Planéta DRAGOBRAT

15.3.2022 - 20.3.2022 / 6 dní
Zimný pobyt v neuveriteľnom horskom stredisku ukrajinských Karpát so 100% garanciou snehu.
Vhodné pre lyžiarov, skialpinistov aj turistov so snežnicami.
Chcem sa prihlásiť na zájazd
CENA
449,00 €
doprava mikrobusom
ubytovanie pod strechou
P2
SKI 2
Lyžovanie
Skialpinizmus
Snežnicová turistika
Pešia turistika


Charakteristika

Opäť Vás pozývame na Dragobrat. Že neviete, kde to je? Nuž, najvyšší čas, aby ste sa to dozvedeli. Toto magické miesto si ukrajinskí investori všimli už dávno a postavili tu mnoho hotelov a penziónov na hornej hranici lesa - tam, kde sa stretávajú mohutné karpatské smreky s alpínskymi lúkami. Nádherné miesto pod najvyššími bodmi Svidoveckej hornatiny, najmohutnejšieho chrbta Ukrajiny. Zaujímavosťou tejto oblasti je zvláštna mikroklíma, ktorá zabezpečuje pravú ukrajinskú bielu zimu i v období, keď už inde nad snehom víťazí šafran. Prístup od mesta Jasinja dlhou nespevnenou off-road cestou zvládnu len špeciálne terénne vozidlá, a tak sa na Dragobrate cítite akoby odrezaní od sveta. Narozdiel od strediska Bukovel, ktoré sa nachádza neďaleko a je vybudované v klasickom modernom štýle so všetkým na čo sme zvyknutí z európskych svahov, tu je to úplne inak. Určite by nebol problém aj sem dotiahnuť asfaltovú cestu, urobiť záchytné parkoviská a prilákať tisícky ľudí, ale domáci a ani turisti, ktorí každoročne prichádzajú na túto "planétu" to nechcú. Dragobrat by už nebol Dragobratom. A práve preto sa sem vraciame aj my. Všetko tu však funguje - lyžiarske vleky, upravené zjazdovky, free-ride svahy, atrakcie, reštaurácie, sauny, nočný život... Ak teda chcete skúsiť lyžovačku, akú ste dosiaľ nezažili, musíte prísť sem. Toto vážne treba zažiť! Planétu Dragobrat si pre jej neopakovateľnú atmosféru určite zamilujete!

Cena zahŕňa

doprava komfortným mikrobusom, transfer terénnym automobilom (GAZ šesťdesiatšestoj) z Jasinje do horského strediska Dragobrat a späť, 5 x nocľah v horskom hoteli s polpenziou, Rokošport sprievodca, farebné mapy oblasti, originálna pamätná magnetka, poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa

cestovné poistenie (info v CK), požičanie snežníc a inej výstroje, skipas, pozn.: v stredisku je možnosť požičania lyžiarskej výstroje, využitie sauny,...

Stručný program

1. deň
skoro ráno presun zo Slovenska na hranicu vo Vyšnom Nemeckom a dopoludnia presun cez Užhorod a Mukačevo do Jasinje, popoludní transfer terénnym autom do lyž. strediska Dragobrat, ubytovanie v horskom hoteli.
2. - 5. deň
zimná turistika /snežnice alebo skialpové lyže/ chrbtami a hrebeňmi Svidoveckej hornatiny (Bliznica 1880, Styg 1704, Tataruka 1707 m, ...) alebo lyžovanie /snowboardovanie, bežkovanie/ v najväčšom skicentre na Ukrajine, večer spoločenský program (disko, sauna, ...).
6. deň
transfer do doliny, zastávka v ukrajinskom geografickom strede Európy a presun na Slovensko, príchod domov v nočných hodinách.

Odchod

v pondelok (14. marec) o 22.00 h z Bratislavy, 23.30 h z Trenčína a 01.00 h (12. marec, utorok) zo Žiliny (po dohode možný odchod aj z Nitry a Zvolena, trasa k ukrajinským hraniciam cez Martin, Poprad alebo Lučenec, Košice /zastávky na nastupovanie aj kdekoľvek na trase cesty/

Návrat

vo večerných až nočných hodinách (z nedele na pondelok)

Nocľah

5 x horský hotel v stredisku Dragobrat 1400 m (2-3-posteľové izby s TV a sprchou, sauna, reštaurácia, disko, bar, požičovňa lyží, vleky hneď pri hoteli), 5 x polpenzia v cene

Minimálny počet účastníkov

7

ĎALŠIE INFO

Snežnice si môžete požičať v našej CK (Stačí vopred nahlásiť a prinesieme Vám ich priamo na zájazd.), lyže priamo v stredisku!

Info k poisteniu: Pri vypĺňaní prihlášky si môžete prostredníctvom našej CK zvoliť možnosť poistenia, ktoré máme dojednané u poisťovne Allianz. V ponuke sú 4 druhy poistenia:
1. iba poistenie stornovania zájazdu,
2. komplexné poistenie, riziko - lyže, snežnice (komplexné poistenie vrátane poistenia stornovania zájazdu),
3. komplexné poistenie, riziko - skialpinizmus (komplexné poistenie vrátane poistenia stornovania zájazdu),
4. komplexné poistenie + (komplexné poistenie + navyše krytie záchrannej činnosti, ktorá nie je vykonaná v súvislosti s úrazom alebo náhlou zmenou zdravotného stavu).
Upozorňujeme, že na základe podmienok poisťovne Allianz je poistenie dojednané prostredníctvom CK v prípade zrušenia zájazdu zo strany cestujúceho alebo cestovnej kancelárie nevratné!

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 4

Mapa

Kievskaja vojenno-kartograf. fabrika, Narodnaja, Rachov, M 1 : 100 000,
Kartografija, Karpaty, Rachivskij rajon, M 1 : 75 000.