Maglič 2386 m a Sarajevo

30.09.2020 - 04.10.2020 / 5 dní

Najvyššia hora Bosny a Hercegoviny, najkrajšie pleso na svete a magické mesto.Číslo zájazdu:
20200930Cena:
319,00 € / FIRST MOMENT cena (platná pri zaplatení 100% ceny do 31.10.2019)
399,00 € / RIADNA cena

Cena zahŕňa:
doprava komfortným minibusom vrátane výjazdu horskou cestou pod Maglič, 2 x nocľah v horskom hoteli a 2 x nocľah v 3* hoteli s raňajkami, vstupné do Národného parku Sutjeska, parkovné a mýtne poplatky, Rokošport sprievodca, farebné mapky oblastí, originálna pamätná magnetka, poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa:
cestovné poistenie (info v CK), strava (okrem uvedenej), prípadné vstupné do kultúrnych a historických pamiatok, ...


Odchod:
v stredu o 00.00 h zo Žiliny, 01.00 h z Trenčína a 03.00 h z Bratislavy /zastávky na nastupovanie po dohode aj kdekoľvek na trase cesty minibusu, po dohode možnosť odchodu aj z Martina, Zvolena, BB, Nitry a Lučenca (podľa záujmu)/

Návrat:
v nedeľu vo večerných až nočných hodinách

Nocľah:
2 x v horskom hoteli (2 - 3 posteľové izby, wifi) a 2 x v 3* hoteli s raňajkami v Sarajeve (2 – 3 posteľové izby, TV, wifi)

Charakteristika:
Tento krátky zájazd nás zavedie do jednej z najviac balkánskou vojnou postihnutých krajín bývalej Juhoslávie - do Bosny a Hercegoviny (časť Republika Srpska). Za 5 dní stihneme toho veľa - vystúpime na najvyššiu horu krajiny - Maglič, prejdeme zelenou hranicou do Ciernej hory, kde uzrieme snáď najkrajšie horské jazero na svete, ktoré má tvar srdca - Trnovačko ezero a pokocháme sa krásnou vápencovou tiesňavou, vodopádom (Skakavac) a pralesom (Peručica) v najstaršom národnom parku Bosny a Heregoviny - NP Sutjeska. Spomenieme si aj na tri vojny - druhú svetovú, ktorú pripomína monumentálny pamätník v obci Tjentište, balkánsku vojnu, ktorej stopy uvidíme na početných cintorínoch, fasádach budov, či v schátralých strediskách po olympiáde v roku 1984. A na záver precítime plnými dúškami jedinečnú atmosféru Sarajeva, v ktorom sa začala prvá svetová vojna a o ktorom by sa dalo ešte veľa rozprávať. To však nestačí, treba to vidieť a zažiť...

Stručný program:
1. deň – skoro ráno odchod zo Slovenska, presun cez Maďarsko a Chorvátsko a večer príchod do NP Sutjeska v Bosne a Hercegovine. Návšteva impozantného pamätníka bojov z 2. svetovej vojny, vápencovej tiesňavy a ubytovanie v horskom hoteli v Tjentišti.
2. deň - skoro ráno presun minibusom rozbitou cestou (20 km) do sedla Prijevor 1668 m (na trase vyhliadka na vodopád Skakavac v Peručickom pralese). Odtiaľ okružná túra cez bosniansky Maglič 2386 m, čiernohorský Maglič 2388 m a k Trnovačkému jezeru. Večer návrat minibusom späť do Tjentište a nocľah v rovnakom hoteli.
3. deň – presun do Sarajeva so zastávkou pri pieskových pyramídach neďaleko mesta Foča, ubytovanie v hoteli a návšteva mesta.
4. deň – presun minibusom do horského centra Bjelašnica (najväčšie stredisko zimnej olympiády 1984) a výstup na najvyšší vrchol planiny 2067 m. Veťer návrat do Sarajeva a nocľah v hoteli.
5. deň – ráno odchod zo Sarajeva a večer príchod na Slovensko.

Minimálny počet účastníkov:
7

Poznámka:
Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 3

Mapa:
Cross-border area MNE-BIH: Turisti?ka mapa MONTENEGRO Durmitor national park, PIVA, BIH NP Sutjeska, Fo?a


Fotogaléria
Diskusia
Foto od Cibulkovej 2016-10-22
10:07:03