Bulharsko SUPER SKI/ALP

17.02.2019 - 26.02.2019 / 10 dní

Exkluzívny zájazd do 2 najväčších lyžiarskych stredísk Bulharska a lyžovačka (skialpinizmus, snežnicová turistika) v horách Rily a Pirinu.
Najlepší lyžiarsky alebo skialpový zájazd v našej ponuke!Číslo zájazdu:
20190217Cena:
529,00 €
499,00 € / ROKOŠPORT family

Cena zahŕňa:
doprava komfortným minibusom vrátane transferov horskými cestami do hôr Národného parku Rila a Pirin, parkovné, 8 x nocľah vo veľmi dobrom 3* hoteli v Borovci a Bansku s raňajkami, Rokošport sprievodca, farebné mapy oblasti, originálna pamätná magnetka, poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa:
cestovné poistenie (info v CK), strava, skipasy pre lyžiarov, ...


Odchod:
v nedeľu o 19.00 h zo Žiliny, 20.00 h z Trenčína a 22.00 h z Bratislavy /zastávky na nastupovanie po dohode aj kdekoľvek na trase cesty minibusu/, možnosť nástupu aj v Martine, Zvolene a Lučenci (podľa záujmu) alebo aj Poprad, Prešov, Košice!

Návrat:
v utorok v nočných hodinách

Nocľah:
4 x v 3* hoteli v horskom stredisku Borovec a 4 x v 3* hoteli v horskom stredisku Bansko (2 – 3 posteľové izby, TV, WC, sprcha v izbe, raňajky)

Charakteristika:
Len ten, kto raz vyskúšal kvalitu snehu v Bulharských horách, naplno pochopí, aká neopísateľná slasť čaká na každého milovníka skialpinizmu či lyžovania pri jazde z výšin skalnatých štítov do ticha zalesnených dolín na pozadí panorámy, ktorá priam nabáda zastaviť zbesilú jazdu a vychutnať si čaro balkánskej zimy.
Málokto by čakal, že v Bulharsku, známom skôr pre jeho morské zákutia, nájde tak nádherné hory či lyžiarske strediská na vysokej svetovej úrovni. My navštívime 2 svetoznáme lyžiarske strediská.
Tým prvým bude srdce mohutného pohoria Rila (NP), ktorým je Borovets (1300 m) s celkovou dĺžkou zjazdoviek všetkých obtiažností 58 km, pričom vlekmi sa dá vyviezť až do výšky 2550 m. A odtiaľ je to už len na dohľad najvyššej hory celého Balkánu (Musala 2925 m), z ktorej sa strmhlav rútia žľaby priam vyzývajúce ku kresbe rovnomerných oblúčikov v neporušenom snehu. Takých štítov je tu však veľmi veľa, stačí si len vybrať a uspokojiť tým skialpinistickú alebo lyžiarsku vášeň.
Tým druhým strediskom je najväčšie a najluxusnejšie lyžiarskeho centrum nielen v Bulharsku, či na Balkáne, ale aj v celej bývalej Východnej Európe. Bansko, starobylé mesto pod najvyššou horou pohoria PIRIN - Vichren 2914 m, je tunajší div sveta. Investori tu v horách Národného parku ale aj pod ním vybudovali stredisko, ktoré svojimi službami môže smelo konkurovať európskym alpským rezortom. Desiatky kilometrov lyžiarskych trás, najmodernejšie lanovky od 900 až do 2550 m, hotely najvyššieho štandardu, štýlové reštaurácie, bary a diskotéky, ale aj ďalšie služby pre dokonalý zážitok - to je Bansko. Tam, kde končí technika začínajú nádherné veľhory, budované žulou ale aj mramorom a ich vládcom je Vichren - údajné sídlo slovanského boha Perúna. Bansko a Pirin jednoducho treba zažiť.
A po skvelej lyžovačke či snežnicových a skialpových túrach nás čaká bohatý večerný a nočný život v „bulharskom štýle“ – vynikajúce jedlo, nápoje, temperamentná hudba, pohostinný úsmev. Navštívte aj Vy s nami zimný raj na Balkáne!

Stručný program:
1. deň – večer odchod zo Slovenska.
2. deň - v noci presun minibusmi cez Maďarsko a Srbsko, ráno príchod do Bulharska a transfer cez Sofiu do horského strediska Borovets 1300 m na severných svahoch pohoria Rila (NP), popoludní ubytovanie v hoteli, večerná návšteva horského centra, nocľah v hoteli.
3. deň – výstup na najvyššiu horu Bulharska a celého Balkánu – Musalu 2925 m (lyže alebo snežnice) alebo lyžovačka v supermodernom lyžiarskom stredisku Borovets, nocľah v hoteli.
4. deň – presun minibusmi do oblasti 7 jazier a turistický, skialpový alebo lyžiarsky program v tejto najznámejšej časti NP Rila alebo lyžovačka v Borovtsi. Večer návrat do Borovtsa, nocľah v hoteli.
5. deň – presun minibusmi do skialpovo najatraktívnejšej oblasti Rily – Majlovitsa a turistický, skialpový alebo lyžiarsky program alebo lyžovačka v Borovtsi. Večer návrat do Borovtsa, nocľah v hoteli.
6. deň – presun do strediska Bansko, popoludní ubytovanie v hoteli.
7 – 9. deň - skialpinizmus v horách Pirinu (Vichren 2914 m, Muratov 2669 m, Todorin vrch 2746 m, Banderišké jazerá, Demianica, Bezbog 2645 m, ...) alebo lyžovačka v skicentre Bansko. Minibusom sa budeme voziť až do nadmorskej výšky 1700 m alebo môžme využiť gondolovú lanovku, ktorá začína priamo v meste. Večer relax v hoteli a nočný život v bulharskom štýle.
10. deň – ráno balenie, odchod z Banska a presun na Slovensko, návrat v nočných hodinách.

Minimálny počet účastníkov:
7

Poznámka:
Snežnice si môžete požičať v našej CK (Stačí vopred nahlásiť a prinesieme Vám ich priamo na zájazd.), lyže priamo v stredisku!

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 5

Mapa:
Domino, Rila, M 1 : 50 000,
Iskar Tour, Severen Pirin, M 1 : 40 000.


Fotogaléria
Diskusia
Kto neskúsi,nevie ...... 2011-03-07
11:23:07
Nádherná veľká noc 2010-04-13
22:40:27
Nostalgická spomienka. 2010-04-12
11:11:14
Foto z Balkánu 2010-04-08
09:43:39