Pik Lenina 7134 m

5.7.2023 - 27.7.2023 / 23 dní
Rokošport eXpedícia na Pik Lenina.
5. ročník.
Chcem sa prihlásiť na zájazd
CENA
2 650,00 € / + letenka od 700 Eur
letecká doprava
doprava mikrobusom
ubytovanie pod strechou
ubytovanie v stane
VHT3
Lezenie, horolezectvo
Pohyb po ľadovci

Charakteristika

Pik Lenina je jedna z piatich sedemtisícoviek, ktoré sa nachádzajú na území bývalého Sovietskeho zväzu. Rozprestiera sa v Trans-Alajskom hrebeni na hranici medzi Kirgizskom a Tadžikistanom. Jeho názov pochádza zo sovietskej éry, kedy sa mnoho vrcholov premenovalo. Predtým sa volal Pik Kaufmann. V novej ére dostal do vienka viacero odlišných pomenovaní, avšak v horolezeckej verejnosti sa vo svete zaužíval názov po významnom ruskom vodcovi Leninovi dodnes a preto ho aj my rešpektujeme. Po úspešnej expedícii v roku 2014 a 2022 sme sa rozhodli pokračovať v organizovaní expedícií do tejto oblasti v nám srdcu blízkom regióne. Pre výstup aj po 5. krát použijeme klasickú trasu cez Pik Razdelnaja 6148 m. Tešíme sa na stretnutie s Vami i horami Pamíru.

Cena zahŕňa

vybavenie leteniek, transfer Rokošport mikrobusom zo ZA cez BA na letisko do Viedne (Budapešti) a späť, povolenie do prihraničnej zóny, registrácia na polícii, všetky transfery uvedené v programe, 3 – 4 x ubytovanie v hoteli v Oši s raňajkami, obed alebo obedový balíček na trase do BC a späť, registrácia na horskej službe, ekologický poplatok, ubytovanie v BC (veľké fixné dvojmiestne stany s predsieňou (drevený rošt, matrace, odpadkový kôš, elektrická zásuvka s lampou), jedálenský stan s TV, barom a predajňou suvenírov, Wifi (platené), signál mobilných operátorov, suché WC, umývarka, sprcha s teplou vodou 24/7, sauna, práčka, lekár), ubytovanie v C1 (stany ako v BC, elektrika len v centrálnom stane večer, jedálenský stan s WIFI (platené), suché WC, lekár), plná penzia (raňajky, obed, večera) v BC a v C1 v podobe bufetových stolov, depozit batožiny v BC, C1, C2 a C3, požičanie fixných expedičných stanov vo výškových táboroch C2 a C3 (aj na Piku Juchina) (netreba nič nosiť, stany budú už postavené), požičanie časti lezeckej výzbroje (dlhé laná pre lanové družstvá, zaisťovací materiál, ...), organizačné a bezpečnostné zabezpečenie expedície (vysielačky, vlastný satelitný telefón, ...), expedičné tričko s logom expedície, Rokošport sprievodca, originálna pamätná magnetka, poistenie proti úpadku CK, ... (Pozn. ubytovanie v BC alebo C1 s plnou penziou máme vybavené na celý pobyt, to znamená, že ak by niekto nemohol vystúpiť vyššie, môže zostať dolu a užívať si všetky výhody týchto táborov! Varia fantasticky!).

Cena nezahŕňa

letenka, cestovné expedičné poistenie (info v CK), kone na batožinu z BC do C1 a späť (cca 3 Eur/kg), internet (v BC cca 3 Euro/hodina, v C1 cca 5 Euro/hodina), nákup plynových kartuší v BC (cca 10 Euro/ks 230 g a cca 16 Eur/ks 440 g), kôň cez rieku do C1 (cca 3 Euro/osoba jednosmerne), prípadní nosiči medzi C1 a C2 (cca 10 Eur/kg) a medzi C2 a C3 (cca 12 eur/kg), strava a ubytovanie nad rámec uvedeného, náhradný program počas prípadných voľných dní /po dohode možné návšteva kúpalísk v Oši, Sulejmanove skaly a pod./, vreckové, výstroj a výzbroj okrem expedičných stanov a časti lezeckej výzbroje, prípadná nadváha batožiny do lietadla, ...

