Tenerife krížom-krážom

21.10.2023 - 28.10.2023 / 8 dní
Turistika na ostrove rozmanitých krás.
Len 5 dní dovolenky!
Chcem sa prihlásiť na zájazd
CENA
999,00 € / + letenka od 300 Eur
letecká doprava
doprava mikrobusom
P0
P3
Pešia turistika
Voda a kúpanie


Charakteristika

Tenerife – najkrajší, najrozmanitejší a najturistickejší z Kanárskych ostrovov. Na ploche len 2000 km? sa nachádza všetko od suchej púšte, cez svahy pokryté sukulentami, či subtropické časti s palmami a banánovými plantážami až po dažďové pralesy, a vo vertikále cez borovicové lesy až po subalpínsky stupeň. Oceánska klíma je výrazne formovaná aj najvyššou horou ostrova – Pico de Teide 3718 m, ktorá ho rozdeľuje na vlhkú severnú a suchú južnú časť. Len tu môžeme prejsť naprieč vegetačnými pásmami i stupňami najrýchlejšie a za pár dní zažiť svet na jednom malom mieste. Príjemná klíma, zdravý vzduch, oceán dookola, endemické rastlinstvo, stopy po nedávnej vulkanickej činnosti, prastaré pohoria, príjemní ľudia, množstvo atrakcií a najmä nádherné, prírodne rozmanité turistické trasy od 0 až do 3718 m – to všetko nás očakáva na zájazde, ktorý sme si príznačne nazvali Tenerife krížom-krážom. Tento program je určený pre všetkých viac, či menej zdatných turistov alebo aj neturistov. Naša základňa bude na juhu ostrova v hoteli s bazénom neďaleko morskej pláže. Odtiaľ budeme vyrážať ku všetkým našim plánovaným cieľom. Najskôr spoznáme tiesňavu Barranco del Infierno, ktorá sa postupne zužuje až ku tmavému kuloáru s vodopádom. Príjemným chodníkom medzi opunciami a kaktusmi sa prejdeme vybavení prilbami (v cene vstupného) a vo vlhkejšej zadnej časti sa započúvame do zvukov žabích pytačiek. Zostúpime nadol mohutnou tiesňavou Barranco de Masca. Vystúpime na najkrajšiu vyhliadku južnej časti ostrova – Conde 1001 m ale aj na výhľadový hrebeň mohutnej kaldery Teide. Prejdeme sa mesačnou krajinou Piasaje Lunar v nádhernom lese porastenom borovicou kanárskou ale aj vavrínovými lesmi v prastarom pohorí Anaga a spoznáme aj význačný zub Roque de Taborno pripomínajúci Matterhorn. Navštívime mestečká Garachico – poznačené nedávnou sopečnou činnosťou, Icod de los Vinos s najstarším stromom – dračinec (Dracea Drago) na ostrove, Vilaflor s mohutnými 800 rokov starými borovicami, ale aj moderné letoviská a ich pláže Playa de las Américas, El Médano, San Andrés s najkrajšou plážou Las Teresitas so saharským pieskom. Minibusom prejdeme viac než 800 km krížom-krážom, cestami i necestami a na mnohých vyhliadkových a zaujímavých miestach sa zastavíme. Očaria nás aj miestne rastliny aké nenájdeme nikde inde na svete a práve v tomto období kvitnú. Hlavným bodom programu je samozrejme výstup na najvyšší bod vulkánu Pico de Teide 3718 m, ktorý je nielen najvyšším vrchom ostrova ale aj celého Španielska a výstup naň môžu zvládnuť vďaka možnosti využitia lanovky aj menej zdatní turisti. Okrem turistiky si stihneme oddýchnuť aj pri mori či bazéne, čím sa na pár chvíľ zaradíme medzi štandardných návštevníkov Tenerife. Nuž prečítajte si náš program, pozrite fotky a nechajte sa zlákať na tento nádherný zájazd plný rozmanitých krás. A my sa postaráme, aby ste na Tenerife našli a zažili ešte oveľa viac ako očakávate!

Cena zahŕňa

vybavenie leteniek, transfer Rokošport mikrobusmi zo Žiliny cez Bratislavu (po dohode možný odchod aj z MT, BB, NT) na letisko do Viedne (Krakowa) a späť, transfer z letiska na Tenerife do hotela a späť, kompletná preprava minibusom na Tenerife uvedená v programe (cca 800 km), parkovné poplatky, 7 x nocľah v 3* hoteli s raňajkami, vybavenie povolení na výstup na Pico de Teide, vstupné do tiesňavy Barranco del Infierno, slovenský Rokošport sprievodca, originálna pamätná magnetka, poistenie proti úpadku CK, ...

