Večer návrat autobusom do Puerto Natales.
8. deň
– ráno prehliadka neďalekej Jaskyne Milodona, v popoludňajších hodinách voľný program v meste.
9. deň
– presun autobusom do NP Torres del Paine, plavba katamaranom cez tyrkysové jazero Pehoe s výhľadom na dvojfarebné rohy Cuernos a treking k jazeru a ľadovcu Grey. Popoludní návrat katamaranom naspäť a transfer autobusom do Puerto Natales.
10. deň
– transfer autobusom cez svetoznámy Magallanesov prieplav /trajekt/ na ostrov Ohňová zem, ukrývajúci nielen divokú rozmanitosť prírodných krás, ale i najjužnejšie mesto sveta, v morských vodách zrkadliacu Ushuaiu, ubytovanie na 4 noci v hoteli.
11. deň
– prehliadka charakteristických čŕt mesta a jeho okolia, nezabudnuteľný exkluzívny výlet do kolónie tučniakov, ktoré sa budú prechádzať po ostrove spolu s nami, nechajúc každého bezprostredne nahliadnuť do svojho malého kráľovstva, večerné mesto.
12. deň
– jednodňový treking k ľadovcu Martial, ktorého dominantná belastná šeď tróni v horách nad Ushuaiou, priťahujúc tým zraky všetkých, ktorí čo len na malú chvíľu zdvihnú zrak k vrcholkom hôr a výstup na Cerro Godoy (naša špecialita) s najkrajším výhľadom na koniec sveta.
13. deň
– dopoludnia túra k Lagune Esmeralda a popoludní voľný program (možnosť vybrať si z bohatej ponuky exkurzií (výletná plavba loďou za tuleňmi, na maják na konci sveta, jazda na koni, let vrtuľníkom,...).
14. deň
– letecký presun z Ushuaie do Buenos Aires, prehliadka centra mesta a transfer na medzinárodné letisko, večer odlet do Európy.
15. deň
– večer prílet do Viedne a transfer Rokošport mikrobusmi na Slovensko.

Nocľah

12 x v hoteli (penzióne) s raňajkami /2-4 posteľové izby s WC a sprchou, WIFI/

Minimálny počet účastníkov

8

ĎALŠIE INFO

Nie je potrebná výstroj a výzbroj na ľadovec a lezenie!
Viac info aj na www.aconcagua.sk.

Info k poisteniu: Pri vypĺňaní prihlášky si môžete prostredníctvom našej CK zvoliť možnosť poistenia, ktoré máme dojednané u poisťovne Allianz. V ponuke sú 2 druhy poistenia:
1. iba poistenie stornovania zájazdu,
2. komplexné poistenie (komplexné poistenie vrátane poistenia stornovania zájazdu).
Upozorňujeme, že na základe podmienok poisťovne Allianz je poistenie dojednané prostredníctvom CK v prípade zrušenia zájazdu zo strany cestujúceho alebo cestovnej kancelárie nevratné!

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 11

Mapa

Zagier & Urruty publications, Patagonian south icefeld, M 1 : 50 000,
Zagier & Urruty publications, Torres del Paine, M 1 : 80 000,
Zagier & Urruty publications, Ushuaia, M 1 : 50 000