Stručný program

1. deň
– presun Rokošport mikrobusmi zo ZA do BA. Stretnutie v Bratislave a spoločné doplnenie batožiny. Presun na letisko do Viedne (Budapešti) a odlet s medzipristátím do Ošu. Po prílete transfer do hotela, ubytovanie.
2. deň
– po raňajkách návšteva mesta a miestneho bazáru, dokúpenie potravín na expedíciu, výmena peňazí, aklimatizácia na miestnu klímu. Nocľah v hoteli.
3. deň
– transfer minibusom do základného tábora Ačik-Taš 3600 m (cca 6 hod.). Poobede ubytovanie v BC.
4. deň
– aklimatizácia v okolí BC, výstup na výrazný hrebeň cca 4400 m s možnosťou výstupu na vrchol Pik Petrovského cca 4800 m.
5. deň
– nakladanie batožiny na kone, treking do tábora C1 - 4400 m (6 – 7 hod.). Ubytovanie v tábore. Popoludní aklimatizačná túra nad táborom – cca 300 – 400 výškových metrov.
6. deň
– aklimatizačná túra na Pik Juchina 5100 m a nocľah v tábore pod vrcholom.
7. deň
– skoro ráno zostup z Piku Juchina do C1 a oddych v tábore.
8. deň
– náročný výstup (lanové družstvá, trhliny) do C2 - 5400 m (6 – 8 hod.) spojený s prvou vynáškou. Nocľah v expedičných stanoch.
9. deň
– aklimatizačný výstup do C3 - 6100 m, prípadne na Pik Razdeľnaja 6148 m m a návrat do C2.
10. deň
– zostup do C1, obed, popoludní návrat do BC - 3600 m.
11. deň
– oddych v BC (hygiena, dobrá strava, kontakt s domovom, ...)
12. deň
– návrat do C1 - 4400 m.
13. deň
– výstup do C2 - 5400 m.
14. deň
– výstup do C3 - 6100 m. Nocľah v expedičných stanoch.
15. deň
– výstup na vrchol Pik Lenina 7134 m a návrat späť do C3.
16. deň
– rezervný deň.
17. deň
– zostup do C1 – 4400 m, oslava úspešného výstupu.
18. deň
– návrat do BC – 3600 m, oddych, hygiena, posedenie v jurte, ... .
19. – 20. deň
– rezervné dni pre prípad zlého počasia.
21. deň
– transfer do Ošu. Nocľah v hoteli.
22. deň
– voľný program v meste (Sulejmanove skaly, kúpaliská, nákupy suvenírov, ...). Nocľah v hoteli.
23. deň
– odlet z Ošu s medzipristátím do Viedne a transfer Rokošport mikrobusmi na Slovensko.

Odchod

ráno transfer Rokošport mikrobusmi zo Žiliny cez Bratislavu na letisko do Viedne (Budapešti) a odlet do Ošu

Návrat

popoludní prílet na letisko do Viedne (Budapešti) a transfer Rokošport mikrobusmi na Slovensko

Nocľah

cca 3 - 4 noci v hoteli s raňajkami, zvyšok v stanoch v horách (v BC a C1 plná penzia - raňajky, obed, večera (bufetové stoly), vo výškových táboroch vlastná strava)

Minimálny počet účastníkov

12

ĎALŠIE INFO

Táto expedícia je určená len pre zdatných vysokohorských turistov a horolezcov! PRED PRIHLÁSENÍM SA JE POTREBNÁ TELEFONICKÁ ALEBO OSOBNÁ KONZULTÁCIA S PRACOVNÍKOM CK ROKOŠPORT!

Služby Rokošport sprievodcu nie sú službami horského vodcu a každý klient sa zúčastňuje na vlastnú zodpovednosť!

Info k poisteniu: Pri vypĺňaní prihlášky si môžete prostredníctvom našej CK Rokošport zvoliť možnosť poistenia, ktoré máme dojednané u poisťovne Allianz. V ponuke sú 3 druhy poistenia:
1. iba poistenie stornovania zájazdu
2. komplexné poistenie, riziko - horolezectvo (komplexné poistenie vrátane poistenia stornovania zájazdu)
3. komplexné poistenie + (komplexné poistenie, riziko - horolezectvo + navyše krytie záchrannej činnosti, ktorá nie je vykonaná v súvislosti s úrazom alebo náhlou zmenou zdravotného stavu)
Upozorňujeme, že na základe podmienok poisťovne Allianz je poistenie dojednané prostredníctvom CK v prípade zrušenia zájazdu zo strany cestujúceho alebo cestovnej kancelárie nevratné! Pri vypĺňaní prihlášky si preto rozmyslite, či si poistenie dojednáte prostredníctvom našej CK alebo si ho dojednáte sami!

Výzbroj na ľadovcovú vysokohorskú turistiku /mačky, čakan, úväz, karabína a prilba/ si môžete zapožičať v našej CK./ Stačí vopred nahlásiť a výzbroj Vám prinesieme priamo na stretnutie pred odletom./ Požičovné účtujeme len za dni, počas ktorých sa výzbroj aj naozaj použila!

Vo veľkej batožine do lietadla treba vyčleniť priestor a váhu (cca 3 kg na osobu) aj na časť spoločnej expedičnej batožiny (laná, zaisťovací materiál, ...).

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách, v klientskej sekcii na www.rokosport.sk alebo na stretnutiach pred expedíciou.

Počet dní potrebnej dovolenky: 16-17

Pozn.: Termín sa môže posunúť +/- 1 - 3 dni! O tejto prípadnej zmene Vás budeme včas informovať.

Video z úspešnej expedície 2014:
https://www.youtube.com/watch?v=IZiGcFG1N8s&list=UUyqTP6wTH1HWw9aoswtf0bw

Mapa

Gecko Maps: Lenin peak climbing map, M 1 : 100 000