Zimná príprava v Alpách - Classic

21.2.2025 - 23.2.2025 / 3 dni
Zimný kurz vysokohorskej turistiky.
Chcem sa prihlásiť na zájazd
CENA
299,00 € / FIRST MOMENT cena (platná pri zaplatení celej ceny zájazdu do 31.10.2024)
359,00 € / RIADNA cena
doprava mikrobusom
ubytovanie v stane
VHT2
VHT3
Vysokohorská turistika
Kurz, školenie
Lezenie, horolezectvo
Snežnicová turistika


Charakteristika

Zimná príprava v Alpách – takto sme si nazvali náš najobľúbenejší zimný projekt už pred 26 rokmi. Už vtedy nám bolo jasné, že úcta k vysokým horám spočíva aj v dokonalej znalosti prostredia a ovládaním bezpečného pohybu a pobytu v ňom. V nádhernom prostredí alpských náhorných planín, ktoré sú na vápencovom podloží reliéfne veľmi členité, Vás naučíme základy pohybu a pobytu v zimných, resp. ľadovcových horách. Individuálny prístup a nekompromisné bazírovanie na výučbe detailov zo strany skúseného inštruktora je zárukou toho, že v budúcnosti v možnej kritickej situácii vo veľkých horách si poradíte sami bez príručky, celkom podvedome. Naučíme Vás prekonávať rôzne terény s rôznymi druhmi výzbroje, ako aj bez nej, zachytávať pád na firnovisku, postupovať v lanovom družstve, budovať fixy, vyťahovať raneného z ľadovcovej trhliny, budovať výškový tábor, záhrab, zisťovať lavinóznosť terénu a ešte mnoho praktických vecí, ktoré nás naučil život vo vysokohorskom prostredí. A to všetko v reálnych podmienkach, ďaleko od civilizácie a vykúrených horských chát, kde, mimochodom, budeme musieť aj jesť, piť a nezamrznúť, jednoducho prežiť! Tento kurz je ideálnym štartom k ďalším vysnívaným cieľom vo veľkých horách v Európe i vo svete. Ak sa chceme z hôr vracať domov k našim rodinám, blízkym a priateľom živí a zdraví, musíme sa najskôr naučiť porozumieť podmienkam, ktoré samy určujú. Len bezpečne s minimalizovaním subjektívnych rizík môžeme v horách prežívať v krásnej a vzájomnej symbióze, ktorú dnes všetci potrebujeme. Nuž poďme do hôr zodpovedne, s pokorou a úctou k nim i k sebe!

Cena zahŕňa

doprava komfortným mikrobusom, požičanie profesionálnych expedičných stanov a časti lezeckej výzbroje (dlhé laná, zaisťovacia a bivakovacia technika, sonda, lopaty, ....), Rokošport sprievodca (inštruktor VHT), poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa

cestovné poistenie (info v CK), strava, výzbroj, ...

Stručný program

1. deň
– skoro ráno presun mikrobusmi do cieľovej oblasti v Rakúsku, výstup na bivakovacie miesto, popoludní kurz v teréne, výcvik a budovanie snehového záhrabu a expedičného stanu, nocľah v záhrabe alebo v expedičnom stane.
2. deň
– celodenný kurz v teréne (nácvik zaisťovania v zimných podmienkach, chôdza a lezenie v snehovom, ľadovom a mixovom teréne, lezenie na fixnom lane, záchrana z ľadovcovej trhliny, zachytávanie pádov, práca s lanom, ...), nocľah v záhrabe alebo v expedičnom stane.
3. deň
– dopoludnia kurz v teréne (lavinóznosť terénu, ...), zimná túra v okolí, popoludní zostup na parkovisko a presun domov.

Odchod

v piatok o 02.00 h zo Žiliny, 03.00 h z Trenčína a 05.00 h z Bratislavy /zastávky na nastupovanie po dohode aj kdekoľvek na trase cesty/

Návrat

v nedeľu do polnoci

Nocľah

2 x v teréne vysoko v horách (expedičný stan, záhrab)

Minimálny počet účastníkov

7

ĎALŠIE INFO

Horolezeckú výzbroj (úväz, karabína, osma, prilba, mačky, čakan) a snežnice si môžete požičať v našej CK! (Stačí vopred nahlásiť a výzbroj Vám prinesieme priamo na zájazd.)

Info k poisteniu: Pri vypĺňaní prihlášky si môžete prostredníctvom našej CK zvoliť možnosť poistenia, ktoré máme dojednané u poisťovne Allianz. V ponuke sú 3 druhy poistenia:
1. iba poistenie stornovania zájazdu,
2. komplexné poistenie, riziko - horolezectvo (komplexné poistenie vrátane poistenia stornovania zájazdu),
3. komplexné poistenie + (komplexné poistenie, riziko - horolezectvo + navyše krytie záchrannej činnosti, ktorá nie je vykonaná v súvislosti s úrazom alebo náhlou zmenou zdravotného stavu).
Upozorňujeme, že na základe podmienok poisťovne Allianz je poistenie dojednané prostredníctvom CK v prípade zrušenia zájazdu zo strany cestujúceho alebo cestovnej kancelárie nevratné!

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 1

Pozrite si aj video: http://www.youtube.com/watch?v=-IXuZdodNs8
https://www.youtube.com/watch?v=FUWq3UNxKLI

Mapa

f & b, č. 022, Semmering – Rax, Schneeberg, M 1 : 50 000