RILA - eXclusive SKI/ALP

06.03.2017 - 12.03.2017 / 7 dní

Skialpové (snežnicové) túry alebo lyžovačka na najvyššej hore Balkánu (MUSALA 2925 m) a v pohorí Rila (7 jazier, Majlovica).
Najlepší ski/alp zájazd v našej ponuke!Číslo zájazdu:
20170306Cena:
409,00 €
389,00 € / ROKOŠPORT family

Cena zahŕňa:
doprava komfortným minibusom vrátane transferov horskými cestami do 3 horských stredísk Národného parku Rila (Borovets, 7 jazier, Majlovitsa), 5 x nocľah v 3* horskom hoteli s raňajkami v centre Borovtsa, Rokošport sprievodca, farebné mapy oblasti, originálna pamätná magnetka, poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa:
cestovné poistenie (info v CK), strava, prípadný skipas alebo gondolová lanovka na Jastrebec 2369 m, ...


Odchod:
v pondelok o 19.00 h zo Žiliny, 20.00 h z Trenčína a 22.00 h z Bratislavy /zastávky na nastupovanie po dohode aj kdekoľvek na trase cesty minibusu/, možnosť nástupu aj v Martine, Zvolene a Lučenci (podľa záujmu) alebo aj Poprad, Prešov, Košice!

Návrat:
v nedeľu v nočných hodinách, resp. v noci z nedele na pondelok

Nocľah:
5 x v 3* hoteli v horskom stredisku Borovec (2 – 3 posteľové izby, TV, WC, sprcha v izbe, raňajky), gondola pod Musalu 50 m od hotela

Charakteristika:
Len ten, kto raz vyskúšal kvalitu snehu v Bulharských horách, naplno pochopí, aká neopísateľná slasť čaká na každého milovníka skialpinizmu či lyžovania pri jazde z výšin skalnatých štítov do ticha zalesnených dolín na pozadí panorámy, ktorá priam nabáda zastaviť zbesilú jazdu a vychutnať si čaro balkánskej zimy.
Málokto by čakal, že v Bulharsku, známom skôr pre jeho morské zákutia, nájde tak nádherné hory či lyžiarske strediská na vysokej svetovej úrovni. My navštívime srdce mohutného pohoria Rila (NP), ktorým je Borovets (1300 m) s celkovou dĺžkou zjazdoviek všetkých obtiažností 58 km, pričom vlekmi sa dá vyviezť až do výšky 2550 m. A odtiaľ je to už len na dohľad najvyššej hory celého Balkánu (Musala 2925 m), z ktorej sa strmhlav rútia žľaby priam vyzývajúce ku kresbe rovnomerných oblúčikov v neporušenom snehu. Takých štítov je tu však veľmi veľa, stačí si len vybrať a uspokojiť tým skialpinistickú vášeň.
A po skvelej lyžovačke či snežnicových a skialpových túrach nás čaká bohatý večerný a nočný život v „bulharskom štýle“ – vynikajúce jedlo, nápoje, temperamentná hudba, pohostinný úsmev. Program sme v tomto roku doplnili aj o návštevu horskej oblasti Majlovitsa. Navštívte aj Vy s nami zimný raj na Balkáne!

Stručný program:
1. deň – večer odchod zo Slovenska.
2. deň - v noci presun minibusmi cez Maďarsko a Srbsko, ráno príchod do Bulharska a transfer cez Sofiu do horského strediska Borovets 1300 m na severných svahoch pohoria Rila (NP), popoludní ubytovanie v hoteli, večerná návšteva horského centra, nocľah v hoteli.
3. deň – výstup na najvyššiu horu Bulharska a celého Balkánu – Musalu 2925 m (lyže alebo snežnice) alebo lyžovačka v supermodernom lyžiarskom stredisku Borovets, nocľah v hoteli.
4. deň – presun minibusmi do oblasti 7 jazier a turistický, skialpový alebo lyžiarsky program v tejto najznámejšej časti NP Rila. Večer návrat do Borovtsa, nocľah v hoteli.
5. deň – presun minibusmi do skialpovo najatraktívnejšej oblasti Rily – Majlovitsa a turistický, skialpový alebo lyžiarsky program. Večer návrat do Borovtsa, nocľah v hoteli.
6. deň - turistický, skialpový alebo lyžiarsky program v stredisku Borovets. Večer spoločenský program (barbeque, disko, posedenie v mechane, sauna, bazén, ...), nocľah v hoteli.
7. deň – ráno balenie, odchod z Borovtsa a presun na Slovensko, návrat v nočných hodinách.

Minimálny počet účastníkov:
7

Poznámka:
Snežnice si môžete požičať v našej CK (Stačí vopred nahlásiť a prinesieme Vám ich priamo na zájazd.), lyže priamo v stredisku!

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 4

Mapa:
Domino, Rila, M 1 : 50 000.


Fotogaléria
Diskusia
Kto neskúsi,nevie ...... 2011-03-07
11:23:07
Nádherná veľká noc 2010-04-13
22:40:27
Nostalgická spomienka. 2010-04-12
11:11:14
Foto z Balkánu 2010-04-08
09:43:39