Cena nezahŕňa

letenka, cestovné poistenie (info v CK), strava (okrem uvedenej), transfery a taxi nad rámec uvedeného, prípadná lanovka pod Pico de Teide (22 € jednosmerný, 40 € obojsmerný lístok), náhradný program počas voľných dní, vreckové, ...

Stručný program

1. deň
– skoro ráno transfer Rokošport mikrobusmi zo Žiliny smer Trenčín, Bratislava (alebo po dohode aj Martin, Banská Bystrica, Nitra) na letisko do Viedne (príp. do Krakowa), popoludní odlet a večer prílet na Tenerife. Transfer do hotela a ubytovanie na 7 nocí.
2. deň
– ráno presun do Adeje a prechod tiesňavou Barranco del Infierno s najväčším (80 m vysokým) vodopádom na Tenerife (cca 2 h 30 min.). Popoludní presun do dediny Vento a výstup na vyhliadkový vrchol Conde 1001 m (cca 3 h). Pri ceste späť do hotela zastávka na známych plážach Playa de las Américas, kúpanie, slnenie.
3. deň
– ráno presun do pohoria Teno v severozápadnej časti ostrova a prechod tiesňavy Barranco de Masca (ak bude zatvorená, náhradný program), ktorá ústi do mora. Popoludní presun a návšteva mestečiek Garachico a Icod de los Vinos. Večer návrat späť do hotela.
4. deň
– ráno presun do dediny Vilaflor a ďalej po nespevnenej ceste do borovicovej oázy Campamento Madre del Aqua. Okružná túra k tzv. mesačnej krajine Paisaje Lunar (cca 2 h). Popoludní výstup na hrebeň kaldery Teide na tzv. Sombréra 2470 m (cca 2 h 30 min.) a potom presun do stredu Národného parku Teide k bizarným skalám Roques de Garcia so známym „Božím prstom“. Krátka túra okolo skál (cca 1 – 2 h). Večer návrat do hotela.
5. deň
– skorý budíček a presun na parkovisko pod Teide 2350 m. Celodenný výstup na Pico de Teide 3718 m (cca 9 - 10 h). (Menej zdatní – možnosť využitia lanovky do 3555 m v jednom alebo oboch smeroch – pozn. keď fúka vietor – nepremáva!). Večer návrat do hotela a oslava úspešného výstupu.
6. deň
– ráno presun do divokého pohoria Anaga. Zastávka vo vavrínových lesoch nad Las Mercedes, túra okolo Roque de Taborno (Matterhorn Tenerify) (cca 2 h), prechod kľukatou, odvážne vedenou cestou hrebeňom pohoria s mnohými vyhliadkami a na záver zastávka v mestečku San Andrés s najkrajšou plážou Tenerife – Las Teresitas. Oddych na pláži, kúpanie, slnenie. Večer návrat do hotela.
7. deň
– ranný výstup na Montaňa Roja 171 m (cca 1 h 30 min.) a návšteva pútnického mietsta Cueva del Hernano Pedro. Návrat do hotela a voľný program. Kúpanie v mori alebo v hotelovom bazéne, slnenie, nákupy, možná návšteva aquaparku alebo zoologickej záhrady, výlet loďou, shoping, .. .
8. deň
– skoro ráno transfer na letisko a odlet z Tenerife. Popoludní prílet do Viedne (Krakowa) a transfer Rokošport mikrobusmi na Slovensko.

Nocľah

7 x nocľah v 3* hoteli s raňajkami (dvojposteľové izby, kompletné vybavenie, wifi, hotelový bazén) na južnej strane ostrova.

Minimálny počet účastníkov

8

ĎALŠIE INFO

Info k poisteniu: Pri vypĺňaní prihlášky si môžete prostredníctvom našej CK zvoliť možnosť poistenia, ktoré máme dojednané u poisťovne Allianz. V ponuke sú 3 druhy poistenia:
1. iba poistenie stornovania zájazdu,
2. komplexné poistenie (komplexné poistenie vrátane poistenia stornovania zájazdu),
3. komplexné poistenie + (komplexné poistenie + navyše krytie záchrannej činnosti, ktorá nie je vykonaná v súvislosti s úrazom alebo náhlou zmenou zdravotného stavu).
Upozorňujeme, že na základe podmienok poisťovne Allianz je poistenie dojednané prostredníctvom CK v prípade zrušenia zájazdu zo strany cestujúceho alebo cestovnej kancelárie nevratné!

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 5
Pozn.: Termín sa môže posunúť +/- 1 - 2 dni! O tejto prípadnej zmene Vás budeme včas informovať.

Mapa

f & b, Teneriffa, Road + Leisure map, M 1 : 50 000.